19

مارس
2019

کلگری رکورددار بالاترین نرخ بیکاری در کانادا

ارسال شده توسط :کاناداهوم/ 254

در میان ۳۳ منطقه شهری مورد بررسی توسط مرکز آمار کانادا، کلگری یک بار دیگر رکورددار بالاترین نرخ بیکاری در کشور بوده است.

با توجه به اطلاعات جدید منتشر شده در هفته گذشته، نرخ بیکاری کلگری در ماه فوریه با ۰٫۳ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۷٫۶ درصد رسید. این امر موجب شد تا نرخ بیکاری کلگری از شهر سنت جان پایتخت استان نیوفاندلند و لابرادور که نرخ بیکاری آن در ماه فوریه بدون تغییر در حد ۷٫۴ درصد باقی ماند، پیشی بگیرد.

ادمونتون در رتبه بعدی قرار گرفت و با نرخ بیکاری ۷ درصدی، سومین بازار کار بد کانادا را به خود اختصاص داد.

در گذشته نرخ بیکاری کلگری جزو پایین ‌ترین نرخ ‌ها در کانادا بود، ولی بعد از سقوط قیمت نفت در سال ۲۰۱۴ این روند تغییر یافت. نتیجه آن شد که نرخ بیکاری به شدت افزایش پیدا کرد و از ۴٫۵ درصد در ماه دسامبر سال ۲۰۱۴ به بالاترین رقم خود یعنی ۱۰٫۳ درصد در دسامبر ۲۰۱۶ رسید. کلگری همچنین بالاترین نرخ بیکاری در میان شهرهای کانادا را در نیمه دوم سال ۲۰۱۶ و نیمه اول سال ۲۰۱۷ داشت.

مرکز آمار کانادا نرخ ‌های بیکاری شهرهای مختلف را بر اساس میانگین سه ‌ماهه محاسبه می‌کند و اطلاعات به روز رسانی ‌شده را به صورت ماهانه منتشر می کند. این مرکز اعلام نموده که بهتر است نتایج بر پایه الگوهای بلند مدت در نظر گرفته شوند.

مرکز آمار کانادا در ماه فوریه اعلام کرد که ۳،۸۰۰ شغل در سراسر استان آلبرتا به بازار کار افزوده شده است، که ظاهرا این آمار در حاشیه خطای نظرسنجی قرار می گیرد. این سازمان در بیانیه ای گفت بیکاری در آلبرتا عملا نسبت به ماه گذشته تغییری نکرده است. در ادامه این بیانیه آمده است:”با توجه به افزایش تعداد افرادی که در ماه فوریه به دنبال کار می گشتند، نرخ بیکاری آلبرتا با افزایشی ۰٫۵ درصدی به ۷٫۳ درصد رسید.”

در مجموع در سراسر کانادا ۵۶ هزار شغل جدید در ماه فوریه ایجاد شد و نرخ بیکاری در سطح کشور به حدود ۵٫۸ درصد رسید. این در حالی است که اقتصاددانان تعداد موقعیت های شغلی بسیار کمتری را پیش بینی کرده بودند.

 

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.