02

مه
2019

رکوردشکنی حضور مردم آلبرتا در انتخابات ۲۰۱۹

Posted By : کاناداهوم/ 313

فارغ از اینکه نتایج انتخابات آلبرتا در سال ۲۰۱۹ به نفع چه فرد یا حزبی بوده است، همه آلبرتایی ها باید حداقل به یک چیز افتخار کنند: میزان مشارکت ۱٫۹ میلیون نفری مردم این استان در طول چند دهه اخیر بی‌ سابقه بوده است.

ستاد انتخابات آلبرتا روز جمعه‌ گذشته آمار غیررسمی شمارش آرا را اعلام نمود که بر این اساس ۱،۸۸۰،۵۰۸ آلبرتایی در این رای گیری شرکت کرده اند و رای خودشان را به صندوق انداخته اند.

با توجه به اینکه ۲،۶۴۳،۴۵۳ نفر برای شرکت در این انتخابات استانی ثبت نام کرده بودند، به نظر می رسد نرخ مشارکت مردم در تعیین دموکراسی حدود ۷۱٫۱ درصد بوده است که حتی بالاتر از پیش بینی های اولیه پس از انتخابات بوده است.

اطلاعات مربوط به سوابق برگزاری انتخابات در آلبرتا تنها از سال ۱۹۷۵ موجود است، اما به توجه به شواهد موجود می‌توان گفت که نرخ مشارکت در انتخابات سال ۲۰۱۹ بیشتر از هر انتخابات دیگری در طول ۴۴ سال گذشته بوده است.

طبق اطلاعات وب سایت استانی، بالاترین میزان مشارکت مربوط به ۲۲ آگوست سال ۱۹۳۵ بوده است که ۸۱٫۸ درصد از رای دهندگان واجد شرایط در انتخابات شرکت کردند. کمترین میزان رای دهندگان هم مربوط به ۱۱ سال پیش یعنی سال ۲۰۰۸ می باشد که حدود ۴۰٫۶ درصد از واجدین شرایط در آن مشارکت داشتند.

با نگاهی به آمار بقیه استان‌های کانادا متوجه می شویم که میزان مشارکت در آلبرتا معمولا بالاتر از حد متوسط بوده است در حالی که میزان مشارکت در استان بریتیش کلمبیا در دهه گذشته حدود ۵۵ درصد بوده است و انتاریو از سال ۱۹۹۵ تاکنون مشارکتی بالاتر از ۶۰ درصد به خود ندیده است.

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.