12

مارس
2019

CIBC می گوید بخش عمده ای از ثروت کانادا در دست زنان است

ارسال شده توسط :کاناداهوم/ 206

زنان کانادایی در حال حاضر حدود ۲٫۲ تریلیون دلار در اختیار دارند که پیش بینی شده این مقدار در طول یک دهه آینده تا ۷۰ درصد رشد داشته باشد.

طبق گزارش بانک CIBC، طی یک دهه گذشته زنان کانادایی نقش مهمی در نیروی کار ایفا کرده اند به طوری که تقریبا برابر با مردان به فعالیت اشتغال داشته اند. این گزارش چنین نتیجه گیری کرده که صنعت مالی کشور باید در مورد افزایش اهمیت نقش زنان سرمایه گذار در اقتصاد کانادا تجدید نظر کند.

دو اقتصاددان به نام های Katherine Judge و Benjamin Tal گفته اند:”خانواده هایی که در آن یک زن در سن اشتغال بوده و کار می کند، میزان درآمد بالاتری دارند. درآمد این زنان در حال حاضر ۴۷ درصد از درآمد خانواده را تشکیل می دهد، که تقریبا دو برابر سهم آنها در دهه ۷۰ است.”

از زمان رکود بزرگ مالی در دهه گذشته، سهم مشارکت زنان در بازار کار کانادا افزایش یافته است، در حالی که در مورد مردان میزان مشارکت به تدریج کاهش یافته است. در این میان بیشترین میزان افزایش مربوط به زنان بالای ۵۵ سال بوده که شاهد افزایش ۵ درصدی در میزان مشارکت آنها بوده ایم.

CIBC می افزاید پس از رکود اقتصادی نرخ بیکاری زنان کمتر از مردان بوده است. اما این بدان معنا نیست که شکاف بین زنان و مردان در بازار کار رفع شده است. مطالعه CIBC نشان داد که میزان درآمد زنان در ۹۵ درصد از موقعیت های شغلی همچنان کمتر از مردان است به این دلیل که زنان بیشتر از مردان در مشاغل کم درآمد فعالیت دارند. البته از زمان رکود اقتصادی برخی زنان سهم بیشتری در مشاغل پردرآمد داشته اند و تقریبا یک سوم مشاغل با درآمد بالا در اختیار زنان است.

با این حال، تحقیقات دیگری حاکی از آن است که کانادا به دلیل شکاف جنسیتی به کاهش پتانسیل اقتصادی خود ادامه می دهد. مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۷ توسط موسسه جهانی McKinsey نشان داد که کاهش این شکاف جنسیتی منجر به اضافه شدن ۴۲۰ میلیارد دلار ارزش افزوده به اقتصاد کانادا طی ۱۰ سال خواهد شد.

بسیاری از متخصصان مزایای اجتماعی حضور زنان را بیان داشته اند تا بدین طریق به افزایش اشتغال زنان در بازار کار کمک نمایند. تخصیص یارانه مراقبت از کودکان در کبک به عنوان دلیل افزایش مشارکت زنان در بازار کار این استان و افزایش رونق اقتصادی آن مطرح شده است.

CIBC می گوید افزایش سهم زنان در نیروی کار منجر به سرعت رشد اقتصاد و به تبع آن افزایش رشد شغلی شده است. این گزارش اشاره می کند که زنان در بیش از نیمی از مشاغل ایجاد شده از زمان رکود اقتصادی اخیر حضور داشته اند.

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.