03

جولای
2019

کانادا رتبه اول آزادترین کشور جهان را به دست آورد

Posted By : کاناداهوم/ 335

شاخص رفاه لگاتوم (The Legatum Prosperity Index) ارائه دهنده گزارشی از سطح رفاه و رونق هر کشور می باشد که توسط موسسه Legatum تهیه می شود. این شاخص کشورها را در 9 طیف مختلف از جمله وضعیت اقتصاد، آموزش، بهداشت و امنیت ارزیابی می کند.به گفته مولفان این شاخص، “رفاه” به عنوان چیزی بیشتر از “انباشت ثروت مادی” تعریف می شود؛ در حقیقت رفاه به معنای لذت بردن از زندگی روزمره و داشتن دورنمایی از یک زندگی بهتر در آینده است.”

موسسه لگاتوم سازمانی است که هدفش ترویج سیاست های مترقی است که فرصت هایی برای افراد آسیب پذیر ایجاد می کند. هدف اصلی آنها ” کمک به شناسایی راه ‌هایی است که از فقر به رفاه منتهی می‌شوند.”

با توجه به مسائل اصلی که ارکان اساسی هر جامعه مانند آزادی فردی، حاکمیت، محیط زیست و سرمایه اجتماعی را در بر می گیرند، موسسه Legatum امیدوار است که نگاهی قابل دسترس به توسعه رفاه جهانی داشته باشد.

در مجموع، کانادا در رتبه هشتم این رده بندی جهانی قرار دارد. با کسب امتیازاتی بالا از نظر محیط کسب و کار، حکومت داری و سرمایه های اجتماعی، کانادا در زمینه آزادی های فردی یک سر و گردن بالاتر از همه کشورهای دیگر قرار دارد.

کانادا در رتبه اول جهانی از نظر آزادی های فردی قرار دارد. در مقام مقایسه، همسایه جنوبی این کشور در جایگاه بیست و سوم در زمینه آزادی های فردی قرار گرفت. نزدیک‌ ترین کشورهای قابل مقایسه با کانادا نیوزیلند و ایسلند می باشند که به ترتیب در رتبه دوم و سوم قرار دارند.

کشور زیبای کانادا از زمانی که موسسه Legatum این شاخص را در سال 2007 معرفی کرده است، همواره در همان جایگاه همیشگی قرار داشته است که نشان می دهد کانادا در زمینه رفاه به طور مداوم یکی از بهترین کشورهای جهان بوده است.

کانادا همچنین از نظر محیط کسب و کار و ایجاد فرصت های شغلی جزو سه کشور برتر قرار گرفته است. واضح است که کانادا در سال های اخیر مورد هجوم فرصت های اقتصادی زیادی بوده است و با توجه به آمار موسسه لگاتوم، این چیزی است که کانادا به طور رسمی می تواند به آن افتخار کند.

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.