19

مارس
2020

مرز مشترک آمریکا-کانادا بسته شد

Posted By : کاناداهوم/ 135

مرز مشترک آمریکا-کانادا بسته شد

۲۸ اسفند ۱۳۹۸

اخبار, اخبار مهاجرت در

در پی نفوذ ویروس کرونا در نیمکره غربی زمین، دو کشور ایالات متحده و کانادا که طولانی ترین مرز زمینی جهان را دارند، در توافقی دوجانبه تصمیم به بستن موقت این مرز به روی مسافرانی که سفر غیرضروری دارند گرفته اند. این اقدام در راستای محدود نمودن گسترش ویروس کرونا اتخاذ شده است.
پردزینت دانلد ترامپ اولین فردی بود که امروز 18 مارس 2020 این اقدام را از طریق توییر به همه اطلاع داد. وی در حساب توییتر خود نوشت:
ما بر اساس توافق دوجانبه به طور موقت مرزهای شمالی مان را با کانادا به روی سفرهای غیرضروری می بندیم. تجارت مشمول این محدودیت نمی شود. جزییات متعاقبا اعلام خواهد شد!  
نخست وزیر کانادا جاستین ترودو نیز اعلام کرده توریست ها و خریدکنندگان مجاز به تردد از این مرز نیستند. او نیز امروز 18 مارس 2020 این خبر را بیان کرد. کانادایی هایی که در ایالات متحده حضور دارند می توانند به کانادا برگردند. کامیون ها نیز ، برای رساندن مواد غذایی، دارو و سوخت به هر دو کشور حق تردد از این مرز را دارند.
البته کانادایی هایی که دارای علائم کرونا هستند مجاز به سوار شدن در هواپیما نیستند بلکه می توانند از مرز زمینی وارد کانادا شوند. نخست وزیر کانادا آقای جاستین ترودو در پاسخ به یک خبرنگار گفته است که البته گزینه محدودیت های سفری در داخل کانادا هنوز روی میز است که در صورت اضطرار اقدام مقتضی در این زمینه اتخاذ خواهد شد.
همین دو روز پیش 16 مارس بود که جاستین ترودو خبر ممنوعیت سفر تمام اتباع خارجی به داخل کانادا را اعلام کرد و البته بیان داشت که “فعلا” شهروندان ایالات متحده مشمول این محدودیت نخواهند بود. بسته شدن این مرز مشترک نشان می دهد که کانادا عزمی راسخ در مبارزه با کرونا دارد. این در حالی است که آمریکا شریک تجاری اصلی کانادا است و بالغ بر 70 درصد صادرات کانادا وارد آمریکا می شود.
ممانعت از ورود آزادانه افراد ضربه دیگری به اقتصاد هر دو کشور وارد خواهد کرد و آسیب پذیرترین صنایع در این میان گردشگری خواهد بود. گفتنی است روزانه 200 هزار نفر برای کار، سفر، خرید و بازدید از خانواده از این مرز تردد می کنند.       

5
/
5
(
1

vote
)

[rt_cols]
[rt_col width=”8/12″]
به خدمات [rt_anim id=”” class=”” style=”” timeout=”3000″]اخذ ویزای تحصیلی|بورسیه|اخذ اقامت دائم[/rt_anim] نیاز دارید؟
[/rt_col]
[rt_col width=”4/12″]
[button button_text=”فرم ارزیابی تکمیل کنید!” button_style=”style-1″ button_arrow=”” button_rounded=”true” font=”” button_size=”medium” font_size=”” button_icon=”” button_align=”center” padding_v=”” padding_h=”” button_link=”https://www.visamondial.com/فرم/” link_open=”” href_title=”” id=”” class=”” bg_color=”” text_color=”” border_size=”” border_color=”” border_radius=”” h_bg_color=”” h_text_color=”” h_border_size=”” h_border_color=”” h_border_radius=”” margin_top=”” margin_bottom=”” margin_left=”” margin_right=””]
[/rt_col]
[/rt_cols]

مطالب مرتبط:
سختگیری کانادا در مورد قوانین رانندگی هنگام مستی
برگزاری اولین پذیرش جزیره پرنس ادوارد در سال ۲۰۲۰
راه اندازی پایلوت مهاجرت مناطق شمالی و روستایی شهر برندن منیتوبا
مزیت کانادا در زمینه مهاجرت کاری-تحصیلی
کانادا با بحران کمبود نیروی کار روبروست!
کبک نخستین دعوتنامه ها را برای متقاضیانی که پروفایل Arrima دارند صادر کرد
مهاجرت، مشارکت بیشتر کانادایی ها در بازار کار و شکوفایی کانادا را به همراه دارد
انتاریو و بریتیش کلمبیا: سردمدار پایین ترین نرخ بیکاری در سال 2018
جدیدترین پذیرش ساسکاچوان برگزار شد
جزییات پذیرش جدید کبک از طریق Arrima

۲۸ اسفند ۱۳۹۸


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.