18

آوریل
2020

دو روز؛ دو پذیرش اکسپرس انتری!

Posted By : کاناداهوم/ 131

دو روز؛ دو پذیرش اکسپرس انتری!

۲۹ فروردین ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

همانطور که در خبرهای قبلی به اطلاع همراهان گرامی کاناداهوم رسید، کروناویروس باعث شده پذیرش های اکسپرس انتری به طور نامنظم برگزار شوند و از روال رایج خود که معمولا هر دو هفته یک بار است تبعیت نکنند. دولت کانادا دقیقا یک روز پس از پذیرش 15 آوریل، پذیرش دیگری را برگزار کرده و طی آن از 3782 متقاضی دعوت کرده تا تقاضای خود برای اقامت دائم کانادا را ارائه کنند. حداقل امتیاز این متقاضیان در سیستم جامع رتبه بندی 455 بوده است. گفتنی است این یازدهمین پذیرش اکسپرس انتری در سال جاری میلادی و صد و چهل و چهارمین پذیرش در کل تاریخ اکسپرس انتری است.
علیرغم کندتر شدن خدمات اداره مهاجرت کانادا به خاطر عالمگیر شدن ویروس کرونا باید گفت که کانادا هنوز سعی دارد به هدف تعیین شده برای سال 2020 در راستای جذب مهاجر برسد. بسیاری از این مهاجران از طریق سیستم اکسپرس انتری وارد کانادا خواهند شد. گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست.
کانادا قصد دارد طی سال های 2020 تا 2021 مهاجران بیشتری را جذب کند؛ کانادا قرار است از طریق برنامه مهاجرت استانی نیز که بخشی از آن توسط سیستم اکسپرس انتری مدیریت می شود تعداد مهاجران را افزایش دهد. استان ها و مناطق کانادا در این برنامه شرکت دارند و برنامه مهاجرت استانی آنها به سیستم اکسپرس انتری مرتبط است. این مسیرها که بسیاری از آنها حداقل امتیاز کمی دارند و یا حتی فاقد شرط حد اقل امتیاز هستند به استان ها و مناطق کانادا اجازه می دهند سالانه تعداد معینی از متقاضیان اکسپرس انتری را برای اقامت دائم کانادا انتخاب کنند. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب شوند 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می کنند و بدین ترتیب در دور بعدی حتما از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد.
برنامه مهاجرت استانی کانادا هم به استان ها و مناطق کانادا اجازه می دهد تا افرادی را که برآورنده ی نیازهای بازار کار و اهداف جمعیتی شان هستند را انتخاب کنند. برنامه مهاجرت استانی اکثر استان ها و مناطق کانادا به غیر از کبک و نوناوات با اکسپرس انتری هماهنگ شده اند. گفتنی است از ابتدای سال 2020 تا کنون برنامه های مهاجرت استانی کانادا 30 پذیرش برگزار کرده اند.
پذیرش 16 آوریل مجموع دعوتنامه های صادره در سال 2020 را به 30,400 رساند. دولت کانادا قصد دارد طی سال های 2020 تا 2022 تعداد مهاجران بیشتری را بپذیرد: در سال 2020 قصد دارد از 341,000 مهاجر، در سال 2021 از 351,000 و در سال 2022 می خواهد از 361,000 مهاجر جدید استقبال کند.
قبل از شیوع کروناویروس در جهان و عوض شدن مناسبات جهانی، پذیرش های اکسپرس انتری به طور مرتب هر دو هفته یک بار برگزار می شدند. اما از 18 مارس پذیرش ها دیگر به طور مرتب و منظم برگزار نمی شوند. قبلا پذیرش ها معمولا دربردارنده متقاضیان از تمام مسیرهای مهاجرتی بود اما چهار پذیرش اخیر اکسپرس انتری منجمله پذیرش دیروز 16 آوریل منتخبین استانی یا متقاضیان دسته تجربه کانادایی را هدف گرفته اند.
گفتنی است اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در این پذیرش از قاعده tie-break استفاده کرد: 18 مارس 2020 راس ساعت 15:20:02 به وقت استاندارد شرقی. این بدین معنی است که تمام متقاضیانی که در سیستم جامع رتبه بندی حد اقل 455 امتیاز داشتند و قبل از این تاریخ و ساعت پروفایل خود را وارد صف انتظار اکسپرس انتری کردند در پذیرش دیروز مورخ 15 آوریل 2020 دعوتنامه دریافت کرده اند.
به نمونه ی فرضی زیر از یکی از دعوت شده ها توجه نمایید:‌
شیوا 30 ساله است و دوره لیسانس خود را در کانادا گذرانده است؛ طی 14 ماه اخیر هم به عنوان متخصص فروش فنی مشغول به کار بوده است. او با شرکت در آزمون آیلتس توانست در مهارت شنیداری نمره 8 و سایر مهارت ها نمره 7 کسب کند. شیوا با داشتن 457 امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی برای دریافت دعوتنامه در جدیدترین پذیرش اکسپرس که مورخ 1 آوریل 2020 برگزار شد واجد شرایط بوده است. 

5
/
5
(
1

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری و صدور 3900 دعوتنامه
دعوت آلبرتا از متقاضیان اکسپرس انتری با امتیاز حد اقل ۳۰۲ طی ماه جاری
دعوت از ۷۶۹ متقاضی در جدیدترین پذیرش ساسکاچوان
رویدادی کم سابقه در اکسپرس انتری؛ سه شنبه و وقفه ای هشت روزه!
صدور ۴۷۱ دعوتنامه در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری آلبرتا
جدیدترین پذیرش ساسکاچوان با صدور ۳۸۱ دعوتنامه برگزار شد
کاهش مجدد حداقل امتیاز در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری
آلبرتا برای ۳۳۵۷ متقاضی اکسپرس انتری دعوتنامه صادر کرده است
ساسکاچوان جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری را برای متقاضیان مشاغل مورد نیاز برگزار کرد
انتاریو برای کاندیدهای اکسپرس انتری دعوتنامه های جدید صادر کرد

۲۹ فروردین ۱۳۹۹


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.