05

آوریل
2020

قرنطینه، کرونا و وظایف کارفرمایان کانادایی در برابر نیروی کار خارجی

Posted By : کاناداهوم/ 165

قرنطینه، کرونا و وظایف کارفرمایان کانادایی در برابر نیروی کار خارجی

۱۶ فروردین ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

کارفرمایان کانادایی هم اکنون می توانند نیروی کار خارجی را وارد کانادا کنند اما باید نکات ایمنی را در مورد آنها و شهروندان کانادایی به کار ببندند. اکنون تمام مسافرانی که از خارج از کانادا وارد این کشور می شوند باید دو هفته خود را قرنطینه کنند؛ آنها حتی حق ندارند در مسیر فرودگاه تا خانه در مقابل یک فروشگاه خواروبار فروشی توقف کنند. کارفرمایان هم ملزم هستند برای رفاه حال و سلامت نیروی کار خارجی مخصوصا اگر برای آنها مسکن هم تهیه می کنند تدابیر ویژه ای را اتخاذ کنند. دولت کانادا به تازگی 9 ضابطه و معیار را در رابطه با مقررات قرنطینه اعلام نموده که کارفرمایان باید رعایت کنند. همچنین برای کارفرمایانی که برای نیروی کار خود مسکن تهیه می کنند هم 5 معیار و ضابطه اعلام شده است که کاناداهوم در ادامه به آنها می پردازد.

کارفرمایان باید تمام قوانین و مقررات مرتبط با رابطه بین کارفرما-کارگر را در طی دوره قرنطینه رعایت کنند؛ با توجه به اینکه دوره استخدامی کارگر از بدو ورودش به کانادا آغاز می شود.
کارفرمایان باید حقوق و مزایای معمول کارگر را طی دوره قرنطینه نیز به او بدهند. هیچ مبلغی نباید از حقوق و دستمزد کارگر طی دوره قرنطینه کسر شود و فیش حقوقی او باید محفوظ بماند.
کارفرمایان حق ندارند به نیروی کار اجازه کار کردن بدهند حتی اگر نیروی کار درخواست کرده باشد. البته استثناهایی هم وجود دارد؛ نیروی کاری که خدمات اساسی را به جامعه کانادا ارائه می کنند. علاوه بر این کارفرمایان نمی توانند از نیروی کار بخواهند طی دوره قرنطینه کارهای دیگر نظیر تعمیرات ساختمان یا امور دفتری انجام دهد.
کارفرمایان باید به طور مرتب بر سلامت نیروی کاری که در خودقرنطینگی به سر می برد و نیز هر نیروی کاری که در این دوره بیمار می شود نظارت کند. این در عمل بدین معناست که کارفرما باید هر روز با نیروی کار خود از طریق تلفن، پیام، ایمیل و یا در آخرین مرحله در صورت نیاز رو در رو با رعایت فاصله دو متری در تماس باشد و جویای حال و سلامت وی باشد.
کارفرمایان باید نیروی کاری را که دارای علائم کرونا هستند به طور کامل و سریع قرنطینه کنند و با مسئولین سلامت محلی تماس بگیرند.
کارفرمایان باید حتما دسترسی به بهداشت مناسب را برای نیروی کار خود تامین کنند؛ آنها باید حتما امکان شستن دست ها با آب گرم و صابون را برای نیروی کار خود فراهم کنند. آنها باید ضدعفونی کننده الکلی دست را در صورت نبود آب و صابون برای آنها فراهم کنند.
کارفرمایان باید روز قرنطینه یا یک روز قبل از آن اطلاعات لازم در مورد بیماری کووید 19 یا کرونا را در اختیار نیروی کار خود قرار دهند. توصیه شده که کارفرمایان این اطلاعات را در بهترین حالت از طریق تلفن یا به صورت کتبی و به زبانی ارائه کنند که نیروی کار خارجی آن را بهتر می فهمد. بنیاد سلامت عمومی کانادا این اطلاعات را به چندین زبان ترجمه کرده است که می توان آن را از طریق شماره  1-833-784-4397 یا نشانی pcovid19.aspc@canada.ca به دست آورد.
کارفرمایان و تمام سکنه کانادا باید تخلفات از قوانین قرنطینه را به نیروی انتظامی محلی اطلاع دهند؛ این تخلفات شامل حضور نیروی کار در سر کار طی دوره قرنطبنه اجباری هم می شود.
تمام افراد داخل کانادا موظف هستند جدیدترین الزامات مرتبط با سلامت عمومی را رعایت کنند؛ این اطلاعات شامل جدیدترین رهنمودهای اعلامی از طرف دولت های فدرال و استانی می شود. کارفرمایان همچنین باید تمام قوانین مرتبط با سلامت و استخدام را که دولت های فدرال و استانی وضع کرده اند و قابل اجرا هستند رعایت کنند؛ این قوانین شامل مرخصی استعلاجی نیروی کار مبتلا به کرونا هم می شود.

نکاتی که کارفرمایانی که برای نیروی کار خارجی مسکن فراهم می کنند باید رعایت کنند  

کارفرمایان باید برای نیروی کاری که در خودقرنطینگی به سر می برند مسکن فراهم کنند.
کارفرمایان می توانند نیروی کاری که در خودقرنطینگی به سر می برد را در یک مسکن جا دهد اما اسکان باید طوری باشد که فاصله دو متری در همه حال رعایت شود. تخت ها باید حد اقل دو متر از هم فاصله داشته باشند. تاسیسات مشترک و مشاع مجاز نیستند مگر اینکه فضای کافی در اختیار هر نفر قرار بگیرد. توصیه شده که از مسکن، عکس های تاریخدار گرفته شود تا از رعایت مقررات اطمینان حاصل شود. اگر نیروی کار خارجی وارد مسکنی شد که دیگران 14 روز در آن قرنطینه بوده اند مقررات در بدو ورود آنها به نقطه اول بر می گردد و از نو لازم الاجرا می شود. این به این خاطر است که نیروی کاز جدید الورود ممکن است قبل ورود به مسکن و خوابگاه در معرض ویروس کرونا قرار گرفته باشد.
کارفرمایان باید حتما از تمیز و ضدعفونی شده بودن کف خوابگاه نیروی کار اطمینان حاصل کنند. حمام/توالت، آشپزخانه و فضاهای مشترک باید هر روز تمیز شوند و این در دفتری توسط نیروی کار یا کارفرما ثبت شود. کارفرمایان باید حتما مواد شوینده را در اختیار نیروی کار قرار دهند. در صورت لزوم می توانند نظافت چی حرفه ای استخدام کنند.
کارفرمایان باید در مورد جلوگیری از شیوع کرونا در خوابگاه ها اطلاع رسانی کنند؛ آنها باید نکات بهداشتی را به نیروی کار تذکر دهند و بهترین شیوه تمیز کردن حمام/توالت ها و سایر تاسیسات بهداشتی را به آنها بیاموزند. دولت کانادا توصیه کرده که در این فضاها به زبانی که نیروی کار می فهمد این اطلاعات درج شود.
کارفرمایان باید از تماس نیروی کار مستقر در خوابگاه با افراد بالای 65 سال و دارای بیماری های پیش زمینه ای جلوگیری کنند؛ به عنوان نمونه یک پرستار سالمندان یا caregiver باید طی دوره قرنطینه در خوابگاهی جدا از فرد سالمند بماند.

در همین رابطه مطالب زیر را هم از دست ندهید:
ویزای کار کانادا آن هم در شیوع کرونا؟!
کانادا علیرغم کرونا به مهاجران نیاز دارد
اقدامات مهاجرتی کانادا در گیرودار پندمی کرونا

5
/
5
(
1

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
کانادا علیرغم کرونا به مهاجران نیاز دارد
تست کرونای همسر ترودو مثبت اعلام شد
افزایش شهروندان کانادا با اصلاح قوانین اعطای شهروندی
آغاز به کار برنامه سرمایه گذار مهاجر کبک
رشد بازار کار فناوری در تورنتو
بریتیش کلمبیا، تک پایلت را به ژوئن 2019 موکول کرد
افزایش مهاجرت به شمال انتاریو از طریق برنامه ی Pilot
افزایش مهاجرت بین المللی در کانادا
سیستم جدید مهاجرت اقتصادی کبک
بازگشایی سیستم آنلاین مهاجرت به کبک از ۵ ژانویه

۱۶ فروردین ۱۳۹۹


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.