07

ژانویه
2020

مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۰؛ سالی پربار برای مسیرهای استانی و منطقه ای

ارسال شده توسط :کاناداهوم/ 95

مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۰؛ سالی پربار برای مسیرهای استانی و منطقه ای

۱۷ دی ۱۳۹۸

اخبار, اخبار مهاجرت در

دهه جدید میلادی اغاز شده است. طی این دهه پیش بینی می شود که میلیون ها مهاجر از طریق مسیرهای مختلف مهاجرت استانی و منطقه ای وارد کانادا شوند. بیایید نگاهی بیندازیم به برخی از پیشرفت هایی که طی سال جاری میلادی در کانادا و خارج کانادا رخ دهد و ممکن است سیاست های مهاجرتی کانادا را شکل دهد بیندازیم.
اعلام برنامه سطح مهاجرت ۲۰۲۰-۲۰۲۲ تا ماه مارس
تا ماه مارس وزیر مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در موقعیتی قرار خواهد داشت که بتواند گزارش ساال ۲۰۱۹ در مورد مهاجرت را به پارلمان تقدیم کند. این گزارش معمولا اول ماه نوامبر هر سال منتشر می شود اما به خاطر انتخابات فدرال ۲۱ اکتوبر به تاخیر افتاد. این گزارش از این جهت قابل اهمیت است که اطلاعاتی را در مورد اولویت های مهاجرتی دولت فدرل ارائه می کند. شاید مهم ترین بخش آن همین برنامه سطوح مهاجرت ۲۰۲۰-۲۰۲۲ باشد. می دانیم که اهداف مهاجرتی دولت فدرال برای سال ۲۰۲۰ (۳۴۱۰۰۰ تازه وارد) و ۲۰۲۱ (۳۵۰۰۰۰ تازه وارد) است. باید انتظار داشت که تا سال ۲۰۲۲ این تعداد به ۳۶۰۰۰۰ برسد.
تغییر در برنامه والدین و پدر/مادربزرگ ها نهایتا تا ماه آوریل
انتظار می رود که دولت کانادا  برنامه هایی را برای رسیدگی درخواست از طریق برنامه والدین و پدر/مادربزرگ ها تا ماه آوریل ۲۰۲۰ اعلام کند با اینکه دولت فدرال از طریق این برنامه قصد دارد سالانه ۲۱۰۰۰ مهاجر را جذب کند مدیریت فراینذ جذب سال ها چالش برانگیز بوده است و اکنون درخواست ها فراتر از جایگاه های مهاجرتی موجود است. احتمال دارد که دولت فدرال فرایند جدیدی را راه اندازی کند که نقصان های قبلی را نداشته باشد.
تعهد اتاوا به منطقه ای سازی
به موجب برنامه سطوح مهاجرت ۲۰۱۹-۲۰۲۱ قصد دارد طی سال بعد از طریق برنامه مهاجرت استانی ۶۷۸۰۰ مهاجر (اعم از متقاضی اصلی، همسر و وابستگانشان) را جذب کند که حاکی از افزایش ۱۱ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۹ است. نه تنها استان و ها و مناطق کانادا مایل هستد از طریق برنامه مهاجرت استانی مهاجر جذب کنند بلکه می خواهند بسیاری از مهاجرا نرا به شهرهای کوچک تر خود جذب کنند. اکثر استان ها و مناطق کانادا شاهد هستند که حد اقل ۸۰ درصد مهاجران در شهرهای بزرگ اسکان دارند و این امر توسعه اقتصادی در شهرهای کوچک تر و روستاها را دشوار می کند. بدین منظور جند تا از استان ها و مناطق کانادا زیرمجموعه هایی برای برنامه های مهاجرت استانی معرفی کرده اند.  
در سال ۲۰۲۰ هزینه شهروندی لغو خواهد شد؟
در سال جاری قرار است دیگر پولی بابت درخواست شهروندی و طی مراحل آن از متقاضی دریافت نشود. در حال حاضر هر بزرگسال برای طی این فرایند مبلغ ۶۳۰ دلار کانادا باید بپردازد و بسیاری گفته اند که این مبلغ در توان خانواده های کم درامد نیست. البته معلوم نیست دقیقا چه زمان این هزینه لغو خواهد شد اما می توان انتظار داشت که نرخ دریافت تقاضا برای شهروندی موقتا متوقف شود و یا کاهش پیدا کند چرا که مهاجران طبیعتا تصمیم می گیرند بعد از رایگان شد اقدام کنند. بعد از این است که انتظطار می رود تا سال ۲۰۲۴ نرخ درخواست شهروندی ۴۰ درصد افزایش پیدا کند.
سرنوشت آمریکا و بریتانیا
باید منتظر ماند و دید در عرصه سیاست دو کشور دوست یعنی ایالات متحده و بریتانیا چه اتفاقاتی خواهد افتاد. اگر برگزیت نهایی شود و بریتانیا از اتحادیه اروپا بیرون بیاید، تحت دولت محافظه کار بوریس جانسون سیستم مهاجرتی خود را بر پایه امتیاز بنا خواهد نهاد و با کانادا در این زمینه به رقابت خواهد پرداخت!
از سوی دیگر انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در ایالات متحده را هم پیش رو داریم؛ نتیجه این انتخابات کانادا را از بسیاری جهت تحت تاثیر قرار خواهد داد. کانادا می خواهد توافقنامه کشور ثالث امن را که با امریکا بر سر مدیریت درخواست های پناهندگی در سال ۲۰۰۲ امضا کرده است به روزرسانی کند. علاوه بر این حضور اکثریت جمهوری خواهان یا دموکرات ها در کاخ سفید، مجلس نمایندگان و یا مجلس سنا می توان راه را برای اجرای اصلاحاتی نظیر راه اندازی مسیرهای مهاجرت کاری بیشتر فراهم کند و این امر می توان رقابت با کانادا را در زمینه مهاجرت افزایش دهد. پرزیدنت ترامپ اغلب در سخنان خود کانادا را الگویی برای سیستم مهاجرت کاری/اقتصادی معرفی کرده است اما دولت او برای انجام اصلاحات مشابه کانادا فاقد حمایت های لازم در کنگره است.

۵
/
۵
(
۱

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
جاستین ترودو: مهاجرت، مزیت رقابتی کانادا نسبت به امریکاست
اکثریت کانادایی ها: جذب مهاجر آنقدرها هم زیاد نیست
تکلیف مهاجرت به کانادا بعد از انتخابات؟
طی یک نظرسنجی جدید مشخص شد: حمایت اکثر کانادایی ها از افزایش مهاجران
مزیت بی سابقه مهاجرت برای استان های کانادا
دعوت شورای شهرهای جهانی کانادا از تمام احزاب برای حمایت از مهاجرت و مهاجران
مهاجرت، مشارکت بیشتر کانادایی ها در بازار کار و شکوفایی کانادا را به همراه دارد
کانادا بزرگترین پذیرش تاریخ اکسپرس انتری و اولین پذیرش سال جدید را برگزار کرد
مهاجرت به کانادا در فصل سوم ۲۰۱۸ رکورد زد
تسلط بر زبان؛ کلید موفقیت مهاجران کانادا

۱۷ دی ۱۳۹۸


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.