18

فوریه
2020

کدام شهرهای کانادا مهاجرپذیرتر هستند؟

ارسال شده توسط :کاناداهوم/ 84

کدام شهرهای کانادا مهاجرپذیرتر هستند؟

۲۸ بهمن ۱۳۹۸

مقالات تحصیلی در

شهرهای سراسر کانادا در رقابتی تناتنگ بر سر جذب مهاجر قرار دارند. این شهرها به خاطر روند رو به پیری جمعیت و کاهش نرخ زاد و ولد به مهاجران بیشتری جهت تقویت اقتصاد خود نیاز دارند. کانادا در سال ۲۰۱۹ از بیش از ۳۴۱ هزار مهاجر استقبال کرد؛ این رفم معادل چیزی حدود ۰٫۹ درصد جمعیت کل کاناداست. کانادا از طریق اکسپرس انتری ، برنامه مهاجرت استانی و نیز برنامه هایی نظیر پایلوت مهاجرت آتلانتیک در حال جذب مهاجران بیشتریست.
استقبال تورنتو از ۱۱۸ هزار مهاجر
تورنتو همچنان به استقبال از مهاجران ادامه می دهد و می توان گفت بیشترین مهاجران وارد این شهر می شوند. تورنتو سالی که گذشت از بیش از ۱۱۸ هزار مهاجر استقبال کرد. ونکوور، مونترال، کلگری و ادمنتن نیز همراه با تورنتو پنج شهر برتر مهاجرپذیر کانادا را تشکیل داده اند.
شهر  Charlottetown برترین شهر به لحاظ سرانه جذب مهاجر
در سالی که پشت سر گذاشتیم یعنی ۲۰۱۹، شهر چارلوت تاون (Charlottetown) برترین شهر به لحاظ جذب مهاجر بوده است و به عبارتی برابر با ۲٫۴ درصد جمعیت خود از مهاجران استقبال کرده است. شهر رگینا، تورنتو و ساسکاتون نیز به ترتیب در رتبه های دوم و سوم بعدی جای می گیرند.
افزایش مهاجران در مناطق آتلانتیک
طی سال های اخیر چندین شهر کانادا در منطقه ی آتلانتیک این کشور، برای ارتقای توسعه اقتصادی خود از مهاجران زیادی استقبال کرده اند. شهرهای فردریکتن، هَلیفکس و مُنکتن حد اقل برابر با ۱٫۲ درصد جمعیت خود از مهاجران استقبال کرده اند. این در حالیست که شهر گتینو واقع در منطقه از استان کبک به نام اتاوه هم بی نصیب نمانده و برابر با یک درصد جمعیت خود از مهاجران استقبال کرده است. عوامل گوناگونی باعث افزایش مهاجران در گتینوی اتاوه بوده است؛ این شهر هم از پناهندگان بیشتری استقبال کرده و هم از مهاجران کاری/اقتصادی.
وجود دانشجوان خارجی در گتینو نیز یکی از دلایل افزایش مهاجران پایتخت کاناداست. دانشجویان خارجی بعد از اتمام درس خود از طریق اکسپرس انتری و برنامه مهاجرت استانی انتاریو اقامت دائم کانادا را دریافت می کنند. گذشته از این با توجه به تصمیم اخیر کبک مبنی بر کاهش ۲۰ درصدی جذب مهاجر این امکان وجود دارد که مهاجران به جای کبک منطقه Ottawa-Gatineau که در مجاورت کبک قرار دارد را برای سکونت انتخاب کرده باشند.
افزایش یک درصدی مهاجران در هر منطقه و حوزه قضایی کانادا از همیت بسیار زیادی برای این کشور برخوردار است. این سطح از مهاجرت به کانادا، ابزاری مهم برای رشد اقتصاد کانادا و نیز حفظ ثبات سیستم هایی نظیر بیمه سلامت، بیمه بیکاری یا صندوق های بازنشستگی است.
طی دو دهه اخیر جمعیت کانادا یک درصد و اندی رشد داشته است و اقتصاد آن هم برابر با این هم رقم رشد کرده است. انتظار می رود که سهم رشد جمعیت ناشی از مهاجرت طی ده سال آینده افزایش ۱۰۰ درصدی داشته باشد. این بدین معنی است که مهاجرات همچنان نقشی مهم در رشد اقتصادی کانادا ایفا خواهد کرد. اگر شما همراهان گرامی کاناداهوم هم مایل به مهاجرت به کانادا هستید و نمی دانید از کجا باید شروع کنید، با پر کردن فرم ارزیابی و تماس با همکاران ما نگرانی را از خود دور کنید. ضمنا فراموش نکنید که کانادا بیش از ۸۰ مسیر مهاجرتی دارد!
انقلاب مهاجرتی کانادای آتلانتیک ادامه دارد
افزایش مهاجرت به منطقه آتلانتیک کانادا

۵
/
۵
(
۱

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
مهاجرت تحصیلی
شرایط تحصیل در جزیره پرنس ادوارد
کانادا، یک ابرقدرت آموزشی
مهاجرت فارغ التحصیلان بین المللی از طریق برنامه استانی بریتیش کلمبیا
مقایسه ی تحصیل در کشورهای استرالیا و کانادا
تحصیل در کانادا چقدر هزینه دارد؟

۲۸ بهمن ۱۳۹۸


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.