10

اکتبر
2020

صدمین پذیرش PNP منیتوبا برگزار شد

Posted By : کاناداهوم/ 129

صدمین پذیرش PNP منیتوبا برگزار شد

۱۹ مهر ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

استان منیتوبا در صدمین پذیرش مرتبط با برنامه مهاجرت استانی خود که به تازگی و در تاریخ هشتم اکتوبر برگزار کرده است برای 191 متقاضی توصیه نامه یا LAA برای تقاضا جهت انتخاب شدن از طرف استان صادر کرده است. این متقاضیان دارای پروفایل ابراز تمایل یا Expression of Interest بوده اند و پروفایل خود را در یکی از سه مسیر مهاجرتی برنامه مهاجرت استانی منیتوبا ثبت کرده بودند: Skilled Worker in Manitoba ، Skilled Worker Overseas و International Education. بدین ترتیب استان منیتوبا از ابتدای سال جاری میلادی برای متقاضیان مهاجرت مجموعا 3,862 توصیه نامه یا LAA صادر کرده است.
جزییات حداقل امتیاز هر یک از دسته ها در زیر آورده می شود:
Skilled Workers in Manitoba: 152  – حداقل امتیاز: 528
    Skilled Workers Overseas: 14  – حداقل امتیاز: 611
    International Education Stream: 25  – فاقد شرط حداقل امتیاز
اکسپرس انتری
در پذیرش 8 اکتوبر مجموعا 20 LAA برای متقاضیانی صادر شد که در سیستم اکسپرس انتری فدرال دارای پروفایل معتبر بوده اند. متقاضیان واجد شرایط ورود به صف انتظار اکسپرس انتری بر اساس امتیازشان در سیستم جامع رتبه بندی یا CRS رتبه بندی می شوند؛ این امتیاز بر اساس سن، تحصیلات، سابقه کار و تسلط بر زبان کسب می شود. از متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند طی پذیرش های متناوب دعوت می شود تا تقاضای خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه کنند. افرادی که از طرف استان انتخاب می شوند هم 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی یا CRS دریافت می کنند و بدین ترتیب در دور بعدی اداره مهاجرت حتما از آنها دعوت خواهد کرد. متقاضیان اکسپرس انتری که در این پذیرش از طرف استان منیتوبا امتخاب شدند دارای Express Entry ID و کد اعتبارسنجی جاب آفر بودند.
سیستم مبتنی بر Expression of Interest
افرادی که مایل هستند از طریق یکی از این سه مسیر به منیتوبا مهاجرت کنند باید ابتدا پروفایل ابراز تمایل یا EOI را بسازند و سپس وارد صف انتظار متقاضیان واجد شرایط شوند. پروفایل ها بر اساس عواملی نظیر تحصیلات، سابقه کار، داشتن ارتباطات در منیتوبا، تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی و سایر معیارها از 1000 امتیاز رتبه بندی می شوند. برنامه مهاجرت استانی منیتوبا از تعداد معینی متقاضی که بالاترین امتیاز را دارند توصیه نامه برای ارائه درخواست یا LAA صادر می کند.
متقاضیانی که در خارج از کانادا هستند باید در منیتوبا ارتباطات خانوادگی، دوست و آشنا و سابقه کار داشته باشند یا از Strategic Recruitment Initiatives برنامه مهاجرت استانی منیتوبا دعوتنامه دریافت کرده باشند. متقاضیان لازم نیست در هنگام ارائه تقاضا در کانادا حضور فیزیکی داشته باشند. از دیگر شرایط برای انتخاب شدن از طرف استان منیتوبا این است که متقاضی در یکی از مشاغل مورد نیاز منیتوبا سابقه کار داشته باشد و ابراز تمایل یا expression of interest خود را به برنامه مهاجرت استانی منیتوبا ارائه کند. متقاضیان اکسپرس انتری که از طرف استان انتخاب می شوند 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی یا به اختصار CRS دریافت می کند و بدین ترتیب در دور بعدی حتما برای آنها دعوتنامه جهت تقاضا برای اقامت دائم کانادا صادر خواهد شد. همچنین، مجموعا 152 توصیه نامه نیز برای متقاضیانی صادر شد که در دسته ی Skilled Worker in Manitoba ابراز تمایل یا EOI خود را ثبت کرده بودند. این مسیر مهاجرتی راهی را برای اخذ اقامت دائم کارگران ماهر خارجی موقت و دانشجویان خارجی که از موسسات آموزش عالی منیتوبا فارغ التحصیل شده اند باز می کند. از جمله شرایط این مسیر مهاجرتی داشتن پیشنهاد کار تمام وقت و دائمی از کارفرمای منیتوبایی و نیز داشتن سایر معیارها است. ابراز تمایل یا EOI کارگران ماهر از 1000 امتیاز رتبه بندی می شوند و متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند توصیه نامه جهت تقاضا یا LAA دریافت می کنند.
نقش تیم ملی هاکی روی یخ منیتوبا
در بین محبوب ترین ورزش های کانادا، هاکی روی یخ از جایگاه ویژه ای برخوردار است. در واقع هاکی روی یخ بخش مهمی از فرهنگ کاناداست. تا آنجا که وقتی تنها تیم ملی هاکی روی یخ منیتوبا مسابقه را به آمریکایی ها واگذار کرد گروهی از صاحبان کسب و کار گرد هم آمدند تا ببینند که چگونه می توان تیم ملی هاکی روی یخ منیتوبا را سر پا نگه داشت. دو سال پس از فروش باشگاه وینیپگ جتس به فونیکس آریزونا در سال 1996 شورای کسب و کار منیتوبا تشکیل شد. در سال 1999 برنامه مهاجرت استانی منیتوبا شکل گرفت به این امید که مهاجرت بتواند جمعیت منیتوبا را افزایش دهد و در نتیجه اقتصاد این استان کانادا جان تازه ای بگیرد و متعاقبا تیم ملی هاکی روی یخ منیتوبا به میدان برگردد.
از آن به بعد منیتوبا مهاجرت را رها نکرده است. تعداد مهاجرانی که به این استان کانادا رفتند از 3700 به 15000 نفر در سال رسید. اما در سال 2011 بود که منیتوبا توانست وینیپگ جتس را پس بگیرد و طرفداران این تیم در سراسر کانادا خوشحال شدند.

5
/
5
(
1

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
کمبود نیروی کار در بین کسب و کارهای کوچک کانادا رکورد زد
جاستین ترودو: مهاجرت، مزیت رقابتی کانادا نسبت به امریکاست
کانادا بزرگترین پذیرش تاریخ اکسپرس انتری و اولین پذیرش سال جدید را برگزار کرد
تمدید پایلوت ویزای کار همسران اسپانسرشده
آنتاریو جدیدترین پذیرش خود را برگزار کرد
جدیدترین پذیرش پرینس ادوارد آیلند برگزار شد
تغییرات جدید در اکسپرس انتری نیو برانزویک
آلبرتا برای ۱۲۱ متقاضی اکسپرس انتری دعوتنامه صادر کرد
دعوت شورای شهرهای جهانی کانادا از تمام احزاب برای حمایت از مهاجرت و مهاجران
رکورد سال ۲۰۱۹: دعوت از بیش از ۷۰۰۰۰ متقاضی اکسپرس انتری

۱۸ مهر ۱۳۹۹