16

ژوئن
2020

کانادا امسال از این کشورها بیشتر مهاجر می پذیرد

Posted By : کاناداهوم/ 72

کانادا امسال از این کشورها بیشتر مهاجر می پذیرد

۲۶ خرداد ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

تا قبل از همه گیری کرونا در جهان که از اواسط ماه مارس سیطره بر مناسبات بین المللی انداخت و باعث قرنطینه اجباری و محدودیت های بسیار گردید، کانادا در حال استقبال از خیل عظیمی از مهاجران بود. در واقع تنها چند روز قبل از قرنطینه اجباری، وزیر مهاجرت کانادا از برنامه بلندپروازانه ای برای جذب یک میلیون مهاجر بین سال های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲ خبر داده بود. با اینکه سیستم مهاجرتی کانادا از آن زمان تا کنون با اختلالاتی مواجه بوده است اما کانادا تا جایی که توان دارد در حال رسیدگی به درخواست های مهاجرت است.
داده های جدیدی که اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا منتشر کرده است اطلاعات جالبی را در مورد کشور مبداء مهاجران در ماه های آغازین سال جاری میلاذی به دست می دهد. گفتنی است تا انتهای ماه آوریل کانادا از ۷۴۰۰۰ مقیم دائم استقبال کرده است.
بیشتر مهاجران کانادا هندی هستند
همانطور که رویه سال های اخیر بوده است، هندی ها بیشترین مهاجرین و دارندگان اقامت دائم کانادا را تشکیل می دهند. در چهار ماه نخست سال ۲۰۲۰ حدود ۲۴ درصد دریافت کنندگان اقامت دائم را به خود اختصاص داده اند. اما چرا هندی ها این میزان به کانادا مهاجرت می کنند؟ پاسخ آن است که هندی ها به عنوان میراث بر استعمار بریتانیای کبیر سواد بالایی در زبان انگلیسی دارند و به خوبی به این زبان تکلم می کنند؛ همچنین واجد سایر معیارهای اصلی نظیر تحصیلات دانشگاهی و سابقه کار حرفه ای نیز هستند که آنها را برای مهاجرت اصلح می کند. علاوه بر این، بیشتر هندی ها از آمریکا به کانادا مهاجرت می کنند چرا که با داشتن ویزای H1-B کسب اقامت دائم آمریکا دشوار است.
نگاهی به ۱۰ کشور مبداء مهاجران
۷۴۰۰۰ نفری که طی ماه های نخست ۲۰۲۰ موفق به مهاجرت به کانادا شدند اتباع کشورهای زیر بوده اند:

هند
چین
فیلیپین
ایالات متحده آمریکا
نیجریه
پاکستان
سوریه
فرانسه
ایران
برزیل

تا اینجای سال ۲۰۲۰، مهاجرت از چین بیشتر از سایر سال ها بوده است. طی سال جاری میلادی در مقایسه با سال قبل، مهاجران چینی حدود ۱۰ درصد تازه واردان را تشکیل داده اند. مهاجران فیلیپینی نیز به همین نحو: امسال ۷ درصد و سال قبل ۸ درصد.
کرونا چه تاثیری بر مهاجرت به کانادا از این کشورها دارد؟
باید منتظر ماند و دید که همه گیری کرونا تا پایان سال منحوس ۲۰۲۰ چه تاثیری بر مهاجرت از این کشورها دارد. از یک سو اختلالات ناشی از کرونا در حال حاضر مانع ورود افراد مقیم دائم جدید به کانادا می شود. این مساله ممکن است بر توزیع ورود مهاجران از کشورهای مزبور طی ماه های باقی مانده از سال ۲۰۲۰ تاثیر بگذارد.
از سوی دیگر، این اختلالات ممکن است تاثیری بر مهاجرت از کشورهای نامبرده شده در بالا نداشته باشد. دلایل این ادعا این است که افراد داخل کانادا که در نیمه دوم ۲۰۲۰ اقامت دائم می گیرند نیز از همین کشورها به کانادا آمده اند؛ همچنین، آنهایی که در خارج از کانادا هستند هم نهایتا به کانادا بازخواهند گشت و دعوتنامه های جدید برای تقاضا جهت اقامت دائم که از ابتدای شروع همه گیری کرونا صادر شده اند نیز به دست اتباع این کشورها خواهد رسید.
علیرغم تاثیراتی که محدودیت های سفر به کانادا داشته است، هنوز هم به نفع متقاضیان است که چنانچه توانایی این کار را دارند، راه خود را ادامه داده و پروفایل اکسپرس انتری و درخواست مهاجرت خود را طی همه گیری ارائه نمایند. ارائه پروفایل یا درخواست شانس دریافت دعوتنامه جهت تقاضا برای اقامت دائم کانادا، شانس تاییدیه برای اقامت دائم کانادا و شانس سفر به کانادا به محض امکان را به شما می دهد. حتی اگر در مسیر به دشواری هایی برخوردید هم جای نگرانی نیست؛ اداره مهاجرت از خود نرمی و ارفاق نشان می دهد تا شما به اهداف مهاجرتی خود دست یابید.     

۴٫۱
/
۵
(
۱۱

votes
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
اصلاح حداقل امتیاز CRS برای استریم اولویت سرمایه انسانی آنتاریو
افزایش مهاجرت به نیوبرانزویک در پی کاهش چشمگیر نیروی کار
اکسپرس انتری در مرز شکستن رکورد صدور ITA قرار گرفت
نوا اسکوشیا، حسابداران و حسابرسان را از صف انتظار اکسپرس انتری انتخاب کرد
نگاهی به پذیرش های اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا در سال ۲۰۱۸
نخست وزیر کبک از برنامه های این استان برای ورود کارگران ماهر خبر داد
سیستم مهاجرت کانادا؛ الگویی برای کشورهای دیگر
جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری برگزار شد
۳۷۴ دعوتنامه برای متقاضیان اکسپرس انتری آلبرتا صادر شد
کبک از تغییرات مهاجرتی اول نوامبر منصرف شد

۲۷ خرداد ۱۳۹۹


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.