14

جولای
2020

سه برابر شدن نرخ مهاجرت به کانادا در ماه می

Posted By : کاناداهوم/ 62

سه برابر شدن نرخ مهاجرت به کانادا در ماه می

۲۳ تیر ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

جدیدترین داده های منتشر شده توسط اداره مهاجرت کانادا گویای این هستند که در ماه می نرخ مهاجرت به کانادا افزایش قابل توجه داشته است. کانادا که در ماه آوریل تنها از ۴۰۰۰ مهاجر استقبال کرده بود در ماه بعد یعنی ماه می ۱۱۰۰۰ مهاجر را پذیرفته است. اکثر این مهاجران از کشورهای هند، چین، فیلیپین، نیجریه و ایالات متحده به کانادا آمده اند. جدیدترین داده های اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا قویا حاکی از این است که سیستم مهاجرتی کانادا در حال عادی شدن و برگشتن به روال سابق خود، یعنی قبل از همه گیری کروناست.
کانادا در اوایل سال ۲۰۲۰ شروع بسیار خوبی را در جذب و پذیرش مهاجر داشت تا اینکه سر و کله کرونا پیدا شد و محدودیت های سفر و اختلالات در عملیات و فعالیت های اداره مهاجرت و سایر ارگان های دولتی کانادا پیش آمد. تنها طی یک ماه، حدود ۲۵۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ نفر توانستند رسما اقامت دائم کانادا بگیرند. البته در ماه مارس نرخ مهاجرت به کانادا کاهش یافت و طی ماه آوریل هم به پایین ترین سطح خود رسید. اما در جدیدترین داده ها و آمار منتشر شده، در ماه می نرخ مهاجرت با افزایش سه برابری توانسته ماه های قبل را جبران کند. این افزایش حاکی از این است که اداره مهاجرت کانادا هم اکنون در مقایسه با اوایل همه گیری کرونا می تواند درخواست های بیشتری را رسیدگی کند.
این داده ها همچنین به ما نشان می دهند که افراد بیشتری از محدودیت های سفر به کانادا معاف شده و وارد کانادا شده اند. طبق مقررات کنونی سفر به کانادا، افرادی که تاییدیه اقامت دائم یا COPR خود را قبل از ۱۸ مارس گرفته اند از محدودیت های سفر معاف هستند. برنامه مهاجرت استانی اصلی ترین منبع جذب دارندگان اقامت دائم در ماه می بوده است. بیش از ۲۰۰۰ نفر از دارندگان اقامت دائم را همسران شهروندان کانادایی و مقیمان دائم کانادا تشکیل داده اند. این افراد نیز از محدودیت های سفر به کانادا معاف هستند.
داده های اداره مهاجرت کانادا همچنین نشان می دهد که ۱۳۰۰ مهاجر به عنوان نیروی کار ماهر یا اسکیلدورکر و عمدتا از طریق مسیر مهاجرتی  Federal Skilled Worker Program (FSWP) اقامت دائم گرفته اند. علاوه بر این ۲۰۰۰ نفر دیگر نیز از طریق برنامه مهاجرتی تجربه کانادایی اقامت دائم گرفته اند. اکسپرس انتری و برنامه مهاجرت استانی از ماه مارس پذیرش های خود را به طور مرتب برگزار کرده اند. اداره مهاجرت برای متقاضیان برنامه مهاجرت استانی و دسته مهاجرتی تجربه کانادایی ۳۵۱۰۰ دعوتنامه یا ITA برای تقاضا جهت اقامت دائم صادر کرده است. علت صدور این حجم دعوتنامه برای متقاضیان این دو مسیر مهاجرتی این است که این افراد در مقایسه با متقاضیان اکسپرس انتری که خارج از کانادا هستند راحت تر می توانند فرایند اقامت دائم خود را تکمیل کنند؛ چون از آنجا که اکثر متقاضیان برنامه مهاجرت استانی و تجربه کانادا در داخل کانادا هستند و بنابراین کمتر تحت تاثیر اختلالات ناشی از کرونا قرار گرفته اند.
با این وجود اداره مهاجرت اخیرا از متقاضیان مسیر مهاجرتی  Federal Skilled Worker Program (FSWP) طی پذیرشی جدید دعوت کرده است. در واقع برخی از متقاضیان FSWP هم در حال حاضر در کانادا زندگی می کنند و بنابراین تکمیل فرایند اقامت دائم برای آنها نیز راحت تر خواهد بود. علاوه بر این بازگشت به پذیرش های جامع و مختص تمام برنامه های مهاجرتی حکایت از این دارد که اداره مهاجرت آمادگی دارد تا در انتهای سال ۲۰۲۰ و اوایل ۲۰۲۱ از مهاجرین بیشتری استقبال کند.با این تفاصیل و با توجه به افزایش نرخ مهاجرت به کانادا طی ماه می، و نیز با در نظر گرفتن این نکته که در فصل تابستان تعداد بیشتری از مهاجران وارد کانادا می شوند می توان انتظار داشت تا طی ماه های پیش رو افزایش نرخ مهاجرت ادامه یابد.  

۵
/
۵
(
۱

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
مزیت بی سابقه مهاجرت برای استان های کانادا
اهمیت کلیدی مهاجرت برای موفقیت کانادا در قرن ۲۱
هجوم مهاجران از آمریکا به کانادا
آلترناتیوهای مهاجرتی کانادا پس از فرمان ترامپ
مهاجرت به کانادا بعد از کرونا؛ پدیده ای همچنان ارزشمند
کانادا و بیش از ۸۰ مسیر مهاجرتی آن
مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۰؛ سالی پربار برای مسیرهای استانی و منطقه ای
لیبرال ها اولویت های مهاجرتی کانادا را اعلام کردند
اکثریت کانادایی ها: جذب مهاجر آنقدرها هم زیاد نیست
افزایش مهاجرت بین المللی در کانادا

۲۳ تیر ۱۳۹۹


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.