30

جولای
2020

کار در کانادا؛ ویزای کار باز همسر دائمی می شود

Posted By : کاناداهوم/ 69

کار در کانادا؛ ویزای کار باز همسر دائمی می شود

۸ مرداد ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

کانادا قصد دارد پایلوت ویزای کار باز –  Open Work Permit Pilot (OWPP) – را دائمی کند تا همسران شهروندان کانادا بتوانند تا زمان اخذ اقامت دائم در کانادا کار کنند. این برنامه مهاجرتی در دسامبر 2014 آغاز به کار کرد و قرار بود 31 جولای پس از آنکه اخیرا تمدید شده بود منقضی شود. اما الان کانادا به جای اینکه بار دیگر این برنامه را تمدید کند اعلام کرده است که قصد دارد این برنامه را تا زمانی تمدید کند که تغییرات در مقررات انجام شود و پس از آن است که این برنامه دائمی خواهد شد و دیگر نیازی به تمدید آن نخواهد بود.
در وبسایت اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا نوشته شده است که “پیوند خانواده ها اولویت مهاجرتی اصلی دولت کاناداست.” گفتنی است پایلوت ویزای کار باز برای اسپانسرشیپ داخلی و برای متقاضیانی است که همسرشان کانادایی هستند  قصد اسپانسر شدن برای آنها را دارند. اسپانسرشیپ داخلی برای زوج هایی است که در حال حال حاضر در کانادا با هم زندگی می کنند. همسر یا شریک زندگی که درخواست مهاجرت دارد می بایست به عنوان کارگر، دانشجو یا توریست در خود کانادا اقامت موقت داشته باشد.
همسران خارجی کانادایی ها می توانند هر زمان که خواستند پس از درخواست اقامت دائم از طرییق اسپانسرشیپ همسران درخواست ویزای کار باز بدهند. ویزای کار باز متقاضی را محدود به کارفرمای خاصی نمی کند و این بدین معنیست که کارگران خارجی با ویزای کار باز می توانند مادام که واجد شرایط شغل مورد نظر باشند در داخل کانادا برای هر کارفرمایی که خواستند کار کنند. شرایط ویزای کار باز عبارت اند از:

ارائه درخواست اقامت دائم از طریق Spouse Common-Law Partner Class؛
داشتن همسری که شهروند کاناداست یا اقامت دائم کانادا را دارد و درخواست اسپانسرشیپ از جانب وی ارائه داده است؛
زندگی در همان مکانی که همسر زندگی می کند؛
داشتن وضعیت اقامت موقت معتبر در کانادا یا درخواست تایید شده برای تمدید وضعیت و اجازه کار.

افرادی که درخواست خود را از طریق پایلوت ویزای کار باز ارائه می کنند می توانند درخواست ویزای کار را همزمان با ارائه درخواست اقامت دائم ارائه کنند. البته ارائه درخواست ویزای کار باز به طور جداگانه منعی ندارد مشروط بر اینکه متقاضی درخواست خود برای اقامت دائم را ارائه کرده باشد.
اگر درخواست اقامت دائم متقاضیان به تاییدیه اولیه رسیده باشد می توانند به صورت آنلاین درخواست ویزای کار باز ارائه کنند. تاییدیه اولیه درخواست اقامت دائم بدین معنیست که همسر یا شریک زندگی از طرف اداره مهاجرت کانادا نامه ای دریافت کرده باشد که مبنی بر اینکه وی واجد شرایط اقامت دائم است اما هنوز معاینات پزشکی و بررسی سوء پیشینه را انجام نداده است.

4
/
5
(
2

votes
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
تمدید پایلوت ویزای کار همسران اسپانسرشده
بازگشایی برنامه اسپانسرشیپ والدین برای مهاجرت به کانادا
بریتیش کلمبیا جوامع تازه ای به پایلوت مهاجرت کارآفرینان افزود
آخرین مناظره انتخاباتی کانادا در کبک بر سر مهاجرت
دعوت نوا اسکوشیا از پرستاران در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری
نیاز سالانه کبک به مهاجر چقدر است؟
دعوت ساسکاچوان از ۵۲۵ متقاضی دیگر در جدیدترین پذیرش
بزرگترین پذیرش EOI جزیره پرنس ادوارد آیلند برگزار شد
مقررات جدید کبک برای حمایت از کارگران خارجی موقت
مهاجرت خرج دارد! کبک هزینه ها را افزایش داد

۸ مرداد ۱۳۹۹


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.