11

مه
2020

صنایع پر طرفدار در انتاریو

ارسال شده توسط :کاناداهوم/ 49

صنایع پر طرفدار در انتاریو

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

مقالات در

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری یکی از راه های موجود و البته همراه با ریسک و پرهزینه است؛ برای سرمایه گذاری در کانادا شما باید سرمایه هنگفت همراه با تجربه مدیریت داشته باشید. بهترین مکان ها برای سرمایه گذاری نقاطی است که تفکر رو به جلو دارند و طبیعتا کانادا یکی از آن نقاط روی کره زمین است. کانادا به نیروی کار تحصیل کرده بهاء می دهد و روی انها سرمایه گذاری می کند و خروجی این سرمایه گذاری کیفیت بالای زندگی در کاناداست. استعدادهای جهانی از نقاط دورادور جهان کانادا را برای مهاجرت، تحصیل و سرمایه گذاری انتخاب می کنند.
استان انتاریوی کانادا در این میان از جایگاه ویژه ای برخوردار است. همانطور که می دانید زندگی در شهرهای بزرگ کانادا نظیر تورنتو، ونکوور و بریتیش کلمبیا هزینه بالایی دارد و اغلب مهاجران این شهرهای محبوب را بر می گزینند حال آنکه شهرهایی نظیر انتاریو نیز گزینه های بسیار مناسبی برای مهاجرت به کانادا هستند. صنایع مختلفی در انتاریو وجود دارد. اقتصاد انتاریو گرچه دارای بخش تولیدی مهمی است اما عمدتا مبتنی بر صنایع سنتی نظیر معدن، کشاورزی و دامداری است. این صنایع در کانادا که محیطی سرشار از نوآوری است از شکوفایی برخوردار است.
اقتصاد انتاریو
در بین استان ها و مناطق کانادا انتاریو بزرگترین اقتصاد را دارد؛ اگر در نظر داشته باشیم که انتاریو با حدود ۱۴٫۱۹ میلیون سکنه پرجمعیت ترین استان در کل کاناداست این ما را به شگفتی وا نمی دارد. سهم بخش تولید در تولید ناخالص داخلی انتاریو حدود ۱۲٫۶ درصد است؛ بخش خدمات اقتصاد انتاریو را با ۷۷٫۹ در قبضه دارد. در سال ۲۰۱۷ خودرو و قطعات متعلقه بیشترین صادرات استان انتاریو را تشکیل می داد؛ انتاریو فلزات و سنگ های گرانبها، تجهیزات ماشینی، ماشین آلات برقی و محصولات پلاستیکی نیز به سایر نقاط جهان صادر می کند. اقتصاد انتاریو بعد از اقتصاد آلبرتا سریع ترین رشد را در کل کانادا دارد. با این اوصاف انتاریو قطب اقتصادی کانادا در نظر گرفته می شود؛ تنوع طبیعت در انتاریو بالاست؛ خاک انتاریو پوشیده از جنگل های انبوه و پارک های زیباست. از پنج دریاچه بزرگ کانادا چهار دریاجه در انتاریو واقع شده است. آبشارهای نیاگارا هم که شهره عام و خاص است در این استان زیبای کانادا قرار دارند.
صنایع اصلی و پرطرفدار در انتاریو
تقریبا چهار پنجم اقتصاد انتاریو در اختیار بخش خدمات است؛ یک پنجم دیگر را نیز بخش کالا و تولید تشکیل می دهد. یک سوم اقتصاد کانادا در اختیار بخش ساختمان سازی و یک دهم نیز در اختیار بخش تامین آب و برق و گاز قرار دارد. قسمتی از Highway 401 که بین تورنتو و واترلو قرار دارد به یکی از قطب های فناوری و تکنولوژی در آمریکای شمالی تبدیل شده است و شرکت های بسیاری در بخش فناوری/تکنولوژی در تورنتو، مارکام و واترلو واقع شده اند.  
کشاورزی در انتاریو
طی دهه های اخیر تعداد سکنه انتاریو که از طریق کشاورزی و کار بر روی مزارع امرار معاش می کنند پیوسته کاهش داشته است. در سال ۲۰۱۶ جمعیت کشاورزان انتاریو ۱۶۰,۴۱۵ نفر یا به عبارتی ۱٫۲ درصد کل جمعیت انتاریو را تشکیل می داده است. این در حالی است که در سال ۱۹۳۱ حدود ۹۰۰ هزار نفر انتاریویی در مزارع خود زندگی می کرده اند. کاهش جمعیت کشاورزان انتاریو بیشتر ناشی از قوی تر شدن بخش کشاورزی صنعتی است. امروزه مزارع کمتری نسبت به گذشته در انتاریو وجود دارند. طبق آمار بین سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ تعداد مزارع انتاریو ۴٫۵ درصد کاهش یافته است.
بخش تولید در انتاریو
در آگوست سال ۲۰۱۹ در بخش تولید انتاریو ۷۴۶۰۰۰ مشغول به کار بوده اند. همچنین گفتنی است در استان انتاریو طی سال های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۳ یعنی یک دهه، ۳۰۰ هزار شغل تولیدی از دست رفته است.
بخش انرژی در انتاریو
قانون اقتصاد و انرژی سبز مصوب ۲۰۰۹ رویکرد انتاریو به داشتن اقتصاد مبتنی بر منابع تجدیدپذیر را نشان می دهد. در گام اول، منابع انرژی تجدیدپذیر بیشتری وارد استان می شود و در مرحله دوم اقدامات بیشتری در راستای کاهش مصرف انرژی به منظور حفظ آن اتخاذ می شود.
صنعت معدن در انتاریو
بیش از ۱۳۰ سال است که معدن کاوی در استان انتاریو سابقه دارد. خروجی صنعت معدن در انتاریو بیش از ۳۰ فراورده ی فلزی و غیرفلزی است. از طرف دیگر، صنعت معدن انتاریو بخش عظیمی از فلزات گرانبها نظیر طلا، مس و پلانیتیوم را تولید می کند. استخراج فلزات معدنی بیشتر در شمال انتاریو انجام می شود در حالی که جنوب انتاریو نمک، سنگ آهک و مواد معدنی سازه ای (شن، ماسه و سنگ) و مقداری پترولیوم را تولید می کند. تنها در سال ۲۰۱۴، ارزش فراورده های تولیدی صنعت معدن انتاریو ۱۱ میلیارد دلار برآورد شده است.      

۵
/
۵
(
۱

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
۱۰ واقعیت جالب درباره تورنتو که نمی دانستید

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.