27

ژوئن
2020

پذیرش اکسپرس انتری CEC برگزار شد

Posted By : کاناداهوم/ 70

پذیرش اکسپرس انتری CEC برگزار شد

۶ تیر ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

کانادا در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری که دیروز مورخ ۲۵ ژوئن برگزار کرد برای ۳۵۰۸ متقاضی و خانواده هایشان دعوتنامه جهت تقاضا برای اقامت دائم کانادا صادر نمود. این دعوتنامه ها که به آنها Invitations to Apply یا ITA گفته می شود برای متقاضی دسته تجربه کانادایی صادر شده است؛ حداقل امتیاز این متقاضیان در سیستم جامع رتبه بندی ۴۳۱ بوده است. از پذیرش ۳۱ می ۲۰۱۷ این پایین ترین امتیاز برای متقاضیان دسته تجربه کانادایی بوده است.
طی هفته های اخیر شاهد افزایش فعالیت مسیرهای مهاجرت استانی مرتبط با اکسپرس انتری بوده ایم. تنها طی هفت روز اخیر از طرف استان های کانادا با بیش از هزار متقاضی اکسپرس انتری برای ارائه تقاضا جهت انتخاب استانی تماس گرفته شده است. این مسیرهای مهاجرتی به استان ها و مناطق کانادا اجازه می دهند متقاضیانی را در سیستم اکسپرس انتری فدرال انتخاب کنند که واجد شرایط بازار کار هستند و از آنها برای ارائه تقاضا جهت اقامت دائم دعوت کنند. 
علیرغم کندتر شدن خدمات اداره مهاجرت کانادا به خاطر عالمگیر شدن ویروس کرونا باید گفت که کانادا هنوز سعی دارد به هدف تعیین شده برای سال ۲۰۲۰ در راستای جذب مهاجر برسد. وزارت مهاجرت کانادا تنها در ماه آوریل ۸,۳۸۹ دعوتنامه صادر کرده است. بسیاری از این مهاجران از طریق سیستم اکسپرس انتری وارد کانادا خواهند شد. گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای متقاضیانی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست.
اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در این پذیرش از قاعده tie-break استفاده کرد: ۳ آوریل ۲۰۲۰ راس ساعت ۱۲:۵۶:۳۲ به وقت استاندارد شرقی. این بدین معنی است که تمام متقاضیانی که در سیستم جامع رتبه بندی حد اقل ۴۳۱ امتیاز داشتند و قبل از این تاریخ و ساعت پروفایل خود را وارد صف انتظار اکسپرس انتری کردند در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری مورخ ۱۳ می ۲۰۲۰ دعوتنامه دریافت کرده اند.
از ۱۸ مارس محدودیت های ویژه ای برای جلوگیری از شیوع کرونا در کانادا اعمال شده است؛ با این وجود کانادا به صورت متوالی پذیرش های اکسپرس انتری را برگزار کرده و منتخبین استانی و متقاضیان دسته تجربه کانادایی را هدف گرفته است و البته متقاضیان خارج از کانادا در این پذیرش ها حضور نداشته اند.
متقاضیان اکسپرس انتری که در سیستم جامع رتبه بندی یا CRS امتیاز بالایی ندارند می توانند از راه های گوناگون امتیاز خود را افزایش دهند؛ انتخاب شدن از طرف استان بارزترین شیوه برای کسب امتیاز بیشتر در سیستم جامع رتبه بندی است که ۶۰۰ امتیاز را نصیب متقاضی می کند. لازم به ذکر است که مسیرهای مهاجرتی ۹ استان از بین استان ها و مناطق کانادا در برنامه مهاجرت استانی مرتبط با اکسپرس انتری است.
این بیست و یکمین پذیرش اکسپرس انتری از ابتدای سال ۲۰۲۰ تا کنون و صد و پنجاه و چهارمین پذیرش اکسپرس انتری از ابتدای فعالیت این برنامه مهاجرتی در سال ۲۰۱۵ بوده است. با توجه به اهداف کانادا برای جذب مهاجر طی امسال و سال ۲۰۲۱ می توان انتظار داشت که در هفته ها و ماه های پیش رو پذیرش های بیشتر و با حجم بالاتری برگزار کند.   
به نمونه های فرضی زیر از دعوت شده ها توجه نمایید:‌
پریسا ۳۱ ساله است و لیسانس خود را در ماه می ۲۰۱۹ در کانادا گرفته است. پریسا پس از فارغ التحصیلی به عنوان گرافیست در کانادا مشغول به کار بوده است. قبل از اینکه برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس به کانادا بیاید چهار سال در زمینه هنر مشغول به کار بوده است. پریسا با شرکت در آزمون آیلتس توانست در هر چهار مهارت زبانی نمره ۶ کسب کند. وی پروفایل اکسپرس انتری خود را اوایل ماه جاری ارائه داد. با داشتن ۴۳۳ امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی واجد شرایط دعوتنامه در پذیرش دیروز بوده است.
علی و یاسمن زوج متاهل ۳۹ ساله هستند. هر یک از آنها لیسانس دارد. علی پانزده سال سابقه کار به عنوان مدیر مهندسی دارد. دانش زبان انگلیسی او پیشرفته است اما دانش زبان انگلیسی همسرش یاسمن در حد متوسط است. با اینکه سابقه کار علی در خارج از کانادا به دست آمده اما از ۲۰۱۸ سابقه کار یک ساله در کانادا هم دارد. این زوج وارد صف انتظار اکسپرس انتری شدند و علی متقاضی اصلی بود. ۴۳۳ امتیاز علی در سیستم جامع رتبه بندی برای دریافت دعوتنامه در پذیرش دیروز کفایت می کرده است.

۵
/
۵
(
۱

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری و صدور ۳۹۰۰ دعوتنامه
اکسپرس انتری و PNP: مسیرهای اصلی مهاجرت به کانادا طی سه سال آینده
اتخاذ رویکردهای متفاوت برای انتخاب کاندیدها توسط PNPهای اکسپرس انتری
جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری منیتوبا برگزار شد
دعوت آلبرتا از متقاضیان اکسپرس انتری با امتیاز حد اقل ۳۰۲ طی ماه جاری
۳۶۰۰ نفر دیگر رفتنی شدند! جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری
۵ سال گذشت؛ اکسپرس انتری مطابق انتظارات بوده است؟
صد و سی و ششمین پذیرش اکسپرس انتری برگزار شد؛ ۳۵۰۰ نفر دعوت شدند
برگزاری صد و چهل و پنجمین پذیرش اکسپرس انتری
دومین پذیرش اکسپرس انتری طی ۲۴ ساعت برگزار شد!

۶ تیر ۱۳۹۹


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.