21

ژوئن
2019

آغاز به کار پایلوت های مهاجرتی جدید کانادا مخصوص پرستاران خانگی

Posted By : کاناداهوم/ 358

همانطور که در خبرهای قبل به عرض همراهان گرامی کاناداهوم رسید، کانادا از پایلوت های مهاجرتی جدید ویژه پرستاران خانگی رونمایی کرده است و اکنون از درخواست متقاضیان استقبال می کند. این دو پایلوت مهاجرتی به ترتیب Home Child Care Provider Pilot و  Home Support Worker Pilot نام دارند که جایگزین پایلوت های Caring for Children و Caring for People with High Medical Needs شده اند و مسیر اقامت دائم را برای پرستاران واجد شرایطی که در کانادا دو سال سابقه کار کسب کنند فراهم می کنند.  

لازم به ذکر است که به درخواست های متقاضیانی که تا قبل از 18 ژوئن درخواست خود را از طریق دو پایلوت قدیمی ارسال کرده اند رسیدگی خواهد شد اما به هیچ درخواستی که پس از 18 ژوئن از طریق دو این پایلوت قدیمی ارسال شده باشد رسیدگی نخواهد شد. همچنین بد نیست بدانید این دو پایلوت مهاجرتی جدید تنها برای پرستاران و مدکارانی که در کانادا پیشنهاد کار دارند و نیز واجد شرایط زیر هستند مناسب است:

به روزرسانی پایلوت های جدید

پرستارانی که هم اکنون در کانادا با ویزای کاری مشغول به کار هستند و نیز واجد شرایط فوق هستند می توانند از طریق پایلوت های جدید تقاضای اقامت دائم ارائه نمایند. پرستارانی که در شغلی با کد 4411 در دسته بندی ملی مشاغل سابقه کار دارند (که شامل دایه ها نمی شود) واجد شرایط اقامت دائم از طریق پایلوت Home Child Care Provider هستند.

تمدید مسیر موقت برای پرستاران  

پرستارانی که در شغل دارای کد 4412 سابقه کار دارند (به غیر از خانه دارها) نیز می توانند از طریق پایلوت  Home Support Worker درخواست اقامت دائم ارائه کنند. اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا اعلام کرده است که در این دو پایلوت جدید، زمان استاندارد رسیدگی به درخواست های ویزای کاری 12 ماه و زمان رسیدگی به درخواست اقامت دائم افرادی که دارای شرط سابقه کار هستند شش ماه است.

در پایلوت های  Caring for Children و Caring for People with High Medical Needs  به روزرسانی های اساسی صورت گرفته است:

اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا گفته است که این پایلوت های جدید باعث می شود که پرستاران و اعضای خانواده ی آنها به محض کسب دو سال سابقه کار در کانادا از اقامت موقت به اقامت دائم تغییر وضعیت دهند. سابقه کار باید ظرف 36 ماه قبل از ارائه درخواست اقامت دائم کسب شده باشد.  

در همین رابطه وزیر مهاجرت کانادا آقای احمد حسین گفته است که :” کانادا به پرستاران کشور خود اهمیت می دهد. ما متعهد شده ایم که زندگی پرستاران و خانواده هایشان را که از سراسر جهان برای خدمت به عزیزان ما می آیند بهبود بخشیم و با رونمایی از این دو پایلوت جدید دقیقا داریم همین کار را انجام می دهیم”.   

گفتنی است این دو پایلوت جدید سالانه حداکثر 2750 تقاضا دریافت می کند که همراه با درخواست اعضای خانواده ها این رقم مجموعا به 5 هزار و 500 می رسد.

اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا اعلام کرده است که از 8 جولای، مسیر موقت پرستاران را برای مدت سه ماه باز می کند تا درخواست های جدید دریافت شود. این مسیر مناسب افرادی است که از 30 نوامبر 2014 در کانادا در مشاغلی نظیر پرستار کودک در منزل، پرستار خانگی و یا ترکیبی از این دو از طریق برنامه مهاجرتی      Temporary Foreign Worker  کارگر خارجی موقت سابقه کار کسب کرده اند.

سابقه کار باید با توصیف اولیه و شرح وظایف اصلی مندرج در مشاغل کد 4411 و 4412 دسته بندی ملی مشاغل مطابقت داشته باشد.

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.