05

ژانویه
2020

گزارشی از عملکرد اکسپرس انتری در سال ۲۰۱۹

ارسال شده توسط :کاناداهوم/ 94

گزارشی از عملکرد اکسپرس انتری در سال ۲۰۱۹

۱۲ دی ۱۳۹۸

اخبار, اخبار مهاجرت در

سال ۲۰۱۹ را در حالی پشت سر گذاشتیم که اکسپرس انتری متقاضیان را شگفت زده کرد. با اینکه کانادا از طریق سیستم اکسپرس انتری رکورد ۲۰۱۸ را نشکست اما با دعوت از ۸۵,۳۰۰ متقاضی برای تقاضا جهت اقامت دائم باز هم به هدف خود نزدیک تر شد. این حکم از صدور دعوتنامه طی یک سال از سال ۲۰۱۵ تا کنون تنها دو بار اتفاق افتاده است.  
گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها یک ITA (یک دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود.
وزارت مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در طول سال ۲۰۱۸ مجموعا ۲۶ پذیرش از طریق اکسپرس انتری و ۲۴ پذیرش از طریق برنامه های مرتبط با اکسپرس انتری برگزار کرد؛ تعداد دعوتنامه های صادره طی هر کدام از این پذیرش ها بین ۳۲۰۰ تا ۳۹۰۰ متغیر بود. با توجه به اهداف بالایی که کانادا برای جذب مهاجر از طریق سه برنامه مرتبط با اکسپرس انتری و نیز برنامه مهاجرت استانی طی سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ داشت انتظار می رفت که تعداد متقاضیان اکسپرس انتری که در سال ۲۰۱۹ دعوت می شوند از تعداد متقاضیان دعوت شده در سال ۲۰۱۸ فراتر برود.
اما از آنجا که در اواخر سال ۲۰۱۸ متقاضیان زیادی دعوت شدند می توان علت شکسته نشدن رکورد سال ۲۰۱۸ در سال ۲۰۱۹ را این دانست که وزارت مهاجرت کانادا می بایست تعداد دعوتنامه ها را پایین نگه می داشت تا فرایند رسیدگی درخواست های اقامت دائم را همان شش ماه نگه دارد.
حجم پذیرش ها در سال ۲۰۱۹
یکی از نکات در پذیرش های اکسپرس انتری ۲۰۱۹ این بود که روند افزایش تدریجی تعداد دعوتنامه ها طی هر دو یا سه ماه که در سال ۲۰۱۸ شاهد آن بودیم رعایت نشد. در عوض در سالی که گذشت تعداد دعوتنامه ها و حجم پذیرش ها خیلی غیر قابل پیش بینی بودند و امکان نداشت به طور قطع بتوان پیش بینی کرد که آیا در دور بعدی کانادا دعوتنامه ها را کاهش خواهد داد یا افزایش.    
مثلا سه ماهه آخر ۲۰۱۹ را می توان به یاد آورد که در ماه اکتوبر ۳۹۰۰ دعوتنامه صادر شد و در نوامبر ۳۶۰۰ و در نهایت در دسامبر ۳۲۰۰ دعوتنامه. اکنون پرسش این است که آیا وزارت مهاجرت کانادا همچنان به برگزاری پذیرش های بزرگ و متوالی تر طی سال ۲۰۲۰ ادامه خواهد داد یا خیر؟
کانادا قرار است از طریق اسپرس انتری در سال جدید ۸۵۸۰۰ مهاجر جذب کند و این عدد را در سال ۲۰۲۱ به ۸۸۸۰۰ برساند. همچنین از طریق برنامه مهاجرت استانی قرار است طی سال جدید ۶۷۸۰۰ مهاجر جذب کرده و این رقم را در سال ۲۰۲۱ به ۷۱۳۰۰ برساند. نتیجه انتخاب اکتوبر و انتخاب شدن مجدد حزب لیبرال به رهبری جاستین ترودو بدین معنی است که احتمالا تعداد مهاجران طی سال های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ افزایش خواهد یافت.  
حد اقل امتیاز مورد نیاز
دعوتنامه ها یا ITA ها بر اساس امتیاز متقاضیان اکسپرس انتری در سیستم جامع رتبه بندی صادر می شوند؛ این امتیاز بر اساس عواملی نظیر سن، تحصیلات، سابقه کار دارای مهارت و تسلط بر زبان های انگلیسی یا فرانسه و سایر عوامل داده می شود.  
طی هر ۲۴ پذیرش مختص تمام برنامه ها در سال ۲۰۱۹ حد اقل امتیاز بین ۴۳۸ در ۳۰ ژانویه و ۴۷۵ در ۳۰ اکتوبر متغیر بود؛ این در حالی ست که در سال ۲۰۱۷ این حد اقل امتیاز ۴۱۳ بود. بالا تر رفتن حد اقل امتیاز در پذیرش های اکسپرس انتری طی سال ۲۰۱۹ را می توان به پایین تر بودن تعداد دعوتنامه ها طی کل سال و اینکه چهار نوبت بین پذیرش ها فاصله بیش از دو هفته وجود داشته است مرتبط دانست. همچنین گفتنی است که سال ۲۰۱۹ سال پرباری برای برنامه مهاجرت استانی کانادا بوده است. یکی دیگر از دلایل بالاتر بودن حد اقل امتیاز طی سال ۲۰۱۹ را می توان این دانست که تعداد متقاضیان اکسپرس انتری که از طریق استان ها انتخاب می شوند و ۶۰۰ امتیاز اضافی دریافت می کند رو به افزایش بوده است.  

۴٫۷
/
۵
(
۳

votes
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری و صدور ۳۹۰۰ دعوتنامه
دعوت از ۷۶۹ متقاضی در جدیدترین پذیرش ساسکاچوان
رویدادی کم سابقه در اکسپرس انتری؛ سه شنبه و وقفه ای هشت روزه!
صدور ۴۷۱ دعوتنامه در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری آلبرتا
جدیدترین پذیرش ساسکاچوان با صدور ۳۸۱ دعوتنامه برگزار شد
کاهش مجدد حداقل امتیاز در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری
آلبرتا برای ۳۳۵۷ متقاضی اکسپرس انتری دعوتنامه صادر کرده است
ساسکاچوان جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری را برای متقاضیان مشاغل مورد نیاز برگزار کرد
انتاریو برای کاندیدهای اکسپرس انتری دعوتنامه های جدید صادر کرد
دعوت آلبرتا از متقاضیان اکسپرس انتری با امتیاز حد اقل ۳۰۲ طی ماه جاری

۱۲ دی ۱۳۹۸


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.