مدارس شبانه روزی

مدارس شبانه روزی در کانادا مدارسی هستند که دانش آموزان و مربیان مدرسه، در طی سال تحصیلی در خود مدرسه اقامت می کنند. البته برخی از دانش آموزان در طی روز در آنجا حضور داشته و در پایان روز به منزل خود باز می گردند. بسیاری از مدارس خصوصی (مستقل) جزو مدارس شبانه روزی هستند. شاگردان مدارس شبانه روزی معمولا در تعطیلات و آخر هفته به منزل خود باز می گردند ولی دانشجویان بین المللی از کشورهای دیگر یا افرادی که از شهرهای دور تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا را انتخاب می کنند، می توانند در تعطیلات و آخر هفته نیز در خوابگاه های مدرسه اقامت داشته باشند.

اگر قصد تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا را دارید، خدمات کامل کاناداهوم شامل موارد زیر میشود:

 • ارائه مشاوره در خصوص انتخاب مدرسه
 • ثبت نام در مدرسه
 • اخذ ویزای دانش آموزی در کانادا
 •  اخذ ویزای همراه ۵ ساله برای همراه دانش آموز
 • پشتیبانی فرزند شما پس از ورود به کشور کانادا
 • ارائه گزارش به والدین در خصوص شرایط و اوضاع درسی دانش آموز

سخنی با والدین متقاضی تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا

کاناداهوم نماینده رسمی تقریبا تمامی مدارس کانادا بوده و برای اخذ پذیرش از مدارس کانادا شرایط بسیار ویژه ای را فراهم کرده است. تمام متقاضیان میتوانند بر برنامه ویزای تضمینی بهره مند شوند. همچنین همراهان متقاضی میتوانند درخواست دهند تا مشاورین ما ویزای همراه دانش آموز را برای آنها دریافت کنند. این ویزا معمولا ویزای ۵ ساله ای است که به شما اجازه مسافرت به کانادا را در طول این پنج سال میدهد.

با سیستم گزارش دهی در مدارس شبانه روزی کانادا، مدرسه وضعیت دانش آموز را به طور مرتب به والدین او گزارش خواهد داد و والدین میتوانند در جریان تمام مسائل درسی و رفتاری فرزندشان قرار بگیرند

اگر قصد تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا را دارید، لطفا فرم ارزیابی تحصیل در مدارس را تکمیل کنید.

مدارس شبانه روزی یا مدارس روزانه؟

تردیدهای بسیاری در مورد اینکه مدارس شبانه روزی برای دانش آموز مفید تر است یا مدارس روزانه، وجود دارد. هر کدام از این مدارس مزایا و معایب خود را دارند اما دلیلی که خانواده ها مدارس شبانه روزی را انتخاب می کنند این موضوع است که این نوع مدارس بهترین گزینه ی ممکن از نظر تحصیلی و آموزشی می باشند. مدارس شبانه روزی، مدارسی نیستند که دانش آموزان صرفا به خاطر داشتن مکانی برای اقامت در آنجا تحصیل می کنند. با این که اولین تصور از مدارس شبانه روزی دور بودن از خانه است اما بسیاری از دانش آموزان محلی نیز این مدارس را برای تحصیل انتخاب می کنند. در گذشته این تصور وجود داشت که این مدارس فقط مختص طبقه ی خاص، ثروتمندان  یا افرادی با توان مالی بالا می باشد اما اکنون بسیاری از این مدارس جزو مدارس مقرون به صرفه در پایه های تحصیلی مختف می باشند.

مزیت تحصیل در مدارس شبانه روزی

مدارس شبانه روزی، بیش از اینکه صرفا مدارسی باشد که دانش آموزان و مربیان در آن با همدیگر زندگی می کنند، نوعی آموزش است که افراد نحوه ی زندگی در میان گروه همسالان و مربیان خود را یاد می گیرند. دانش آموزان این مدارس تجارب آموزشی فراگیری کسب کرده و مهارت های الزامی زندگی همانند مستقل بودن و مهارت های رهبری را پرورش می دهند. این مدارس همه ی زندگی و تغییرات زندگی فرد را احاطه می کند. مجموع این تجارب است که به مدارس شبانه روزی ارزش می بخشد.

مدارس شبانه روزی کانادا

یکی از مهمترین تصمیمات والدین یا دانش آموزان انتخاب نحوه و محل تحصیل می باشد. میان مدارس شبانه روزی جهان، کانادا انتخابی عالی برای تحصیل و اقامت دانش آموزان می باشد. کانادا جامعه ای متنوع، پذیرا و پویا است. دانش آموزان و دانشجویانی که در کانادا تحصیل می کنند، مدارکی کسب می کنند که در سراسر جهان شناخته شده و معتبر است. تحصیل در کانادا صرفا باعث تقویت تحصیلی نمی شود و فرد در مدارس شبانه روزی کانادا با حس جامعه ای مشترک از همسالان خود آشنا شده و روابط قدرتمندی با مربیان و سایرین در زمینه ی مسئولیت پذیری های فردی و اجتماعی پایه گذاری می کند. ترم تحصیلی در مدارس شبانه روزی کانادا معمولا از سپتامبر، ژانویه و می شروع میشود.

در قسمت زیر با برخی از مزیت های مدارس شبانه روزی کانادا آشنا می شوید:

 • زبان رایج انگلیسی، زبان سیستم آموزشی:

یکی از دلایلی که والدین فرزندان خود را برای تحصیل به خارج از کشور می فرستاند، یادگیری زبان جدیدی است. با این که سیستم های آموزشی بسیاری از کشورها به زبان انگلیسی است اما تجربه ی زبان برای دانش آموزانی که وارد محیطی فراگیر شده و در آن مشارکت می کنند، صرفا محدود به سیستم آموزشی نمی شود. دانش آموزان زیادی از ملیت های مختلف در مدارس کانادا تحصیل می کنند و با استفاده از این زبان مشترک که زبان اول رایج کل کشور است به برقراری روابط دوستی و تحصیلی می پردازند.

 • داشتن نظارت و سرپرستی خوابگاهی:

یکی از نگرانی های بزرگ والدین در هنگام انتخاب مدارس شبانه روزی، نوع سرپرستی و نظارتی است که فرزندانشان در هنگام ورود به کشور جدید دریافت می کنند. مدارس شبانه روزی کانادا در زمینه ی نظارت و سرپرستی یکی از بهترین های جهان هستند.

 • سیستم آموزشی دوره ای و ترمی در کانادا:

با این که بسیاری از خانواده ها فرزندان خود را برای تحصیل به خارج از کشور می فرستند، اما نمی خواهند که برای مدتی طولانی تر از حد نیاز از فرزندان خود دور باشند. مدارس شبانه روزی کانادا از مزیت سیستم آموزشی سه ترم در یک سال تحصیلی برخوردار هستند. این مزیت به دانش آموزان جدید اجازه می دهد تا در هر ترم یا نیمسال امکان ثبت نام در مدرسه را داشته باشند.

 • مسیری عالی برای ورود به کالج ها و دانشگاه های مشهور کانادایی و بین المللی:

مدارس شبانه روزی کانادا امکانات تحصیلی و آموزشی عالی برای دانش آموزان فراهم می کنند و این مدارس از مربیان، کارکنان و مشاورین حرفه ای که مسیر ورود به دانشگاه را برای دانش آموزان هموار می کنند، برخوردار هستند.

 • اندازه ی کوچک کلاس ها:

نگرانی دائم اکثر والدین، نسبت تعداد دانش آموزان به معلمان می باشد. یکی از فواید اولیه ی مدارس شبانه روزی محدود بودن اندازه ی کلاس ها است. مربیان و معلم کلاس ها به دلیل کم بودن تعداد دانش آموزان یک کلاس فرصت کافی برای توجه و وقت گذاشتن برای هر دانش آموز را دارند.

 • مقرون به صرفه بودن:

مدارس شبانه روزی کانادا از نظر هزینه و مخارج زندگی نسبت به مدارس شبانه روزی سایر کشورها مقرون به صرفه تر می باشند. هزینه ی تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا تقریبا بین 30,000 تا 60,000  متغیر است. شهریه تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا، به نسبت کشورهای انگلستان و امریکا به طور قابل توجهی کمتر است.

 • کسب تجارب فرهنگی عالی در محیطی زیبا و امن:

کشور کانادا کشوری است که از نظر امنیت و سطح فرهنگ در رتبه های برتر جهانی قرار دارد. کنار هم قرار گرفتن فاکتور فرهنگ و امنیت در کنار فاکتور زیبایی محیط، جذابیتی دو چندان به تحصیل در این کشور می بخشد.

* تحصیل در خارج از کشور در محیطی بیگانه، تصمیمی مهم برای خود فرد و کل خانواده است. با در نظر گرفتن این مزایا، کانادا کشوری ایده آل برای تحصیل است.

اگر قصد تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا را دارید، ما خاطر نشان میشویم که حضور یک مشاور دلسوز و مسلط به سیستم مدارس کانادا کمک شایانی در تصمیم شما خواهد داشت. محل جغرافیایی مدارس، سطح علمی و امکانات تفریحی و فعالیت هنری و ورزشی ارائه شده در مدارس شبانه روزی کانادا متفاوت می باشد. همکاری با یک مشاور دلسوز و مطمئن میتواند آینده فرزند شما را تغییر دهد.

اگر قصد تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا را دارید، لطفا فرم ارزیابی تحصیل در مدارس را تکمیل کنید. مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا و تحصیل در کانادا شما را در این مسیر همراهی خواهند کرد.