28

ژوئن
2020

نیروی کار خارجی کانادا اصالتا کجایی هستند؟

Posted By : کاناداهوم/ 61

نیروی کار خارجی کانادا اصالتا کجایی هستند؟

۸ تیر ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

جدیدترین داده های اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا اطلاعات جالبی را در مورد اصالت نیروی کار خارجی کانادا از ابتدای سال ۲۰۲۰ به دست می دهد. همه گیری کرونا موجب کاهش ورود نیروی کار خارجی موقت یا اختصارا TFW شده است اما تاثیر چندانی بر تعداد افرادی که به تازگی به اقامت دائم دست یافته اند نداشته است.  
این داده ها اطلاعاتی را در مورد ویزاهای کاری جدید که برای نیروی کار خارجی موقت (TFW) که به موجب Temporary Foreign Worker Program (TFWP)  یا International Mobility Program (IMP) واجد شرایط کار در کانادا هستند به دست می دهد.
TFWP برنامه ای است که کارگران خارجی را به کانادا راه می دهد. این برنامه همچنین برای جبران کمبود نیروی کار کانادا و کمک به کارفرمایان کانادایی که نمی توانند نیروی کار کانادایی پیدا کنند طراحی شده است. استفاده اصلی از آن طی سال های اخیر ورود کارگران فصلی بخش کشاورزی به کانادا بوده است گرچه کارفرمایان برای پر کردن جایگاه های شغلی در انواع بخش ها و صنایع هم از آن استفاده می کنند.
مسیر مهاجرتی IMP نیز برای تامین نیازهای اقتصادی و اجتماعی کانادا طراحی شده است. اکثر TFW ها از طریق IMP ویزای کار دریافت می کنند. این دو مسیر مهاجرتی با  Global Talent Stream ، که برای جذب نیروی کار در بخش تکنولوژی است تفاوت دارند؛ همچنین با International Experience Canada که برای تقویت ارتباطات اقتصادی و اجتماعی کانادا با بسیاری از کشورهای همتای خود طراحی شده متفاوت هستند؛ و از طرف دیگر با Post-Graduation Work Permit که به دانشجویان خارجی یا بین المللی اجازه کار پس از فارغ التحصیلی می دهد تا آنها بتوانند برای اقامت دائم کانادا سابقه کار پیدا کند نیز تفاوت دارند.
TFWP: کاهش ۱۸ درصدی نسبت به ۲۰۱۹
بین ژانویه و آوریل ۲۰۲۰ کانادا بیش از ۳۳۰۰۰ ویزای کار از طریق برنامه  TFWP صادر کرد. اصلی ترین کشورهایی که متقاضیان از آنها وارد کانادا شده اند عبارت بوده از مکزیک، جاماییکا، هند، گواتمالا و فیلیپین. مکزیکی ها ۴۱ درصد نیروی کار خارجی کانادا که طی این بازه زمانی از طریق این مسیر وارد کانادا شده اند را در بر می گیرند. حدود ۶۶ درصد از ۳۳۰۰۰ ویزای کار هم برای کارگران بخش کشاورزی صادر شده است.  
IMP: کاهش ۱۶ درصدی
بیش از ۷۶۰۰۰ ویزای کاری از طریق مسیر مهاجرتی IMP صادر شد؛ ۲۷۰۰۰ (۳۶ درصد) این ویزاها برای هندی ها صادر گردیده است. اتباع کشورهای فرانسه، چین، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا بیشترین تعداد را در بین نیروی کار خارجی این مسیر داشته اند.
اما Post-Graduation Work Permit (PGWP) همچنان مسیر اصلی ویزاهای کاری است که از طریق IMP به دست می آید. حدود ۳۵ درصد ویزاهای کاری IMP را که از ابتدای ۲۰۲۰ صادر شده اند در بر می گیرد. این رقم وقتی ویزاهای کاری صادر شده برای همسران دارنده  PGWP را هم در نظر بگیریم از این هم بیشتر می شوئد.
ویزای کاری پس از تحصیل در کانادا در بین دانشجویان خارجی این کشور از محبوبیت بالایی برخوردار است چرا که به آنها این اجازه را می دهد تا سابقه کار حرفه ای در کانادا کسب کنند و سپس از این امتیاز برای کسب اقامت دائم کانادا استفاده کنند. با توجه به اینکه هندی ها بیشترین تعداد را در بین دانشجویان خارجی کانادا دارند جای تعجبی ندارد که بیشترین تعداد دارندگان ویزای کاری را هم از آن خود کرده باشند.  
چشم انداز باقی سال ۲۰۲۰
همه گیری کرونا همچنان بر تعداد دارندگان اقامت دائم و موقت کانادا در آینده ی نزدیک سایه انداخته است. با این وجود تعداد TFW یا نیروی کار خارجی موقت نسبت به دارندگان اقامت دائم کمتر از همه گیری کرونا تاثیر می گیرد. به این دلیل که نیروی کار خارجی موقت عمدتا معاف از محدودیت های سفر به کانادا هستند و بسیاری از افرادی که نهایتا ویزای کاری کانادا را در سال جاری می گیرند هم اینک در خود کانادا هستند (مثلا دانشجویان خارجی که موفق به اخذ ویزای PGWP خواهند شد).
اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا همچنان تاکید بر رسیدگی به درخواست ها های ویزای کاری دارد. نیروی کار خارجی موقت مادام که سفری غیراختیاری داشته باشند حق ورود به کانادا را خواهند داشت.

۵
/
۵
(
۱

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
بازبینی استریم فرصت آلبرتا
کانادا در ماه ژانویه آغوش خود را به روی ۴۰۰۰۰ مهاجر گشود
بازگشایی مسیر مهاجرتی فارغ التحصیلان مقطع فوق لیسانس انتاریو
ساسکاچوان فهرست مشاغل مورد نیاز خود را به روز رسانی کرد
برنامه مهاجرت استانی به مناطق روستایی منیتوبا جان دوباره ای بخشیده است
سه شهر کانادا در بین ۱۰ شهر برتر قابل سکونت و زندگی در جهان
آخرین مناظره انتخاباتی کانادا در کبک بر سر مهاجرت
دعوت ساسکاچوان از ۵۲۵ متقاضی دیگر در جدیدترین پذیرش
انتاریو: تا ۲۰۲۲ تعداد مقیم های دائم دو برابر می شود
عقب ماندن استان کبک از بقیه استان های کانادا در…؟!

۸ تیر ۱۳۹۹


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.