27

فوریه
2020

کار برای کارفرمایان کبکی راحت تر شد

Posted By : کاناداهوم/ 152

کار برای کارفرمایان کبکی راحت تر شد

۷ اسفند ۱۳۹۸

اخبار, اخبار مهاجرت در

جدیدترین خبرهایی که از استان کبک به دست کاناداهوم رسیده حکایت از این دارند که دولت کبک در تاریخ 24 فوریه فهرست مشاغل مورد نیاز را برای تسهیل فرایند ارزیابی تاثیر بازار کار یا LMIA گسترش داده است. گفتنی است وزارت مهاجرت کبک سالانه فهرست به روزشده ای از مشاغل را برای کارفرمایان فراهم می کند؛ کارفرمایان نیازی نیست برای استخدام ابتدا به سراغ نیروی کار کانادایی و بومی بروند و بعد در صورت عدم حضور نیروی کار بومی دست به استخدام نیروی کار خارجی بزنند.
کارفرمایان کانادایی که مایل به استخدام نیروی کار خارجی هستند قبل از اینکه درخواست ارزیابی تاثیر بازار کار یا LMIA بدهند باید ثابت کنند که در خود کانادا برای جذب نیروی داخلی آگهی داده اند و از انواع روش های استخدام استفاده کرده اند اما به موفقیتی دست نیافته اند. آنها باید تلاش های خود در این زمینه را با ارائه مدارک کافی ثابت کنند.
این تلاش ها شامل آگهی های شغلی به مدت حد اقل 28 روز در روزنامه ها و وبسایت ها و …، مصاحبه با متقاضیان واجد شرایط و اثبات عدم حضور و وجود نیروی کار داخلی واجد شرایط به دولت کانادا می شود؛ آنها باید نشان دهند که راهی جز استخدام نیروی کار خارجی برایشان باقی نمانده است.
اما کارفرمایان کبکی که برای برخی مشاغل معین استخدام می کنند نیازی به انجام این کارها و اثبات تلاش هایشان در راستای جذب نیروی کار داخلی ندارند. در واقع دولت کبک کارشان را راحت کرده است و از این رو به این فرایند “تسهیل شده” می گویند.  فهرست به روزرسانی شده مزبور که در 24 فوریه منتشر شده بلافاصله اجرایی شده است. به کارفرمایان یا نمایندگانشان 30 روز زمان داده شده است تا درخواست های واصله را مطابق با فهرست سال قبل بررسی کنند.
مشاغل زیر دیگر در این فهرست وجود ندارند:

مدیران خدمات تناسب اندام، ورزش و تفریح  
مشاغل حرفه ای در روابط عمومی، بازاریابی و تبلیعات
ماموران آمار و مشاغل مرتبط با تحقیق
تکنیسین های قلب و عروق و تکنیسن های تشخیص الکتروفیزیولوژی
متخصصان ماساژدرمانی
پیمانکاران و سوپروایزرها و سایر مشاغل ساختمانی، تعمیری و نصب
سازندگان ابزار
سوپروایزرهای مشاغل مربوط به معدن و آهن
سوپروایزرهای مشاغل مربوط به مبلمان  

5
/
5
(
1

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
سیستم جدید مهاجرت اقتصادی کبک
دعوت کبک از ۳۰۵ متقاضی مهاجرت کاری
پنج اصل کلیدی جامعه کبک
مهاجرت خرج دارد! کبک هزینه ها را افزایش داد
متقاضیان مهاجرت به کبک باید از این امتحان سربلند بیرون بیایند
دعوت کبک از ۳۲ متقاضی مهاجرت در جدیدترین پذیرش
مسیرهای Graduates برنامه مهاجرتی Quebec Experience تا ماه نوامبر به تعلیق درآمدند
دادگاه در ماه ژوئن نظر خود را در مورد حکم صادره برای وزیر مهاجرت کبک اعلام خواهد کرد
کبک ۱۸۰۰۰ درخواست مهاجرت کاری اسکلید ورکر را رد می کند
جزییات پذیرش جدید کبک از طریق Arrima

۸ اسفند ۱۳۹۸


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.