12

مارس
2019

ساسکاچوان جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری را برای متقاضیان مشاغل مورد نیاز برگزار کرد

Posted By : کاناداهوم/ 395

استان ساسکاچوان در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری که در تاریخ ۶ مارس برگزار شد برای ۱۳۸ متقاضی دعوتنامه صادر کرد تا آنها بتوانند برای انتخاب شدن از طرف این استان تقاضا ارائه کنند و سپس اقامت دائم اخذ کنند. این متقاضیان در دسته ی مشاغل مورد نیاز حضور داشتند.

مجموعا ۷۰ دعوتنامه از طریق زیرمجموعه اکسپرس انتری ساسکاچوان و ۶۸ دعوتنامه دیگر از طریق زیرمجموعه مشاغل مورد نیاز – Occupation In-Demand – صادر شد. زیرمجموعه اکسپرس انتری ساسکاچوان به این استان اجازه می دهد متقاضیان دارای مهارتی را که در سیستم اکسپرس انتری فدرال پروفایل دارند انتخاب کند.

گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها یک ITA (یک دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود.

کاندیدهای اکسپرس انتری که کاندید استانی می شوند ۶۰۰ امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی (CRS) دریافت می کنند و در اول صف دریافت دعوتنامه جهت تقاضا برای اقامت دائم کانادا قرار می گیرند. متقاضیان اکسپرس انتری برای آنکه واجد شرایط مهاجرت به ساسکاچوان شوند باید از طریق برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان – SINP – در سیستم ابراز تمایل (Expression of Interest ) این استان یک پروفایل جداگانه بسازند. در سیستم EOI اولین گام برای اینکه کاندیدها توسط ساسکاچوان برای کاندید استانی در نظر گرفته شوند، ساخت پروفایل و ارائه ی اطلاعات در مورد عواملی نظیر تحصیلات، سابقه کار و تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی است.

متقاضیان زیرمجموعه های اکسپرس انتری و مشاغل مورد نیاز می بایست در یکی از حرفه ها و مشاغل دارای مهارت بالا که در فهرست مشاغل مورد نیاز ساسکاچوان وجود دارد دارای سابقه کار باشد. سپس پروفایل ها امتیازدهی می شوند و بر اساس امتیازشان رتبه بندی می شوند. سپس طی دوره های متناوب، برای متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند دعوتنامه جهت تقاضا برای کاندید استانی شدن صادر می شود.

پایین ترین امتیاز در زیرمجموعه اکسپرس انتری برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان ۶۷ و پایین ترین امتیاز در زیرمجموعه مشاغل مورد نیاز ۸۱ بود. پذیرش ۶ مارس دو هفته بعد از آن برگزار شد که برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان در ۲۷ فوریه پذیرش اکسپرس انتری انجام داد و طی آن ۸۳ دعوتنامه صادر نمود. شایان ذکر است زیرمجموعه مشاغل مورد نیاز به سیستم اکسپرس انتری مرتبط نیست.  

برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان تا اینجای سال ۲۰۱۹ مجموعا ۵۱۵ دعوتنامه را از طریق زیرمجموعه اکسپرس انتری و ۳۰۲ دعوتنامه را از طریق زیرمجموعه مشاغل مورد نیاز صادر نموده است.

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.