29

جولای
2020

نیمی از مهاجران ماهر کانادا، سابقه کار کانادایی دارند

Posted By : کاناداهوم/ 66

نیمی از مهاجران ماهر کانادا، سابقه کار کانادایی دارند

۶ مرداد ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

در سال های اخیر به تعداد افرادی که با سابقه کار و تحصیل در کانادا اقامت دائم گرفته اند افزوده شده است. جدیدترین آمار Statistics Canada گویای این هستند که تعداد دانشجویان بین المللی و نیروی کار موقت خارجی بین سال های 2000 تا 2018 افزایش قابل توجهی داشته است. در سال 2018 بیش از نیمی از مهاجران کاری/اقتصادی یعنی 59 درصد قبلا به عنوان کارگر ماهر موقت خارجی در کانادا کار کرده بودند که نسبت به اوایل سال 2000 حاکی از افزایش 12 درصدی است.
گفتنی است در سال 2009 هم بسیاری از کارگران ماهر خارجی موقت از طریق برنامه مهاجرت استانی و تجربه کانادایی اقامت دائم گرفته اند. در سال 2018 دسته تجربه کانادایی 20 درصد تمام متقاضیان مهاجرت کاری/اقتصادی را در بر می گرفت در حالیکه در همان سال 25 درصد مهاجران از طریق برنامه اسکیلد ورکر فدرال به کانادا مهاجرت کرده اند. اما برنامه مهاجرت استانی با پذیرش 46 درصد مهاجران بیشترین سهم را در این میان ایفا کرده است.
ورود به یک کشور خارجی به عنوان دانشجو یا کارگر و سپس اخذ اقامت دائم آن کشور گزینش دو مرحله ای مهاجر نامیده می شود. در این فرایند دانشجویان یا نیروی کار ماهر ابتدا موقتا در کشور مورد نظر اقامت می کنند و مدارکشان توسط کارفرمایان کانادایی ارزیابی می شود. سپس مقیم موقت درخواست مهاجرت ارائه می کند و بر اساس معیارهایی که در برنامه های فدرال و استانی مشخص شده اند انتخاب می شود.
آمار  وارقام فوق حاصل انجام دو مطالعه است که StatsCan با همکاری اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا انجام داده است. این مطالعات به بررسی اهمیت فزاینده نیروی کار خارجی موقت در موفقیت مهاجران جدید در بازار کار کانادا پرداخته اند. تا کنون تنها سه مطالعه از این سلسله مطالعات منتشر شده است. اولین مطالعه دریافته که مهاجرت دو مرحله ای می تواند مهارت های مهاجران و نیاز بازار کار را بهتر تطلیق دهد. کارفرمایان می توانند مهارت ها و کیفیات ملموس نیروی کار موقت را ارزیابی کنند. در این مطالعه همچنین مشخص شده که همه گیری کرونا مسائل مرتبط با نیروی کار موقت نظیر عدم قطعیت عرضه نیروی کار یا شرایط کاری بد کارمندان را پررنگ تر کرده است.
دومین مطالعه تکامل گزینش دو مرحله ای مهاجران از سال 2000 تا کنون را نشان داده است. بین 2000 تا 2018 تعداد نیروی کار موقت خارجی از 60000 به  429,300 افزایش داشته است. سومین مطالعه اما به گزینش دومرحله ای مهاجران و پیامدهای بازار کار می پردازد. در این مطالعه مشخص شده که بین سال های 2000 تا 2016 تعداد مهاجرانی که در سال اول مهاجرت خود درآمد سالانه مثبتی داشته اند بیشتر شده است. افزایش نرخ اشتغال نیز به افزایش تعداد مهاجرانی مرتبط دانسته شده که قبلا در کانادا با حقوق های بین $20,000 تا  $50,000 و بالای  $50,000 کار کرده اند.
این یافته ها حاکمی از این هستند که مهاجرانی که تجربه کار و زندگی در کانادا دارند معمولا اشتغال بیشتر و درآمد سالانه بالاتری دارند. ظاهرا اقدامات دولت فدرال برای ایجاد مسیرهای بیشتر برای خارجی هایی گه تجربه کانادایی دارند به بهبود این نتایج کمک کرده است.

5
/
5
(
1

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
بازگشایی برنامه اسپانسرشیپ والدین برای مهاجرت به کانادا
افزایش مهاجران از طریق پیلوت مهاجرت آتلانتیک
منیتوبا برای متقاضیان مهاجرت دعوتنامه های جدید صادر کرد
جزییات پذیرش ۲۰ ژوئن؛ صدور ۴۵۰ دعوتنامه توسط منیتوبا برای متقاضیان اسکیلد ورکر و فارغ التحصیلان خارجی
دولت کبک وعده داد: کمک مالی به کسب و کارها برای استخدام کارگران خارجی موقت
دعوت از ۷۶۹ متقاضی در جدیدترین پذیرش ساسکاچوان
دعوت نوا اسکوشیا از پرستاران در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری
بررسی دمای بدن مسافران هوایی در کانادا الزامی شد
پذیرش جدید اکسپرس انتری برگزار شد
تمدید محدودیت های سفر به کانادا تا ۳۱ جولای

۶ مرداد ۱۳۹۹


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.