06

سپتامبر
2020

کوچ تولیدکنندگان فیلم از آمریکا به کانادا

Posted By : کاناداهوم/ 110

کوچ تولیدکنندگان فیلم از آمریکا به کانادا

۱۵ شهریور ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

خبرهایی که از داخل صنعت فیلم کانادا به دست کاناداهوم رسیده است حاکی از مهاجرت و کوچ بسیاری از تولیدکنندگان آمریکایی فیلم به کاناداست. افزایش ابتلا به کرونا در کالیفرنیا، اتخاذ تدابیر ویژه  سختگیرانه از طرف اتحادیه های هالیوود و کمبود آزمایش های مختص کرونا، استودیوهایی فیلمسازی مهم آمریکا را به کانادا رانده است که در این میان می توان به Solstice Studios اشاره کرد. این استودیو قرار بود با نقش آفرینی بن افلک فیلم سینمایی جدیدی را در آوریلی که گذشت کلید بزند. در عوض، این فیلم در اکتوبر پیش رو و در ونکوور کانادا فیلمبرداری خواهد شد. با اینکه کرونا تولید این فیلم را با وقفه مواجه کرد اما وقفه فیلمبرداری این پروژه عمدتا ناشی از فقدان گسترده آزمایش های کرونا بوده است و از این رو دست اندرکاران این پروژه نتوانسته اند فیلم را در پاییز امسال در ایالات متحده فیلمبرداری کنند.
کمبود امکانات برای انجام آزمایش کرونا، تاخیر در آمدن نتایج آزمایش ها و هزینه های بالای این فرایند باعث شده که استودیوهای فیلمبرداری قراردادهای خود را، که با اتحادیه هایی که بازیگران و عوامل پشت صحنه را نمایندگی می کنند بسته اند، نقض کنند و بدین ترتیب استودیوها و شرکت های تولید فیلم به دنبال گزینه های دیگر افتاده اند. اما در کانادا داستان کاملا فرق می کند. برای نمونه Solstice Studios دسترسی راحتی به آزمایش کرونا و نتایج آن دارد.  
در ماه های اخیر همه گیری کرونا اختلالات گسترده ای را در صنعت سرگرمی کانادا هم ایجاد کرده است. هرچند کانادا که کرونا را تحت کنترل خود دارد اخیرا در اغلب نقاط وارد فاز بازگشایی کسب و کارها شده است و از اوایل تابستان با رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت نکات ایمنی جهت جلوگیری از گسترش ویروس کرونا فعالیت های روزمره خود را از سر گرفته است. کانادا از آن تاریخ تا کنون راه زیادی از طی کرده است. مدیرعامل Creative B.C که سازمانی است وقف حمایت از صنعت فیلم بریتیش کلمبیا اخیرا در مصاحبه ای گفته است که در هفته ای که گذشت در استان بریتیش کلمبیا بین 40 تا 50 پروژه فیلم در مراحل پیش تولید قرار داشته اند و یا در حال ورود به مرحله تولید بوده اند. از سوی دیگر James Monk مدیرتولید فیلم در شهر سوری بریتیش کلمبیا گفته است که این شهر بریتیش کلمبیا در آستانه رکوردشکنی دیگری در زمینه صدور پروانه فیلمبرداری قرار دارد و انتظار دارد که ماه جاری میلادی سطح فیلمبرداری ها مشابه سپتامبر سال قبل شود.
گفتنی است از ماه ژانویه ویروس کرونا در ایالات متحده در حال جولان بوده است و این کشور با بیش از 6 میلیون مورد بیشترین تعداد ابتلا به کرونا در جهان را داشته است. اما آمار کرونایی کانادا (130 هزار نفر) در مقایسه با آمریکا بسیار کمتر است. این در حالی است که صنعت فیلم و تلویزیون کانادا قبل از کرونا در حال رشد و گسترش بود چرا که هزینه های تولید در کانادا بسیار ارزان تر از آمریکاست و چالش های کرونایی در ایالات متحده این رشد و شکوفایی را از این هم فراتر برده است.
ویزای کار برای فعالیت در سینما و تلویزیون کانادا
عوامل خارجی که مایل به فعالیت در سینما و تلویزیون کانادا هستند، خواه برای پروژه های تبلیغاتی یا فیلمبرداری فیلم و سریال، باید واجد شرایط زیر باشند تا راحت تر ویزای کار دریافت کنند:

عوامل فیلمبرداری و بازیگران و سایر پرسنل می توانند از مزایای ویزای کار موسوم به Significant Benefit Work Permit بهره مند شوند. این ویزای کار نیازی به LMIA ندارد چرا که عوامل فیلم و سریال به خودی خود مزایای فرهنگی و اقتصادی زیادی برای اقتصاد و جامعه کانادا به همراه دارند.
تهیه کنندگان اما می توانند به عنوان سرمایه گذار در کسب و کار ویزای کار دریافت کنند. از جمله شرایط این ویزا این است که تهیه کننده رزومه خود را ارائه و در آن شایستگی های خود را به عنوان تهیه کننده فیلم نشان دهد.

گریز صنعت فیلم و تلویزیون کانادا از مهلکه کرونا

5
/
5
(
1

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

۱۶ شهریور ۱۳۹۹