27

ژوئن
2019

احمد حسین: سخن گفتن از اثرات مثبت مهاجران و پناهندگان بهترین سلاح بر علیه ترس است

Posted By : کاناداهوم/ 345

در هفته ای که پشت سر گذاشتیم، احمد حسین وزیر مهاجرت کانادا در جمع متخصصین مهاجرت ساکن کانادا و در پایتخت این کشور پهناور سخنرانی کرده و از اثرات مثبتی گفت که مهاجران و پناهندگان برای جامعه و اقتصاد کانادا به ارمغان می آورند. حسین در این گردهمایی گفته است: “موضوع کنفرانس  International Metropolis یعنی “نوید مهاجرت” دقیقا همان چیزی است که ما باید در مورد آن سخن بگوییم”.

گفتنی است این کنفرانس هر دو سال یک بار برگزار می شود و پذیرای بیش از هزار نفر از وکلا و متخصصین امر مهاجرت از سراسر جهان است. حسین در ادامه همچنین گفته است: ” ما اینجا در کانادا می فهمیم که باید در مورد این موضوع با هم حرف بزنیم و از مزایای ثابت شده ی مهاجرت و اهمیت همکاری و همدلی برای غلبه بر موانع مهاجرت نامنظم از یکدیگر یاد بگیریم”.

با بیان واقعیات مهاجرت به جنگ ترس برویم

او به جمع حاضرین در این کنفرانس گفت که تجربه ی او در مقام وزیر مهاجرت کانادا به او نشان داده که مهاجرت چقدر می تواند برای جامعه کانادا و سایر کشورهای توسعه یافته و پیشرفته ای که به خاطر پیر شدن جمعیت و کاهش نرخ باروری با معظل کمبود نیروی کار مواجه هستند مفید باشد.

او در ادامه گفته است: ” من در کانادا همیشه با خواندن گزارشات، این مساله در فکرم بود که تزریق مهاجران و کارگران جدید چقدر می تواند برای اقتصاد کشورمان حیاتی باشد. اما از وقتی که سکاندار وزارت مهاجرت شدم متوجه شدم که این کمبودها چقدر وخیم و شدید هستند و بنگاه های اقتصادی متوسط و کوچک برای رشد خود و کمک به اقتصاد چقدر به کارگران نیازمند هستند. کسب و کارهای کوچک و متوسط از بزرگترین مدافعان افزایش تعداد مهاجران به کشور هستند”.

احمد حسین با اشاره به تمایلات و احساسات ضد مهاجرتی شدید در کشورهای توسعه یافته و غربی خاطر نشان کرد که امروز و در این شرایط، بیان مزایای مهاجرت می تواند مهم ترین سلاح برای مقابله با این احساسات و ترس مردم باشد. او گفته است:” بهترین سلاح برای مقابله با ترس، واقعیات است؛ واقعیت هیچ وقت دروغ نمی گوید و چندین و چند مطالعه و تحقیق ثابت کرده اند که مهاجران خدمات شایاتی برای اقتصاد و جامعه ما به همراه داشته اند”.

وظیفه ما به عنوان مسئولین دولتی و ذینفعان مهاجرت این است که با بیان این واقعیات به جنگ ترس برویم، از اثرات مثبت مهاجرت بر اقتصاد کشور سخن برانیم و بگوییم که مهاجرت چه نقش مثبتی می تواند در غلبه بر چالش های جمعیتی ما و  انجام  مشاغل آگهی شده ای که هیچ کس در آنها شاغل نشده است ایفا کند. ما باید برای مردم بازگویی کنیم که مهاجرت می تواند مهارت هایی را وارد کشورمان کند که بسیار به آنها نیاز داریم. نباید بگذاریم مردم از این واقعیات غافل بمانند. باید همه را نسبت به آنها آگاه کنیم”.

احمد حسین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه نسبت به کدام یک از اقداماتی که در زمان تصدی مسئولیت خود صورت گرفته است حس افتخار و غرور می کند به گزارش سازمان ملل اشاره کرد که در آن بیان شده است که کانادا در سال 2018 بیشترین تعداد پناهندگان را در خود جای داده است.  

احمد حسین همچنین گفته است: ” من ترجیح می دهم به جای اینکه در زمینه تعداد زندانیان سیاسی یا داشتن بمب هسته ای مقام نخست را داشته باشیم، در پذیرایی از پناهندگان رتبه ی اول را کسب کنیم. من افتخار می کنم که توانسته ایم با اقدامات دولت خود و به رهبری نخست وزیر محترم جناب حاستین ترودو به کشورها و سیاستمدارانی که از مهاجرت برای جدا کردن مردم استفاده کرده اند نشان دهیم که می توان هم حافظ امنیت و سلامت شهروندان بود و هم از پناهندگان استقبال کرد و به آنها مهربانی نشان داد. لازم نیست یکی را فدای دیگری کرد. ما هر دو را با هم داریم. و این را نشان داده ایم”.  

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.