12

مارس
2019

کانادا در ماه فوریه ۵۶،۰۰۰ شغل به دست آورد، ولی نرخ بیکاری بدون تغییر باقی ماند

ارسال شده توسط :کاناداهوم/ 255

کانادا در دومین ماه متوالی شاهد ایجاد موقعیت های شغلی قابل توجهی بود.

پس از آنکه ۶۶،۸۰۰ شغل در ماه ژانویه به بازار کار کانادا افزوده شد، در ماه فوریه نیز ۵۶،۰۰۰ جایگاه شغلی دیگر به آن اضافه شد. ولی طبق داده های مرکز آمار کانادا و با توجه به این افزایش ها در سال ۲۰۱۹، نرخ بیکاری در سطح کشور عملا تغییری نکرده است.

بخش عمده ای از افزایش اشتغال در ماه فوریه به خاطر افزایش ۳۷،۰۰۰ فرصت شغلی در انتاریو بوده است، اگرچه همسایه غربی آن یعنی مانیتوبا، با ۳،۳۰۰ کاهش شغل روبرو بود.

با نگاهی به گذشته متوجه می شویم که از فوریه ۲۰۱۸ تاکنون حدود ۳۶۹،۰۰۰ نفر در کشور مشغول به کار شده اند. نرخ بیکاری نیز مشابه سال پیش در حدود ۵٫۸ درصد بوده، هر چند که این نرخ تا ۶ درصد بالا رفت و در عرض ۱۲ ماه به ۵٫۶ درصد کاهش یافت.

در حالی که بیکاری در کل کشور تغییر نکرده است، ولی در هنگام بررسی آمار هر استان با برخی تغییرات مواجه می شویم.

فقط در ماه گذشته، نرخ بیکاری در کبک ۰٫۱ درصد کاهش یافت، در همین حال در مانیتوبا ۰٫۲ درصد، در بریتیش کلمبیا ۰٫۲ درصد و در نوا اسکوشیا نیز ۰٫۵ درصد کاهش یافت.

ولی نرخ بیکاری در نیوفاندلند و لابرادور ۰٫۴ درصد، در جزیره پرنس ادوارد ۰٫۴ درصد، در نیوبرانزویک ۰٫۳ درصد و در آلبرتا ۰٫۵ درصد افزایش یافت.

با این حال، بخش نفت و گاز آلبرتا حقیقتا عامل افزایش نرخ بیکاری نبود، چرا که این صنعت طی ماه گذشته افزایش ۲،۶۰۰ شغل را تجربه کرد.

نرخ بیکاری انتاریو بین ماه های ژانویه و فوریه بدون تغییر باقی ماند.

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.