03

اکتبر
2021

آلبرتا در هفته ی آخر آگوست ۲ پذیرش بزرگ برگزار کرده است

Posted By : کاناداهوم/ 98

آلبرتا در هفته ی آخر آگوست ۲ پذیرش بزرگ برگزار کرده است

۱۴ شهریور ۱۴۰۰

اخبار, اخبار اکسپرس انتری, اخبار مهاجرت استانی کانادا در

5
/
5
(
1

امتیاز
)

استان آلبرتای کانادا جزییات دو پذیرش بزرگی را که در هفته ی آخر آگوست ۲۰۲۱ برگزار کرده منتشر کرده است.
برنامه مهاجرت استانی آلبرتا در تاریخ ۲۳ آگوست بزرگترین پذیرش خود تا کنون را برگزار کرده و برای ۴۵۰ متقاضی اکسپرس انتری از طریق Alberta Express Entry stream دعوتنامه صادر کرده است. متقاضیان دعوت شده می بایست در سیستم جامع رتبه بندی یا CRS حداقل ۳۰۰ امتیاز می داشتند.
سپس در ۳۰ آگوست طی پذیرش دیگری که در واقع بزرگترین پذیرش از سال ۲۰۱۹ محسوب می شود برای ۴۰۰ متقاضی با حداقل امتیاز ۳۰۱ عوتنامه صادر کرده است.  
بدین ترتیب استان آلبرتا تا به اینجای سال ۲۰۲۱ مجموعا برای ۴۰۰۷ متقاضی اکسپرس انتری دعوتنامه صادر کرده است تا تقاضای خود را برای انتخاب استانی ارائه کنند. آلبرتا اجازه دارد طی سال جاری تا سقف ۶۲۵۰ دعوتنامه صادر کند. البته هر کسی که دعوتنامه دریافت می کند از طرف استان انتخاب نخواهد شد و هر کسی که از طرف استان انتخاب می شود لزوما اقامت دریافت نخواهد کرد.
تمام متقاضیان در سیستم اکسپرس انتری پروفایل داشتند. دریافت کنندگان دعوتنامه یا اعلانیه تمایل – NOI – اکنون می توانند درخواست خود را برای انتخاب شدن از طرف آلبرتا ارائه کنند. اگر برنامه مهاجرت استانی آلبرتا درخواست آنها را تایید کند در پذیرش بعدی اکسپرس انتری فدرال ۶۰۰ امتیاز دیگر نصیبشان خواهد شد.
اکسپرس انتری چیست؟
گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته ی نیروی کار ماهر فدرال یا اسکیلد ورکر، مشاغل نیازمند مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب می شوند ۶۰۰ امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می کنند و بدین ترتیب در پذیرش بعدی اکسپرس انتری حتما از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد.
در حال حاضر آلبرتا تنها متقاضیانی را در نظر دارد که ساکن و شاغل در آلبرتا هستند. معمولا برای دریافت دعوتنامه از طریق مسیر مهاجرتی اکسپرس انتری آلبرتا نیازی به داشتن پیشنهاد شغل نیست. آلبرتا در برابر آندسته از متقاضیان PNP که نمی توانند به خاطر اختلالات ناشی از کرونا مدارک خود را کامل ارائه کنند انعطاف پذیری بیشتری دارد.
از اول نوامبر ۲۰۲۰ دولت فدرال تعداد مشاغلی را که واجد شرایط تقاضا برای LMIA در آلبرتا نیستند افزایش داده است. اما متقاضیانی که در اول نوامبر ۲۰۲۰ یا پس از آن دعوتنامه دریافت کردند حتی اگر در شغلی کار می کنند که دولت فدرال به آن برای LMIA رسیدگی نمی کند ممکن است از طریق مسیر مهاجرتی اکسپرس انتری آلبرتا انتخاب شوند.
آلبرتا در سال ۲۰۲۰ اجازه داشت تا سقف ۶۲۵۰ دعوتنامه صادر کند. اما به خاطر کرونا این سهمیه را به ۴۰۰۰ رساند. همه ی این ۴۰۰۰ دعوتنامه را هم تا ژوئن ۲۰۲۰ صادر نمود. برای همین است که در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ دعوتنامه صادر نکرد. تعداد سهمیه آلبرتا برای صدور دعوتنامه در سال ۲۰۲۱ هنوز اعلام نشده است.

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
دعوت جزیره پرنس ادوارد از ۱۵۶ متقاضی در جدیدترین پذیرش
دعوت انتاریو از ۱۰۲ متقاضی دوزبانه طی جدیدترین پذیرش
دعوت از ۲۵۵ متقاضی در جدیدترین پذیرش ساسکاچوان
دعوت بریتیش کلمبیا از ۷۲ متقاضی در جدیدترین Tech Draw
دعوت از بیش از ۱۰۰۰ متقاضی در پذیرش بزرگ PNP منیتوبا
دعوت بریتیش کلمبیا از ۵۲ متقاضی در جدیدترین Tech Draw
دعوت جزیره پرنس ادوارد از ۱۲۷ متقاضی در جدیدترین پذیرش
دعوت بریتیش کلمبیا از ۳۷۴ متقاضی در جدیدترین پذیرش PNP
دعوت از ۳۷۵ متقاضی در جدیدترین پذیرش منیتوبا
دعوت از ۵۱۲ متقاضی PNP در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری

۲۰ شهریور ۱۴۰۰


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.