21

فوریه
2020

عقب ماندن استان کبک از بقیه استان های کانادا در…؟!

ارسال شده توسط :کاناداهوم/ 66

عقب ماندن استان کبک از بقیه استان های کانادا در…؟!

۱ اسفند ۱۳۹۸

اخبار, اخبار مهاجرت در

آنگونه که اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا اعلام کرده است استان فرانسه زبان کبک در سال ۲۰۱۹ از حدود ۴۰ هزار مهاجر استقبال کرده است حال آنکه در سال ۲۰۱۸ این رقم حدود ۵۱ هزار نفر بوده است. بدین ترتیب می توان گفت استان کبک که البته سیستم مهاجرتی خاص خود را هم دارد، با تصمیم دولت این استان مبنی بر کاهش ۲۱ درصدی جذب مهاجر در سال ۲۰۱۹ از سایر استان ها و مناطق کانادا در این زمینه عقب مانده است.
پذیرش مهاجران در دسته های خانوادگی و کار/اقتصادی ۲۰ درصد و پذیرش پناهجویان ۱۷ درصد با کاهش مواجه بوده است. در مجموع این اعداد و ارقام پایین ترین حد پذیرش مهاجر از سال ۲۰۱۵ تا کنون است. دولت آقای فرانسوا لوگو پس از به دست گرفتن قدرت در سال ۲۰۱۸ وعده کاهش مهاجرت به این استان را داده است. دولت کنونی کبک گفته است که این کاهش برای خوگیری و حل شدن تازه واردان با جامعه و بازار کار کبک که اکثریت آنها فرهنگ فرانسوی داشته و فرانسه زبان هستند ضروری بوده است. گفتنی است تصمیم کبک در این راستا بر خلاف تصمیم سایر استان های کبک است. متوسط سطح ملی کانادا در پذیرش مهاجر در سالی که پشت سر گذاشتیم ۶ درصد افزایش داشته است.
هر یک از استان های منطقه آتلانتیک کانادا یعنی نیو برانزویک، نوا اسکوشیا، نیو فاندلند و لابرادور و جزیره پرنس ادوارد در مقایسه با سال ۲۰۱۸ رشد ۱۵ درصدی در جذب مهاجر را داشته اند. از سوی دیگر، استان های انتاریو (۱۲ درصد)، منیتوبا (۲۴ درصد)، ساسکاچوان (۲ درصد)، آلبرتا (۴ درصد)، بریتیش کلمبیا (۱۲ درصد) و یوکان (۳۱ درصد) شاهد افزایش مهاجران بوده اند. به طور کلی با تصمیم دولت فدرال برای سال های آتی همچنان انتظار رشد تعداد مهاجران کانادا دور از ذهن نیست.  
کبک یکی از پیرترین جمعیت ها را در کل کانادا دارد؛ در واقع استان کبک برای بر طرف کردن مشکل کبود نیروی کار خود به مهاجران بیشتری نیاز دارد. اگر مهاجر نپذیرد پتانسیل رشد اقتصادی خود را به خاطر انداخته است. علاوه بر این با اتخاذ سیاست های ضدمهاجرتی، سرمایه گذاران هم رغبت کمتری برای سرمایه گذاری در این استان محبوب و زیبای کانادا خواهند داشت. سرمایه گذاری نیاز به نیروی کار دارد؛ وقتی نیروی کار نیست، چه باید کرد؟ بنابراین این چرخه ی معیوب ادامه خواهد داشت.   
کبک باید سطح مهاجران خود را سالانه دوبرابر کند تا بتواند به متوسط سطح ملی کانادا در این زمینه برسد. البته در اکتوبر ۲۰۱۹ یعنی همین چند ماه پیش دولت کبک با اعلام برنامه مهاجرتی خود اعلام کرد که قصد دارد در سال ۲۰۲۰ تا سقف ۴۴۵۰۰ مهاجر را بپذیرد. دلیل این تصمیم بر طرف کردن مشکل کمبود نیروی ار عنوان شده است. خوب است بدانید اتاق بازرگانی مونترال و شورای کارفرمایان کبک با دولت پیشنهاد داده اند که سالانه از ۶۰ هزار مهاجر استقبال کند؛ این دو نهاد از مهاجرت و مهاجران حمایت می کنند چرا که آنها را چاره خلاء موجود در بازار کار می دانند.
از سوی دیگر، کبک رتبه ی دوم در کل کانادا را به لحاظ پایین بودن نرخ بیکاری دارد. در حقیقت نرخ بیکاری کبک که عدد ۵٫۱ درصد را به ما نشان می دهد هیچوقت اینقدر پایین نبوده است. این نشانه ی بسیار خوبی است از اینکه کبک می تواند از نیروی کار بیشتر سود ببرد و مثلا از افرادی که کمتر در بازار کار حضور دارند نظیر توانخواهان و مهاجران و خود کانادایی ها استفاده کند. در مجموع می توان گفت که کبک همچنان در برابر مهاجران سیاست گشودگی دارد و از آنها استقبال می کند.  

۵
/
۵
(
۱

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
چه کسانی از اصلاحات مهاجرتی جدید کبک تاثیر نمی پذیرند؟
نرخ بیکاری کانادا در ماه نوامبر به پایین ترین حد رسید
کبک قصد دارد در سال ۲۰۱۹، ۴۰ هزار مقیم دائم جذب کند
پذیرش کم سابقه اکسپرس انتری برگزار شد
افزایش مهاجرت به نیوبرانزویک در پی کاهش چشمگیر نیروی کار
ماه اکتوبر؛ ماهِ چهار تا از بزرگترین پذیرش های مهاجرت استانی کانادا
به روزرسانی بیانیه اداره گمرک آمریکا در مورد ممنوع الورود بودن کارکنان کانادایی صنعت ماریجوانا
اصلاح حداقل امتیاز CRS برای استریم اولویت سرمایه انسانی آنتاریو
طرح پیشنهادی برای مهاجرت به انتاریوی شمالی
مشاغل دارای اولویت اکسپرس انتری نیو برانزویک

۱ اسفند ۱۳۹۸


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.