12

مارس
2019

پنج دلیل برای تحصیل در کانادا

ارسال شده توسط :کاناداهوم/ 269

در سال‌های اخیر کانادا به یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل شده است به طوری که هر ساله بیش از ۳۵۰ هزار نفر از متقاضیان بین المللی برای تحصیل به کانادا می روند. برخی از این دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیل به زادگاه خود یا کشور دیگری می روند و یا به صورت دائم در کانادا اقامت می کنند. حال این سوال پیش می آید که چرا کانادا تا این حد به گزینه ای مطلوب تبدیل شده است؟

در این مطلب به پنج دلیل عمده برای تحصیل در کانادا اشاره شده است.

۱٫ کیفیت سیستم آموزشی

یکی از اصلی ترین دلایل انتخاب کانادا به عنوان مقصد تحصیلی، کیفیت بالای سیستم آموزشی در کانادا است. مدارک تحصیلی کانادا در سطح جهان از اعتبار بالایی برخوردار است به طوری که این مدارک با مدرک های صادر شده توسط کشورهایی همچون ایالات متحده آمریکا، استرالیا و انگلستان برابری می کند و در رتبه بندی جدید موسسه اعتبارسنجی QS سه دانشگاه کانادایی جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان طبقه بندی شدند. وجود موسسات آموزشی متعدد در سطوح دانشگاه، کالج یا دبیرستان و حتی مدارس فنی و حرفه ای در کانادا، انتخاب محلی مناسب برای تحصیل را تسهیل نموده است.

۲٫ هزینه تحصیل پایین

معمولا دانشجویان بین المللی هزینه‌ های تحصیلی بیشتری در مقایسه با دانشجویان داخلی می پردازند. شهریه دانشجویان بین المللی حدود ۱۲ هزار تا ۲۰ هزار دلار در سال می باشد در حالی که برای دانشجویان کانادایی رقمی معادل ۳ تا ۵ هزار دلار خواهد بود. بر اساس مقایسات آماری صورت گرفته، هزینه های تحصیل در کانادا به صورت میانگین پایین تر از کشورهایی همچون ایالات متحده آمریکا ،استرالیا، نیوزیلند و انگلستان می باشد.

علاوه بر پرداخت هزینه تحصیل، دانشجویان بین المللی با هزینه های دیگری همچون اجاره بهای مسکن و هزینه های روزانه زندگی نیز مواجه هستند. هزینه های زندگی در کانادا به طور قابل توجهی در مقایسه با برخی مقاصد دیگر برای دانشجویان بین المللی کمتر است.

۳٫ اجازه کار همزمان با تحصیل

اگرچه کانادا در مقایسه با برخی کشورهای دیگر برای تحصیل ارزانتر است اما بدون شک تحصیل در خارج از کشور گران است. خبر خوب اینکه دانشجویان بین المللی در کانادا مجاز می باشند تا به مدت ۲۰ ساعت در هفته در روزهای عادی و به مدت ۳۰ ساعت در هفته در تعطیلات اشتغال به کار داشته باشند. بسیاری از دانشجویان بین المللی در حین تحصیل نیاز به مجوز کار ندارند به ویژه اگر کار آنان در محوطه دانشگاه یا گاهاً در خارج از دانشگاه باشد. باید بدانید که اجازه تحصیل شما نشان خواهد داد که آیا شما مجاز به کار در محوطه دانشگاه هستید یا خیر.

۴٫ امنیت 

دلیل دیگری که دانشجویان برای تحصیل، کانادا را انتخاب می کنند فراهم بودن امنیت شخصی برای آنهاست. معمولا تحصیل در خارج از کشور می تواند مقوله ای ترسناک و استرس آور باشد، به خصوص برای افرادی که از خانواده و دوستان خود جدا شده اند و به تنهایی به کشور جدیدی رفته اند. کشور کانادا از لحاظ موقعیت مکانی بسیار متفاوت از سایر کشورها است چرا که از سه طرف توسط اقیانوس ها احاطه شده و فقط با کشور آمریکا هم مرز است. شاید همین فاصله زیاد از دیگر کشورهاست که موجب حس امنیت خاطر برای ساکنان کانادا می شود.

از طرف دیگر کانادا دارای دولتی دموکراتیک است که حقوق و آزادی‌های اساسی ساکنان آن توسط منشور حقوق و آزادی های کانادا مورد حمایت قرار می گیرند و قوانین کانادا این اطمینان را می دهد که همه افراد بدون توجه به ملیت، نژاد، رنگ پوست، مذهب و زبان مادری در مقابل تبعیض محافظت می شوند.

۵٫ امکان مهاجرت

معمولا زمانی که افراد برای تحصیل به یک کشور دیگر می روند می توانند به طور موقت در حین ادامه تحصیل در آن کشور زندگی کنند. ولی پس از فارغ التحصیل شدن دانشجویان باید به زادگاه خود بازگردند. کشور کانادا از این نظر تفاوت هایی داشته و برنامه های گوناگونی را برای تشویق دانشجویان بین المللی به ماندن و کسب اقامت دائم پس از تحصیل فراهم نموده است.

گزینه هایی مانند کار پس از فارغ التحصیلی اجازه می دهد که فارغ التحصیلان با مجوز کار و تا زمانی که بتوانند درآمد کافی برای گذراندن زندگی خود به دست آورند، در کانادا بمانند. از سوی دیگر اکثر استان های کانادا دارای برنامه های مهاجرت استانی برای متقاضیانی هستند که تجربه تحصیل و یا کار در استان را دارند.

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.