22

آوریل
2020

مرز مشترک آمریکا-کانادا تا ۲۰ می بسته می ماند

Posted By : کاناداهوم/ 114

مرز مشترک آمریکا-کانادا تا ۲۰ می بسته می ماند

۲ اردیبهشت ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

یک ماه پیش بود که ایالات متحده آمریکا و کانادا برای جلوگیری از گسترش و نفوذ افسارگسیخته کرونا به توافق رسیدند مرز مشترک خود را ببندند؛ حالا جدیدترین خبرها از زبان جاستین ترودو نخست وزیر کانادا از این حکایت دارند که این دو کشور تصمیم به تمدید 30 روزه ی این توافق موقت گرفته اند. همانطور که قبلا در خبرها به اطلاع همراهان گرامی کاناداهوم رسید قرار بر این بود که این مرز زمینی مشترک 20 آوریل یعنی دیروز مجددا باز شود اما طی توفق جدید قرار است تا یک ماه دیگر بسته بماند. اما این بار هم تجارت مانند قبل به روند خود ادامه خواهد داد. برای رساندن مواد غذایی، سوخت و دارو به هر دو کشور تردد کامیون ها و قطارها از این مرز بلامانع است.  
اما تمام سفرهای هوایی غیرضروری نظیر سفر برای بازدید از اقوام یا خرید همچنان ممنوع است. علاوه بر این اتباع خارجی داخل کانادا دیگر نمی توانند برای تمدید وضعیت اقامتی خود درخواست ویزای موقت دهند و اصطلاحا مرتکب flagpoling شوند؛ درخواست برای ویزای کاری، تحصیلی و توریستی با نیت flagpoling هم شامل این ممنوعیت می شود. اما اگر نیت بر تمدید وضعیت اقامتی تان نباشد، همچنان می توانید ویزاهای موقت خود را تمدید کنید مشروط بر اینکه در درخواست خود توضیح دهید که چرا باید در کانادا حضور داشته باشید.
محدودیت های سفری در مورد پناهجویانی که با پای پیاده از نقاط غیررسمی مرز نظیر Roxham Road عبور می کنند هم صدق می کند. آنگونه که آقای جاستین ترودو اعلام کرده است بسته ماندن مرز آمریکا و سایر نقاط جهان به کاهش گسترش ویروس کرونا در کانادا کمک کرده است.  
شایان ذکر است که مرز آمریکا-کانادا از ابتدا با توافق دوجانبه هر دو کشور کانادا و آمریکا بسته شد در حالیکه سایر محدودیت های سفر به آمریکا مثلا از اتحادیه اروپا یا چین، به صورت یکجانبه از سوی ایالات متحده وضع شده است. هر دو کشور کانادا و ایالات متحده مجبور شده اند تدابیر مربوط به قرنطینه و جلوگیری از شیوع کروناویروس را ادامه دهند. تا کنون در کانادا بیش از 35000 مورد ابتلا به کرونا ثبت شده است که عمدتا در استان های کبک و انتاریو بوده اند. از این تعداد، متاسفانه 1500 نفر تسلیم کرونا شده و فوت کرده اند. در آمریکا که جمعیت آن 9 برابر کاناداست 750 هزار مورد ابتلا و بیش از 35000 مورد فوتی گزارش شده است.
در عین حال ذکر این نکته ضروری است که در هنگامه ی کرونا و وضع محدودیت های و ممنوعیت هایی برای مسافران خارجی، کانادا همچنان از مهاجران استقبال می کند. در این رابطه مطالعه مطالب زیر را از دست ندهید:
ویزای کار کانادا آن هم در شیوع کرونا؟!
شکست کرونا در برابر اکسپرس انتری!
نقش مهاجران در اقتصاد کانادا در دنیای پساکرونا

5
/
5
(
1

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
جزییات سیستم EOI کارگر ماهر کبک منتشر شد
کبک با تصویب قانون، هزاران درخواست مهاجرت را رد کرد
دعوت انتاریو از متقاضیان اکسپرس انتری دارای سابقه کار در ۱۰ شغل مختلف
در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری، باز هم حداقل امتیاز پایین آمد
پنجمین پذیرش منیتوبا در سال ۲۰۱۹ برگزار شد
رونمایی کانادا از پایلوت جدید مهاجرت به مناطق روستایی و شمالی
تکمیل ظرفیت برنامه کاندید مهاجرت انتاریو برای سال 2018
ساسکاچوان برای کاندیدهای مهاجرت با کمترین امتیاز ممکن دعوتنامه صادر کرد
جزییات جدید مجازات رانندگی در حال مستی در کانادا
جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری با دعوت از ۳۶۰۰ متقاضی برگزار شد

۲ اردیبهشت ۱۳۹۹


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.