20

ژوئن
2020

وزیر اسبق مهاجرت کانادا: مرزهای کانادا را باز کنید

Posted By : کاناداهوم/ 156

وزیر اسبق مهاجرت کانادا: مرزهای کانادا را باز کنید

۳۱ خرداد ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

یکی از وزرای سابق مهاجرت کانادا اخیرا از دولت فدرال کانادا خواسته راه حل هایی را برای بر داشتن هر چه زودتر محدودیت های سفر به کانادا پیدا کند. این مقام سابق که Jason Kenney نام دارد گفته که برداشتن محدودیت های سفر به کانادا برای کمک به ترمیم اقتصاد استان آلبرتا لازم است.
گفتنی است از 18 ماه مارس برای جلوگیری از شیوع کرونا سفر به کانادا با محدودیت هایی همراه است. این محدودیت ها تا 30 ژوئن برقرار است. منظور آقای Kenney این نیست که کانادا بهتر است هم الان مرزهای خود را مثل سابق به روی مسافران و خارجی ها باز کند بلکه وی در پی آن است تا دولت های فدرال و استانی برنامه ای تدارک ببینند که هر چه سریعتر اسباب سفرهای داخلی و خارجی فراهم گردد.
 Jason Kenney کیست؟
آقای Jason Kenney فردی است که طولانی ترین وزارت مهاجرت کل تاریخ کانادا را به نام خود دارد؛ وی بین سال های 2008 تا 2013 رهبری اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی را بر عهده داشته است. وی همچنین تاثیرگذارترین وزیر مهاجرت کانادا نیز هست چرا که در سیستم مهاجرتی کانادا اصلاحات و نوسازی هایی را انجام داده است. برای نمونه ایشان مبنای ایجاد سیستم اکسپرس انتری را پی ریزی کرده است.
در سال 2019 Kenney به نخست وزیری آلبرتا انتخاب شد؛ گفتنی است آلبرتا چهارمین استان پرجمعیت کانادا و استانیست که طی دو دهه اخیر عمدتا به خاطر رشد اقتصادی ناشی از صنعت نفت  وگاز بیشترین افزایش را در جذب مهاجر داشته است. آقای Kenney در کمپین تبلیغاتی خود در سال 2019 وعده طرح هایی را برای پشتیبانی از اقتصاد آلبرتا از طریق برنامه مهاجرت استانی داد.
مرزهای کانادا چگونه باز می شود؟
آقای Kenney خاطر نشان کرده که کشورهایی نظیر ایسلند، اتریش و نیوزیلند نمونه هایی هستند که کانادا می تواند در زمینه بازگشایی مرزهای خود آنها را الگو قرار دهد. برای نمونه ایسلند بر روی همه ی مسافران تست کرونا انجام می دهد و افرادی را که جواب آزمایش کرونای آنها منفی است را از قرنطینه دو هفته ای اجباری معاف می کند.
آقای Kenney هم مانند سایر سیاستمداران کانادا نگران این است که محدودیت های سفر به کانادا برای اقتصاد این کشور خسارت بیشتری به همراه داشته باشد. صنایع هتلداری، توریسم و شرکت های هواپیمایی کانادا نیز راه حل هایی را به دولت فدرال جهت استقبال امن و امان از مسافران خارجی ارائه کرده اند.
کانادا در حال حاضر تمام مسافران (منجمله شهروندان کانادا و دارندگان اقامت دائم کانادا) را به محض ورود ملزم به رعایت قرنطینه دو هفته ای اجباری می کند.  اما صنعت هواپیمایی کانادا گفته که این الزام مسافران را از ورود به کانادا باز می دارد. این صنعت در عوض اتخاذ اقدامات بهینه ای را در راستای تامین سلامت و امنیت و جلوگیری از شیوع کرونا در کانادا پیشنهاد داده است: الزام به زدن ماسک، بررسی دمای بدن مسافران و انجام آزمایش های سریع در فرودگاه ها. به هر ترتیب در انتهای ماه جاری کانادا از تصمیم خود مبنی بر تداوم یا لغو محدودیت های سفر پرده برخواهد داشت.  

5
/
5
(
1

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
پرینس ادوارد آیلند جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری را برگزار کرد
شکست کرونا در برابر اکسپرس انتری!
پنج اصل کلیدی جامعه کبک
کانادا؛ برترین مقصد مهاجرتی جهان
برگزاری جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری آلبرتا
دعوت نوا اسکوشیا از نجاران حاضر در صف اکسپرس انتری
پذیرش ۱۸ سپتامبر؛ دعوت از ۳۶۰۰ متقاضی
تورنتو؛ بزرگترین قطب تکنولوژی در امریکای شمالی برای مهاجران؟
مسیرهای Graduates برنامه مهاجرتی Quebec Experience تا ماه نوامبر به تعلیق درآمدند
دعوت از ۳ هزار و ۶۰۰ متقاضی، در بزرگترین پذیرش اکسپرس انتری سال ۲۰۱۹!

۳۱ خرداد ۱۳۹۹


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.