19

ژوئن
2019

نرخ بیکاری کانادا در حال حاضر در پایین ترین سطح خود قرار دارد

Posted By : کاناداهوم/ 266

کانادا در حال حاضر پایین ترین نرخ بیکاری را دارد که این یک رکورد برای مشاغل این کشور محسوب می شود.

مرکز آمار کانادا اعلام کرد نرخ بیکاری در ماه می به ۵٫۴ درصد رسیده، که کمترین میزان ثبت شده از زمانی است که اطلاعات قابل مقایسه در سال ۱۹۷۶ در دسترس قرار گرفته است. این کشور در این ماه ۲۷,۷۰۰ موقعیت شغلی جدید به بازار کار اضافه نموده که بسیار کمتر از ۱۰۷,۰۰۰ موقعیت شغلی است که در ماه آوریل ایجاد شده بود که نشانگر یک رکورد تمام وقت در رابطه با ایجاد شغل طی یک ماه می باشد.

شیب نزولی نرخ بیکاری در این ماه عمدتا به دلیل کاهش تعداد افرادی است که به دنبال کار می گردند. اطلاعات مرکز آمار کانادا نشان می دهد که نیروی کار در این کشور در ماه می حدود ۵۰ هزار نفر کاهش داشته و بخش بزرگی از این افراد را کارگران جوان بین ۱۵ تا ۲۴ سال تشکیل می دهند.

بیشترین دستاوردهای شغلی در استان های انتاریو، بریتیش کلمبیا، نوا اسکوشیا و نیوبرانزویک به دست آمده است. در استان های نیوفاندلند و لابرادور و جزیره پرنس ادوارد موقعیت های شغلی کاهش یافته است. کبک در حدود ۱۲ هزار موقعیت شغلی را از دست داد در حالی که این رقم برای آلبرتا حدود ۲ هزار شغل می باشد.

در مقایسه با ماه می ۲۰۱۸، میزان استخدام ها در حدود ۴۵۳ هزار موقعیت یا ۲٫۴ درصد افزایش یافته که این مقدار افزایش، هم در مشاغل تمام‌ وقت (به میزان ۲۹۹ هزار فرصت شغلی) و هم در مشاغل پاره ‌وقت (به میزان ۱۵۴ هزار فرصت شغلی) صورت گرفته است. نرخ بیکاری در کانادا از سال ۱۹۶۶ تا سال ۲۰۱۹ به طور متوسط ۷٫۶۳ درصد بوده است که بیشترین میزان آن مربوط به دسامبر ۱۹۸۲ به میزان ۱۳٫۱۰ درصد بوده و کمترین میزان آن مربوط به ماه ژوئن سال ۱۹۶۶ به میزان ۲٫۹۰ درصد بوده ‌است.

پیش از ماه می ۲۰۱۹، کمترین نرخ بیکاری مربوط به ماه های نوامبر و دسامبر ۲۰۱۸ بوده است. بنا بر گزارش مرکز آمار کانادا، میزان اشتغال به صورت تمام وقت در ماه نوامبر سال گذشته ۹۴ هزار مورد افزایش داشته و در همین حال، نرخ بیکاری با ۰٫۲ درصد کاهش به ۵٫۶ درصد رسیده بود.

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.