12

آوریل
2019

رونمایی انتاریو از مسیرهای مهاجرتی جدید برای کارگران بخش فناوری

Posted By : کاناداهوم/ 430

دولت انتاریو دیروز ۱۱ آوریل از بودجه ۲۰۱۹ رونمایی کرده و اعلام کرد که در این بودجه مسیرهای مهاجرتی جدید برای کارگران بخش فناوری تدارک دیده شده است با این هدف که مهاجران با مهارت بالا را به اجتماعات کوچک تر پیرامون انتاریو جذب کند. این اقدام در بین چهار برنامه مهاجرتی قرار دارد که در بودجه ۱۶۳.۴ میلیارد دلاری سال ۲۰۱۹ به آن پرداخته شده است.

در این بودجه اعلام شده است که: “ استان انتاریو به نیاز کارفرمایان پاسخ داده و کارگران ماهر مورد نیاز آنها را از طریق بهبود و تقویت برنامه مهاجرت استانی انتاریو جذب خواهد نمود. بدین ترتیب، با مدرنازیسیون برنامه مهاجرت استانی انتاریو، اطمینان حاصل می شود که  یروی کار انتاریو در زمره ماهرترین کارگران در اقتصاد مدرن قرار دارند”.

فرصتی برای کارآفرینان

همچنین در بودجه سال ۲۰۱۹ مقرر شده است که مسیر مهاجرتی مخصوص کارگران بخش فناوری برای جذب کارگران با بالاترین سطح مهارت تدارک دیده شود. البته بیشتر از جزییاتی بیان نشده است. گفتنی است با جذب کارگران ماهر، نیاز کار بخش های فناوری رو به رشد انتاریو  نظیر تورنتو، اتاوا و واترلو تامین می شود. برنامه مهاجرت استانی قبل از این هم نیاز نیروی کار بخش فناوری را از طریق مسیر مهاجرتی اولویت های سرمایه انسانی تامین می کرد. این مسیر مهاجرتی با اکسپرس انتری فدرال مرتبط است.

سیستم اکسپرس انتری فدرال در صف متقاضیان برای دسته های اصلی مهاجرت کاری به جست و جوی متقاضیان واجد شرایط می گردد. این سه دسته عبارت ان از :  Federal Skilled Worker Class, Federal Skilled Trades Class و Canadian Experience Class.

علاوه بر این، در بودجه سال جاری اعلام شده که رویکرد های تازه ای برای جذب کارگران و مهاجران ماهر به جوامع کوچک تر استان انتاریو اتخاذ خواهد شد. هدف از این برنامه، توزیع مزایای مهاجرت در سطح استان اعلام شده است. همانطور که قبلا در وبسایت و شبکه های اجتماعی کاناداهوم اعلام شد، اخیرا استان انتاریو از برنامه مهاجرتی مخصوص روستاها و نواحی دورافتاده خود رونمایی کرد.

همچنین، استان انتاریو گسترده تر کردن فهرست مشاغل مورد نیاز خود را در دستور کار دارد و قرار است رانندگان کامیون و مددکاران را در مشاغلی که واجد شرایط Employer Job Offer: In-Demand Skills Stream برنامه مهاجرت استانی انتاریو هستند جذب کند. گفتنی است Employer Job Offer: In-Demand Skills Stream به برنامه مهاجرت استانی انتاریو اجازه می دهد کارگران ماهر خارجی را که در یکی از مشاغل مورد تایید، از کارفرمای انتاریویی پیشنهاد شغل موقت یا تمام وقت دارند برای تقاضا جهت کار و اقامت دائم در انتاریو انتخاب کند. البته غیر از پیشنهاد شغل، معیارهای دیگر هم در این برنامه وجود دارد. سطح مهارت مشاغل مورد تایید در دسته بندی مالی مشاغل کانادا C یا D است.

اما چهارمین مسیر مهاجرتی انتاریو که در بودجه سال جاری در نظر گرفته شده است فرصتی است برای سرمایه گذاری و کارآفرینی برای رقابتی تر کردن انتاریو نسبت به سایر استان های کانادا. میزان حداقل ثروت و سرمایه مورد نیاز بسته به شغل و کسب و کار و مکان آن متعیر است:

در حال حاضر، حد اقل سرمایه شخصی مورد نیاز که جزو شرایط اعلام شده به شرح زیر است:

گذشته از همه اینها در بودجه سال ۲۰۱۹ انتاریو تاکید شده است که فرایند تخصیص برنامه مهاجرت استانی این استان منصفانه باشد. برنامه مهاجرت استانی انتاریو همه ساله از طرف دولت فدرال کانادا سهمیه دریافت می کند و طبق آن مجاز است تعدادی متقاضی مهاجرت کاری را برای اقامت دائم انتخاب کند. سهمیه سال ۲۰۱۹ استان انتاریو ۶۹۰۰ نفر و البته کمتر از میزان درخواستی این استان (۷۶۰۰)  است.

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.