14

مارس
2019

اروپا الزامات صدور مجوز سفر برای کانادایی ها و آمریکایی ها را اعلام کرد

Posted By : کاناداهوم/ 395

از 1 ژانویه سال 2021، کانادایی ها (همراه با ساکنان 60 کشور دیگر)، بدون درخواست برای ثبت نام در سیستم اطلاعات و مجوز سفر اروپا (ETIAS) دیگر قادر به سفر به کشورهای اروپایی نخواهند بود.

طبق گفته کمیسیون اروپا، این سیستم جدید برای ارتقا امنیت بین المللی به اجرا در می آید. این سیستم برای سفر به 22 کشور واقع در منطقه شنگن از جمله ایتالیا، فرانسه و آلمان اعمال خواهد شد. سفر به انگلستان همچنان معاف از ثبت نام در سیستم جدید خواهد بود.

در حال حاضر، کانادایی هایی که به 26 کشور عضو شنگن سفر می کنند و حداکثر تا 90 روز در آنجا خواهند ماند، نیاز به ارائه هیچ نوع مجوز یا ویزایی ندارند. آنها می توانند به سادگی یک بلیط به مقصد لندن یا پاریس تهیه کرده و با پیروی از قانون 180/90 روز به این کشورها سفر کنند.

ETIAS در واقع یک سیستم خودکار فن آوری اطلاعات است که خطرات امنیتی و مهاجرتی ایجاد شده توسط مسافران بدون ویزایی که وارد منطقه شنگن می شوند را شناسایی می کند. این برنامه همچنین برای تسهیل عبور و مرور مسافران بی خطر طراحی شده است.

بر خلاف فرآیند دریافت ویزا، ETIAS به حضور در سفارت یا جمع آوری داده های بیومتریک نیاز ندارد. در عوض، این فرآیند شامل تکمیل فرم درخواست آنلاین قبل از حرکت است.

ارائه یک گذرنامه معتبر و پرداخت مبلغ 7 یورو (8 دلار)، فرآیند ارزیابی خودکار را به گردش خواهد انداخت. کمیسیون انتظار دارد که بیش از 95 درصد از متقاضیان ظرف چند دقیقه مجوز عبور خود را از طریق ایمیل دریافت کنند.

این مجوز برای مدت سه سال و برای چندین بار ورود معتبر است، به این معنی که مسافران می توانند بدون درخواست مجدد، در طول سه سال رفت و آمد داشته باشند.

با مراجعه به وب سایت کمیسیون اروپا جزئیات دقیق کارکرد ETIAS را مطالعه نمایید.

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.