14

ژوئن
2019

نشستن یا خوابیدن در پیاده روهای این شهر کانادایی ممنوع است

Posted By : کاناداهوم/ 346

اگر تا پیش از این در خیابان های شهر می نشستید، جالب است بدانید که مسئولین یکی از شهرهای بریتیش کلمبیا نشستن و یا خوابیدن در خیابان ها را غیر قانونی اعلام کرده و ممکن است بابت این کار 100 دلار جریمه شوید. شهرداری Penticton در روز سه شنبه این قوانین جدید را تصویب کرد که به موجب آن از تجمع افراد در مناطقی از شهر برای طولانی مدت جلوگیری خواهد شد. شهرداری اعلام کرده این اصلاحات جدید برای حفظ ایمنی در شهر انجام می شود.

بر اساس گزارش CTV News، شهرداری Penticton اصلاحیه ای را درباره محلات این شهر تصویب کرده که نه تنها مردم را از نشستن یا خوابیدن و استراحت در خیابان های مرکز شهر منع کرده و نشستن در پیاده روها را غیر قانونی اعلام نموده، بلکه از تجمع مردم جلوی مغازه های خالی هم جلوگیری می کند. این قوانین هر سال بین ماه های می تا سپتامبر اجرایی می شوند. افرادی که از این قوانین جدید تخطی نمایند با جریمه 100 دلاری روبرو خواهند شد.

در حالی که برخی از طرفداران و حامیان افراد بی‌خانمان‌ عنوان کرده اند که این اصلاحات، تنها جامعه بی‌ خانمان ها در سراسر شهر را هدف قرار داده است، شهردار این شهر، John Vassilaki بیان کرده که این اصلاحات باید جهت برقراری ایمنی در شهر انجام شود.

Vassilaki به CTV گفت:”این کار به امنیت جامعه ما مربوط است و این برای من بسیار مهم است.”

این اولین شهر در بریتیش کلمبیای کانادا نیست که نشستن در پیاده روها را غیر قانونی اعلام کرده است. شهر کلونا (Kelowna) نیز خوابیدن یا نشستن در پیاده روها را در سال 2016 ممنوع اعلام کرده بود. با این حال، بر خلاف قانون اخیر در شهر Penticton که فقط در فاصله زمانی ماه می تا سپتامبر اجرا می شود، ممنوعیت در Kelowna در کل 24 ساعت روز و در تمام طول سال اجرا می گردد.

از زمانی که شهرداری Penticton اخبار مربوط به این اصلاحات جدید را منتشر کرده است، به نظر می رسد بسیاری از کانادایی ها با این قانون مخالفت کرده و اعلام نموده اند که این قانون برای اعضای جامعه بی خانمان ها ناعادلانه است. عده ای حتی دریافت جریمه 100 دلاری از افراد بی سرپناه و بی پول را ظالمانه خوانده اند.

در همین حال شهردار براین باور است که انجام این کار به نفع شهر است. یکی از اعضای شورای شهر به نام Bloomfield تلاش کرده تا این کار را به تاخیر بیندازد و عنوان کرده مطالعات بیشتری در رابطه با دیگر شهرهایی که این تاکتیک را اجرا نموده اند، باید انجام شود.

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.