13

مارس
2019

کمک 10 میلیون دلاری کانادا برای کاریابی و ورود تازه واردان به بازار کار

Posted By : کاناداهوم/ 380

کانادا به موجب برنامه Foreign Credential Recognition (به رسمیت شناختن مدارک کاری/تحصیلی خارجی) تعهد کرده است که 10 میلیون دلار به پروژه هایی که برای کمک به تازه واردان دوره دیده جهت کاریابی طراحی شده اند کمک کند. این مبلغ برای هر 15 پروژه که یا برای کاریابی مهاجران تازه وارد ماهر طراحی شده و یا برای تسهیل فرایند به رسمیت شناختن مدارک کاری/تحصیلی حداکثر 800 هزار دلار است.  

در خبری که Employment and Social Development Canada (ESDC) منتشر کرده اعلام شده که دولت کانادا به دنبال “طرح ها و کانسپت های همکارانه و نوآورانه از جانب ذینفعانی است که موانع خاصی که بر سر راه ورود مهاجران تازه وارد دارای مهارت بالا به بازار کار کانادا وجود دارد را بر طرف می کند”. همچنین در این خبر از قول خانم Patty Hajdu وزیر کار و توسعه کانادا اعلام شده که کمک به به مهاجران تازه وارد جهت به رسمیت شناختن مدارک کاری/تحصیلی خارجی شان کمک می کند تا سریع تر به بازار کار کانادا بپیوندند. ما از طریق این فراخوان، به تازه واردان شانس موفقیت در کانادا می دهیم”.

گفتنی است این فراخوان در برابر ذینفعان واجد شرایط که در به رسمیت شناختن مدارک تحصیلی/کاری و ورود مهاجران تازه وارد دارای مهارت بالا به بازار کار کانادا نقش دارند، یعنی اتحادیه ها، انجمن های صنفی و نهادهای قانونی، باز است”. علاقه مندان تا اول آوریل 2019 فرصت دارند طرح ها و کانسپت های خود را ارائه کنند. سپس از متقاضیان منتخب بر ای توسعه و ارائه پروپوزال کامل دعوت خواهد شد.

بد نیست بدانید برنامه Foreign Credential Recognition (FCR) با استان ها و نواحی کانادا و ذینفعانی نظیر سازمان های غیرانتفاعی، نهادهای قانونی، موسسات آموزش عالی و کارفرمایان در تامین مالی و اجرای برنامه هایی که برای تسهیل ارزیابی و معادلیابی مدارک کاری/تحصیلی خارجی طراحی شده اند همکاری می کند تا مهاجران تازه وارد دارای مهارت بتوانند سریعتر جذب بازار کار کانادا شوند.

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.