08

آگوست
2020

کانادا پذیرش نادر FSTP را برگزار کرد

Posted By : کاناداهوم/ 65

کانادا پذیرش نادر FSTP را برگزار کرد

۱۸ مرداد ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

دومین پذیرش اکسپرس انتری به فاصله یک روز در تاریخ ۶ آگوست ۲۰۲۰ برگزار شد. در این پذیرش مجموعا ۲۵۰ متقاضی  Federal Skilled Trades Program (FSTP) برای اقامت دائم دعوتنامه دریافت کردند. حداقل امتیاز متقاضیان منتخب ۴۱۵ بوده است. روز قبل از این پذیرش هم اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا با برگزاری پذیرشی از۳۹۰۰ متقاضی با حداقل امتیاز ۴۷۶ دعوت کرد تقاضای خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه کنند. طی این دو روز مجموعا ۴,۱۵۰ صادر شد.
علیرغم همه گیری کرونا، کانادا ظاهرا قرار است سال جاری در زمینه اکسپرس انتری رکوردشکنی کند. کانادا تا به اینجای سال جاری  ۶۱,۸۵۰ دعوتنامه صادر کرده است؛ این تعداد دعوتنامه در مقایسه با تمام سال های تاریخ اکسپرس انتری بیشترن تعداد بوده است.
گفتنی است این هفتمین پذیرش FSTP تاریخ اکسپرس انتری از سال ۲۰۱۵ تا کنون بوده است. برنامه مهاجرتی FSTP مسیر اقامت دائم نیروی کار ماهر را که در یکی از شغل ها دارای مهارت هستند فراهم می کند. برنامه مهاجرتی FSTP در سال ۲۰۱۳ برای جبران کمبود نیروی کار در مشاغل نیازمند مهارت در سراسر کانادا آغاز به کار کرده است. متقاضیان می بایست در یکی از مشاغل و حرفه های زیر حداقل دو سال سابقه کار داشته باشندک

ساختمان، برق و صنعت
عملیات تعمیر و نگهداری
مشاغل فنی و نظارتی در منابع طبیعی، کشاورزی و تولیدات مربوطه
عملیات کنترل مرکزی، تاسیسات، تولید و فراوری  
آشپز و سرآشپز
قصابان یا نانوایان

به خاطر ماهیت این برنامه مهاجرتی کمترین تعداد دعوتنامه از طریق اکسپرس انتری برای متقاضیان آن صادر می شود. در واقع در سال ۲۰۱۹ از مجموع ۸۵۳۰۰ دعوتنامه تنها ۱۰۰۰ دعوتنامه برای متقاضیان FSTP صادر شد. یک دلیل این امر این است که امتیاز CRS متقاضیان این برنامه مهاجرتی در مقایسه با امتیاز سایر متقاضیان واجد شرایط اکسپرس انتری کمتر است. پذیرش پریروز اولین پذیرش در سال ۲۰۲۰ بود که متقاضیان FSTP را هدف گرفت؛ گفتنی است پذیرش FSTP از ۱۶ اکتوبر ۲۰۱۹ تا پریروز برگزار نشده بود.
سیستم اکسپرس انتری چیست؟
سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب می شوند ۶۰۰ امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می کنند و بدین ترتیب در پذیرش بعدی اکسپرس انتری حتما از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد.
چه کسی دعوت شد؟
در زیر با نمونه ای فرضی از یکی از متقاضیان منتخب پذیرش پریروز آشنا شوید:
خسرو ۲۹ ساله است؛ مدرک دانشگاهی خود را با شرکت در یک دوره تحصیلی سه ساله گرفته است. وی چهار سال در خارج از کانادا به عنوان جوشکار مشغول به کار بوده است. خسرو همچنین مدرک کاری کانادایی هم دارد. او با شرکت در  آیلتس توانست در مهارت شنیداری نمره ۷٫۵، در مهارت مکالمه نمره ۷ و در مهارت های خواندن و نوشتن نمره ۶٫۵ کسب کند. خسرو با داشتن ۴۱۸ امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی یا CRS  واجد دریافت دعوتنامه در پذیرش پریروز ۶ آگوست بوده است.

۵
/
۵
(
۱

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
انتاریو برای کاندیدهای اکسپرس انتری دعوتنامه های جدید صادر کرد
پرینس ادوارد آیلند اولین پذیرش ۲۰۱۹ را برای کاندیدهای دسته های اکسپرس انتری، کسب و کار و نیروی کار برگزار نمود
اکسپرس انتری همچنان رکورد می زند؛ CRS (امتیاز سیستم جامع رتبه بندی) کاهش می یابد
اکسپرس انتری همچنان می تازد
گزارشی از عملکرد اکسپرس انتری در سال ۲۰۱۹
دعوت آلبرتا از متقاضیان اکسپرس انتری با ۳۵۰ امتیاز
صد و سی و ششمین پذیرش اکسپرس انتری برگزار شد؛ ۳۵۰۰ نفر دعوت شدند
آلبرتا پذیرش دیگری برگزار کرد
دعوت از ۲۷۱ متقاضی در پذیرش جدید بریتیش کلمبیا
در اکسپرس انتری منظور از tie-break چیست؟

۱۷ مرداد ۱۳۹۹


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.