15

سپتامبر
2020

کرونا در کانادا؛ جدیدترین کمک های مالی به مهاجران

Posted By : کاناداهوم/ 75

کرونا در کانادا؛ جدیدترین کمک های مالی به مهاجران

۲۴ شهریور ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

کانادا همچنان با توزیع بسته های کمک معیشتی به حمایت از شهروندان خود و چرخیدن چرخ اقتصاد کانادا کمک می کند و مهاجران نیز از بسیاری از این بسته های حمایتی بهره مند می شوند. از جمله اقدامات اخیر در این راستا تمدید  Canada Emergency Response Benefit (CERB) تا پایان ماه سپتامبر است که کل مدت زمان بهره مندی از این مزایا را به 28 هفته می رساند. در نتیجه بسیاری از افراد که قرار بود از آخر ماه آگوست دیگر پول ماهانه دریافت نکنند یک ماه دیگر فرصت استفاده از بسته حمایتی ماهانه را دارند.
گفتنی است Canada Emergency Response Benefit (CERB) یک برنامه کمک معیشتی برای افرادی است که از همه گیری کرونا دچار آسیب و زیان شده اند؛ به هر فرد از طریق این برنامه مبلغ ماهانه 2000 دلار پرداخت می شود. نیروی کار موقت خارجی و دانشجویان بین المللی برای اینکه واجد شرایط دریافت این کمک مالی دولت کانادا باشند،باید شرایط مشابه شرایط کانادایی ها داشته باشند. ساکنین موقت کانادا نیز باید در کانادا زندگی کنند و سین نامبر یا Social Insurance Number (SIN) معتبر داشته باشند.
با به پایان رسیدن برنامه CERB در انتهای سپتامبر سه کمک معیشتی جدید به افرادی ارائه خواهد شد که همچنان با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کنند که از جمله این افراد کارمندانی هستند که به خاطر همه گیری رونا تعدیل نیرو و از کار بیکار شده اند. افرادی که واجد شرایط بیمه کارفرما یا Employment Insurance (EI) بوده اند می توانند به این برنامه منتقل شوند در حالی که افرادی که واجد شرایط نیستند می توانند درخواست خود را برای سه کمک معیشتی که از 27 سپتامبر ارائه می شوند اعلام کنند. جزییات این سه بسته جدید به شرح زیر است:  

Canada Recovery Benefit (CRB) جدید؛ مبلغ 300 دلار هفتگی تا 26 هفته به افراد خویش فرما یا افرادی که واجد شرایط بیمه کارفرما نیستند و هنوز نیازمند کمک معیشتی و یا جویای کار هستند.
Canada Recovery Sickness Benefit (CRSB)؛ مبلع 500 دلار هفتگی تا دو هفته به کارگرانی پرداخت می شود که بیمار هستند و می بایست به دلایل کرونایی قرنطینه شوند. اما نمی توان در آن واحد هم از این بسته حمایتی بهره مند شد و هم از مستمری استعلاجی دیگری استفاده کرد.
Canada Recovery Caregiving Benefit (CRCB)؛ هفته ای 500 دلار به مدت 26 هفته به افراد واجد شرایطی که نمی توانند به خاطر مسئولیت های مراقبتی که دارند کار کنند؛ این مسئولیت ها عبارت اند از:
داشتن فرزندی زیر 12 سال که مدرسه اش به خاطر کرونا تعطیل شده است؛
داشتن عضوی از خانواده که معلول یا وابسته است و مرکز مراقبت از وی به خاطر کرونا تعطیل شده است؛
داشتن فرزند یا عضوی از خانواده که معلول و وابسته است و به خاطر توصیه پزشکان مدرسه یا مهد نمی رود.

هر کانادایی که حداقل 15 سال سن دارد و دارای سین نامبر معتبر است می تواند درخواست بسته های کمک معیشتی جدید ارائه کند. همه ی این سه مزایای جدید از 27 سپتامبر 2020 تا سقف یک سال قابل پرداخت خواهد بود.
تکلیف مقیمان موقت کانادا چه می شود؟
در ماه می دولت کانادا برنامه ویژه ای را معرفی کرد که استفاده دارندگان ویزای کار موقت و دانشجویان بین الملل ساکن کانادا از مزایای CERB را تسهیل می سازد. دولت کانادا شرط اثبات داشتن ویزای کاری یا ویزای تحصیلی و نیز شرط تاییدیه مبنی بر درخواست تازه واردان برای تجدید ویزای خود از طریق ایمیل را برداشت و تاییدیه شفاهی را کافی دانست. این تغییر یکی از سلسله اقداماتی بود که دولت فدرال برای اسکان مهاجران و حمایت بیشتر از کارگران خارجی و دانشجویان بین المللی طی این دوره دشوار و تشویق آنها به ماندن در کانادا انجام کرده است.

5
/
5
(
1

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
افتتاح دسته ی محبوب اکسپرس انتری نوا اسکوشیا در 17 نوامبر
خبر خوب برای مهاجرین شاغل در کانادا
بریتیش کلمبیا در جدیدترین پذیرش PNP از ۷۲ متقاضی دعوت کرد
مرز آمریکا-کانادا تا ۲۱ سپتامبر بسته می ماند
گریز صنعت فیلم و تلویزیون کانادا از مهلکه کرونا
دومین پذیرش منیتوبا طی ماه دسامبر برگزار شد
آلبرتا نخستین جزئیات مربوط به مسیر مهاجرتی جدیدش را منتشر کرد
جدیدترین پذیرش انتاریو برای فرانسوی زبان ها برگزار شد
جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری منیتوبا برگزار شد
اتخاذ رویکردهای متفاوت برای انتخاب کاندیدها توسط PNPهای اکسپرس انتری

۲۴ شهریور ۱۳۹۹