29

مارس
2019

مهاجران؛ مسئول رشد ۶۱ درصدی جمعیت کانادا در سال ۲۰۱۸

ارسال شده توسط :کاناداهوم/ 272

در جدیدترین گزارشی که Statistics Canada منتشر کرده است اعلام شده که مهاجرت و مهاجران همچنان عامل اصلی رشد جمعیت کاندا محسوب می شوند و در سال گذشته (۲۰۱۸) مجموعا ۳۲۱۰۶۵ نفر به جمعیت کانادا افزوده اند. در آغاز سال ۲۰۱۹ و پس از رکوردشکنی ورود مهاجران در فصل چهارم سال ۲۰۱۸، جمعیت کانادا به ۳۷,۳۱۴,۴۴۲ رسید. در طول سال ۲۰۱۸ بیش از نیم میلیون نفر به جمعیت کانادا اضافه شد. مهاجرت خارجی ها از کشورهای دیگر به کانادا حدود ۸۰٫۵ درصد رشد جمعیت کانادا در سال گذشته را رقم زده است. البته این رقم نشان دهنده مجموع مهاجران و ساکنین کانادا اعم از موقتی و دائم است.  

ساکنین موقتی کانادا افرادی هستند که به آنها از طرف اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی بر مبنی ویزای کاری، تحصیلی یا توریستی اجازه اقامت و اسکان موقت داده شده است. این رشد جمعیت فراتر از رشد جمعیت طبیعی (تعاد زاد و ولد منهای مرگ و میر) است. افزایش جمعیت کانادا تا این اندازه بی سابقه بوده است که می توان آن را ناشی از اقدامات اخیر دولت کانادا در جذب مهاجر دانست. مثلا دولت کانادا در سال ۲۰۱۵ از سیستم اکسپرس انتری رونمایی کرد. دولت فدرال از طریق این سیستم متقاضیانی را که می توانند نیازهای بازار کار را بر طرف کنند انتخاب می کند و از آنها دعوت می کند تا تقاضای خود را برای اقامت دائم ارائه کنند.

اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در سال ۲۰۱۸ برنامه سه ساله مهاجرت را برای سال های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ رونمایی کرد.  مهاجرت کاری عنصر اصلی این برنامه است که برای سال جاری میلادی قرار است ۳۳۰۸۰۰ مهاجر و مقیم دائم جدید را جذب کند. قرار است تا سال ۲۰۲۱ این رقم سالانه ۳۵۰۰۰۰ رشد کند – یعنی تقریبا معادل یک درصد جمعیت کانادا.

کانادا می خواهد با افزایش نرخ ورود مهاجران، استعدادهای برون مرزی را جذب و نگهداری کند تا نیازهای بازار کار خود را بر طرف کرده باشد. یکی دیگر از عناصر اصلی این برنامه سه ساله، برنامه مهاجرت استانی یا PNP است. این برنامه به استان ها و نواحی اجازه می دهد تا سالانه تعداد معینی متقاضی مهاجرت کاری را انتخاب کنند.

حتما تا اینجا برای همراهان گرامی کاناداهوم مبرهن شده است که کانادا گام هایی را برای جذب و نگه داشتن با هوش ترین و بهترین افراد بر می دارد. همچنین حتما باید توجه داشت که مهاجرت نقش مهمی را در رشد جمعیت استان ها و نواحی این کشور زیبا و پهناور ایفا می کند.  

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.