16

سپتامبر
2020

مزایای بیشمار شهروندی کانادا

Posted By : کاناداهوم/ 75

مزایای بیشمار شهروندی کانادا

۲۶ شهریور ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

کانادا در مقایسه با کشورهای برتر غربی بالاترین درصد مهاجرانی را دارد که به شهروندی نایل می شوند. شهروندی به وضعیت قانونی فرد اطلاق می شود. شهروندی کانادا را می توان یا با ولادت یا با گذراندن فرایندی موسوم به “naturalization” به دست آورد. مهاجرانی که به کانادا می آیند و می مانند و واجد شرایط معینی هستند می توانند درخواست شهروندی از طریق naturalization دهند. دریافت شهروندی کانادا آخرین مرحله از فرایند مهاجرتی برای بسیاری از مهاجران است. شهروندی کانادا نشانگری از خوگیری و جذب موفقیت آمیز مهاجر در بافت جامعه کاناداست و به مهاجران این فرصت را می دهد تا رای بدهند، وارد سیاست شوند و فرصت های شغلی خود را بهبود بخشند.
شهروندی کانادا مزایای زیاد دارد
شهروند کانادا شدن این حق را به فرد می دهد که وارد سیاست کانادا شود. این حق می تواند به شکل مشارکت و رای دادن در انتخابات سطح فدرال، استانی یا شهری باشد. می تواند این حق را به فرد بدهد تا کاندید شود و یا در سطوح مختلف مدیریتی دولت کانادا مشارکت کند. شهروند کانادا شدن دسترسی به مشاغلی را برای فرد به همراه دارد که مستلزم امنیت بالا هستند نظیر شغل هایی در سطح دولت فدرال.  علاوه بر این قانون کانادا امکان دو یا چندتابعیتی بودن را هم به فرد می دهد.  این بدین معنیست که وقتی فرد شهروند کانادا شد می تواند تابعیت زادگاه خود را هم حفظ کند و مجبور به لغو آن نیست.
همچنین فرزندان شهروندان کانادا که در کانادا به دنیا می آیند بدون اینکه مجبور به عبور از هفت خوان رستم شوند به شهروندی کانادا نایل می آیند. در آخر اینکه شهروندان کانادا پاسپورت کانادا دارند و داشتن پاسپورت کانادا به عنوان یکی از قدرتمند ترین پاسپورت های جهان سفر بدون ویزا به اقصی نقاط دنیا را برای فرد راحت تر می کند و کشورهایی هم که ویزا می خواهند راحت تر به او ویزا می دهند. پاسپورت ریسک مواجهه با مشکلات مربوط به ورود به کانادا را کاهش می دهد.
چه کسی می تواند شهروندی کانادا دریافت کند؟
شرایط و معیارهای گوناگونی برای دریافت شهروندی کانادا وجود دارند که عبارت اند از:

اقامت دائم کانادا؛
زندگی در کانادا به مدت حداقل سه سال (یا حداقل  1,095 روز) طی 5 سال قبل از ارائه درخواست؛
توانایی سخن گفتن به یکی از دو زبان رسمی کانادا (انگلیسی یا فرانسه) به قدری که برای برقراری ارتباط در جامعه کانادا کفایت کند؛
عدم سوء پیشینه موثر؛
موفقیت در آزمونی که برای سنجش دانش متقاضی از حقوق و تکالیف شهروندان و دانش ابتدایی در مورد جغرافیا، تاریخ و نظام سیاسی کانادا برگزار می شود.

دولت کانادا از متقاضیان می خواهد که مدارک خود را برای اثبات شرایط فوق ارائه کنند. سپس یکی از مهم ترین مراحل شرکت در آزمون شهروندی و گذراندن مصاحبه شهروندی است که هر دو پس از ارائه درخواست متقاضی برگزار می شوند.
اکثر مهاجران واجدشرایط شهروند می شوند
کانادا به خوبی به اهمیت مهاجران واقف است و برای رشد و توسعه اقتصادی خود به مهاجران متکیست. کانادا خدمات زیادی برای اسکان مهاجرانی که برای اقامت دائم انتخاب شده اند فراهم می کند تا مشارکت آنها در تمام جوانب جامعه کانادا ارتقا یابد و این به نوبه خود به موفقیت آنها در کسب شهروندی کانادا کمک خواهد کرد. یکی دیگر از مزایای شهروندی کانادا در مقایسه با افرادی که فقط اقامت دائم کانادا دارد تاثیر مثبتی است که بر درآمد و بازار کار آنها ایجاد می شود. با اینکه سهم مهاجرانی که شهروند کانادا می شوند بسته به دوره مهاجرت و سایر عوامل نظیر تحصیلات و درآمد بسیار متغیر است، اکثر مهاجرانی که واجد شرایط شهروندی کانادا می شوند نهایتا موفق به اخذ آن خواهند شد.    

3.4
/
5
(
5

votes
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
افزایش شهروندان کانادا با اصلاح قوانین اعطای شهروندی
افزایش ۴۰ درصدی شهروندی مهاجران تا سال ۲۰۲۴؟
صلح شکلاتی؛ از پناهندگی تا شهروندی کانادا
شهروندی کانادا برای فرزندان به دنیا آمده در خارج از کانادا
نحوه ی اخذ شهروندی کانادا برای کودکان متولد آمریکا
دراو (DRAW) اکسپرس اینتری مورخ 14 مارچ
جزییات سیستم EOI کارگر ماهر کبک منتشر شد
جزییات جدید مجازات رانندگی در حال مستی در کانادا
ساسکاچوان دعوتنامه های جدید صادر کرد
ساسکاچوان برای کاندیدهای مهاجرت با کمترین امتیاز ممکن دعوتنامه صادر کرد

۲۶ شهریور ۱۳۹۹