12

مارس
2019

نحوه بررسی ۱۸،۰۰۰ پرونده مهاجرتی نیروی ماهر کبک اعلام شد

ارسال شده توسط :کاناداهوم/ 273

تنها دو روز پس از اعلام رای دیوان عالی کبک مبنی بر ملزم نمودن دولت استانی به بررسی ۱۸،۰۰۰ پرونده مهاجرتی برنامه نیروی کار ماهر، François Legault، نخست وزیر کبک اعلام کرد برای بررسی این هجده هزار پرونده که  قرار بود باطل شوند، اکنون اولویت بندی در نظر گرفته شده است. 

طبق اولویت بندی اعلام شده، این پرونده ها به صورت زیر مورد بررسی قرار خواهند گرفت:

۱٫ ابتدا پرونده های ۳،۷۰۰ نفر از متقاضیانی که در حال حاضر با مجوز اقامت موقت در کبک حضور دارند، مورد بررسی قرار می گیرند. دولت کبک اعلام نمود که این ۳،۷۰۰ متقاضی باید یک پروفایل در پرتال جدید Arrima ایجاد نموده و فرم اظهار تمایل (expression of interest) یا EOI را پر کنند و از این طریق علاقمندی خود را به کبک ابراز کنند.

۲٫ حدود ۱۴،۳۰۰ پرونده باقیمانده نیز که مربوط به متقاضیانی است که در خارج از کبک زندگی می کنند چنانچه در اولویت بندی دولت کبک قرار نگیرند، به متقاضیان عودت خواهد شد و علاوه بر بازگشت کلیه هزینه های پرداخت شده، یک نامه عذرخواهی نیز از طرف وزیر مهاجرت کبک برای آنها ارسال خواهد شد.

نخست وزیر کبک هفته گذشته در جمع خبرنگاران اعلام کرد که هدف دولت کبک حذف پرونده های قدیمی و تمرکز بیشتر بر روی برنامه جدید Arrima و کاهش زمان بررسی پرونده ها از ۳۶ ماه به ۶ ماه بوده است. بنابراین متقاضیان ساکن کبک باید در اسرع وقت اقدام به ساخت پروفایل نموده و ابراز علاقه مندی EOI را ثبت کنند. 

با توجه به سابقه دولت کبک در تغییر قوانین، بسیار بعید است که پرونده های ۱۴،۳۰۰ نفر از متقاضیانی که در خارج از کبک زندگی می کنند مورد بررسی قرار گیرد.

شایان ذکر است این حکم پس از آن صادر شد که وزیر مهاجرت کبک اعلام کرده بود قرار است ۱۸،۰۰۰ درخواست انباشته شده از سوی متقاضیان مهاجرت نیروی کار ماهر را رد کرده و در سیاست مهاجرتی جدید خود، بر مهارت های زبان فرانسوی و نیازهای بازار کار تاکید کند.

 

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.