08

مه
2020

کرونا در کانادا؛ تازه چه خبر؟

ارسال شده توسط :کاناداهوم/ 44

کرونا در کانادا؛ تازه چه خبر؟

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

آقای مارکو مندسینو وزیر مهاجرت کانادا به تازگی جدیدترین خبرهای مرتبط با کرونا در کانادا را با مردم به اشتراک گذاشته است و تاثیر کرونا بر آینده سیستم مهاجرت کانادا را بیان کرده است. در این جلسه ی یک ساعته وزیر مهاجرت کانادا در رابطه با مسائلی نظیر سطح مهاجرت، کارگران خارجی موقت و دانشجویان خارجی صحبت کرده است.
سطح مهاجرت: کانادا پس از کرونا همچنان مهاجرپذیر خواهد بود
آقای مندیسینو گفته است که “مهاجرت همچنان عامل اصلی موفقیت و ترمیم اقتصاد ما خواهد بود. ما همچنان به مهاجران نیاز خواهیم داشت؛ مهاجرت نیروی محرکه اقتصاد ماست و مسیر سیاست گذاری ما را تعیین خواهد کرد.” وی همچنین بیان کرده است که کرونا در بلند مدت تغییر چندانی در جمعیت کانادا ایجاد نخواهد کرد؛ تعداد بازنشسته ها نسبت به نیروی کار در حال افزایش است و این بدین معنی است که ما به مهاجران همچنان نیاز خواهید داشت.”
او همچنین بیان کرد که این اولین بار نیست که کانادا با یک بیماری همه گیر و چالش های اقتصادی مواجه شده است؛ نیمی از موفقیت کانادا در رد شدن از چنین چالش هایی به خاطر استقبال از مهاجران است. وزیر مهاجرت کانادا همچنین گفته است که دولت فدرال قبل از اعلانیه برنامه سالانه سطوح مهاجرت که در پاییز برگزار خواهد شد، با ذینفعان در مورد آینده سطح جذب مهاجر مشورت خواهد کرد.
عملیات اداره مهاجرت کانادا
کارکنان اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا دورکاری می کنند و این مساله بر رسیدگی به درخواست های مهاجرت تاثیر گذاشته است. با این وجود اداره مهاجرت طی عملیات از راه دور، به کارکنان خود کمک کرده تا به ابزار مورد نیاز برای تسهیل رسیدگی به درخواست های مهاجرت دسترسی داشته باشند. این دوره ی زمانی به اداره مهاجرت کمک کرده تا از برخی جهات فرایند رسیدگی را بهبود بخشیده و نوآوری هایی در آن انجام دهد. برای نمونه اداره مهاجرت توانسته است رسیدگی به درخواست مهاجرت کاری کارگران فصلی بخش کشاورزی از طریق مسیر مهاجرت کارگر خارجی موقت (TFWP) را تسریع کند.
کارگران خارجی موقت
وزیر مهاجرت کانادا بیان کرده که اداره مهاجرت با کارفرمایان بخش های کشاورزی و غذاهای دریایی به منظور پشتیبانی از تلاش های دولت فدرال در تقویت تامین غذای کانادا در تماس است. او می گوید “آیا کار بیشتری باید انجام داد؟ قطعا. و ما همیشه به دنبال راهی برای انعطاف پذیر کردن ویزاهای کاری هستیم و تلاش می کنیم هرگونه موانعی که در خارج وجود دارد را از میان بر داریم.”  
مندیسینو همچنین خاطرنشان کرده است که یکی از بزرگ ترین چالش هایی که بر سر راه کارگران خارجی که به کانادا می آیند قرار دار مجموعه شرایطی است که در کشور خودشان وجود دارد و این خارج از کنترل اداره مهاجرت است. مساله دیگری که از کنترل اداره مهاجرت کانادا بیرون است تقاتضا در بازار کار است و انتظار می رود که در برخی از بخش ها تقاضا برای برخی محصولات کاهش یابد.
دانشجویان خارجی کانادا: انعطاف پذیری بیشتر  
وزیر مهاجرت کانادا گفته است که اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا از ذینفعان مختلف به خاطر ارائه نظراتشان نسبت به نحوه سیاست گذاری دولت فدرال در رابطه با دانشجویان خارجی در مواجهه با کرونا کمال امتنان را دارد. او از جمله به اصلاحاتی که اخیرا در رابطه با ویزای کار پس از فارغ التحصیلی یا PGWP انجام شده اشاره کرد. او در پایان گفته است که اداره مهاجرت کانادا با ذینفعان بخش تحصیلات تکمیلی در رابطه با نحوه کمک رسانی به دانشجویان خارجی که در ماه سپتامبر در مراکز آموزشی معین ثبت نام خواهند کرد به مشورت خواهد پرداخت و نوید خبرهای بیشتر در این رابطه را داده است.
در همین رابطه مطالب زیر را از دست ندهید:
نقش مهاجران در اقتصاد کانادا در دنیای پساکرونا
کرونا و کمک کانادا به دانشجویان خارجی
کرونا در کانادا؛ جدیدترین اقدامات مهاجرتی کانادا
برگ برنده مهاجران در بازار کار کانادا

۵
/
۵
(
۱

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.