18

آوریل
2020

دو روز؛ دو پذیرش اکسپرس انتری!

Posted By : کاناداهوم/ 97

دو روز؛ دو پذیرش اکسپرس انتری!

۲۹ فروردین ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

همانطور که در خبرهای قبلی به اطلاع همراهان گرامی کاناداهوم رسید، کروناویروس باعث شده پذیرش های اکسپرس انتری به طور نامنظم برگزار شوند و از روال رایج خود که معمولا هر دو هفته یک بار است تبعیت نکنند. دولت کانادا دقیقا یک روز پس از پذیرش ۱۵ آوریل، پذیرش دیگری را برگزار کرده و طی آن از ۳۷۸۲ متقاضی دعوت کرده تا تقاضای خود برای اقامت دائم کانادا را ارائه کنند. حداقل امتیاز این متقاضیان در سیستم جامع رتبه بندی ۴۵۵ بوده است. گفتنی است این یازدهمین پذیرش اکسپرس انتری در سال جاری میلادی و صد و چهل و چهارمین پذیرش در کل تاریخ اکسپرس انتری است.
علیرغم کندتر شدن خدمات اداره مهاجرت کانادا به خاطر عالمگیر شدن ویروس کرونا باید گفت که کانادا هنوز سعی دارد به هدف تعیین شده برای سال ۲۰۲۰ در راستای جذب مهاجر برسد. بسیاری از این مهاجران از طریق سیستم اکسپرس انتری وارد کانادا خواهند شد. گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست.
کانادا قصد دارد طی سال های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ مهاجران بیشتری را جذب کند؛ کانادا قرار است از طریق برنامه مهاجرت استانی نیز که بخشی از آن توسط سیستم اکسپرس انتری مدیریت می شود تعداد مهاجران را افزایش دهد. استان ها و مناطق کانادا در این برنامه شرکت دارند و برنامه مهاجرت استانی آنها به سیستم اکسپرس انتری مرتبط است. این مسیرها که بسیاری از آنها حداقل امتیاز کمی دارند و یا حتی فاقد شرط حد اقل امتیاز هستند به استان ها و مناطق کانادا اجازه می دهند سالانه تعداد معینی از متقاضیان اکسپرس انتری را برای اقامت دائم کانادا انتخاب کنند. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب شوند ۶۰۰ امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می کنند و بدین ترتیب در دور بعدی حتما از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد.
برنامه مهاجرت استانی کانادا هم به استان ها و مناطق کانادا اجازه می دهد تا افرادی را که برآورنده ی نیازهای بازار کار و اهداف جمعیتی شان هستند را انتخاب کنند. برنامه مهاجرت استانی اکثر استان ها و مناطق کانادا به غیر از کبک و نوناوات با اکسپرس انتری هماهنگ شده اند. گفتنی است از ابتدای سال ۲۰۲۰ تا کنون برنامه های مهاجرت استانی کانادا ۳۰ پذیرش برگزار کرده اند.
پذیرش ۱۶ آوریل مجموع دعوتنامه های صادره در سال ۲۰۲۰ را به ۳۰,۴۰۰ رساند. دولت کانادا قصد دارد طی سال های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲ تعداد مهاجران بیشتری را بپذیرد: در سال ۲۰۲۰ قصد دارد از ۳۴۱,۰۰۰ مهاجر، در سال ۲۰۲۱ از ۳۵۱,۰۰۰ و در سال ۲۰۲۲ می خواهد از ۳۶۱,۰۰۰ مهاجر جدید استقبال کند.
قبل از شیوع کروناویروس در جهان و عوض شدن مناسبات جهانی، پذیرش های اکسپرس انتری به طور مرتب هر دو هفته یک بار برگزار می شدند. اما از ۱۸ مارس پذیرش ها دیگر به طور مرتب و منظم برگزار نمی شوند. قبلا پذیرش ها معمولا دربردارنده متقاضیان از تمام مسیرهای مهاجرتی بود اما چهار پذیرش اخیر اکسپرس انتری منجمله پذیرش دیروز ۱۶ آوریل منتخبین استانی یا متقاضیان دسته تجربه کانادایی را هدف گرفته اند.
گفتنی است اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در این پذیرش از قاعده tie-break استفاده کرد: ۱۸ مارس ۲۰۲۰ راس ساعت ۱۵:۲۰:۰۲ به وقت استاندارد شرقی. این بدین معنی است که تمام متقاضیانی که در سیستم جامع رتبه بندی حد اقل ۴۵۵ امتیاز داشتند و قبل از این تاریخ و ساعت پروفایل خود را وارد صف انتظار اکسپرس انتری کردند در پذیرش دیروز مورخ ۱۵ آوریل ۲۰۲۰ دعوتنامه دریافت کرده اند.
به نمونه ی فرضی زیر از یکی از دعوت شده ها توجه نمایید:‌
شیوا ۳۰ ساله است و دوره لیسانس خود را در کانادا گذرانده است؛ طی ۱۴ ماه اخیر هم به عنوان متخصص فروش فنی مشغول به کار بوده است. او با شرکت در آزمون آیلتس توانست در مهارت شنیداری نمره ۸ و سایر مهارت ها نمره ۷ کسب کند. شیوا با داشتن ۴۵۷ امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی برای دریافت دعوتنامه در جدیدترین پذیرش اکسپرس که مورخ ۱ آوریل ۲۰۲۰ برگزار شد واجد شرایط بوده است. 

۵
/
۵
(
۱

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری و صدور ۳۹۰۰ دعوتنامه
دعوت آلبرتا از متقاضیان اکسپرس انتری با امتیاز حد اقل ۳۰۲ طی ماه جاری
دعوت از ۷۶۹ متقاضی در جدیدترین پذیرش ساسکاچوان
رویدادی کم سابقه در اکسپرس انتری؛ سه شنبه و وقفه ای هشت روزه!
صدور ۴۷۱ دعوتنامه در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری آلبرتا
جدیدترین پذیرش ساسکاچوان با صدور ۳۸۱ دعوتنامه برگزار شد
کاهش مجدد حداقل امتیاز در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری
آلبرتا برای ۳۳۵۷ متقاضی اکسپرس انتری دعوتنامه صادر کرده است
ساسکاچوان جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری را برای متقاضیان مشاغل مورد نیاز برگزار کرد
انتاریو برای کاندیدهای اکسپرس انتری دعوتنامه های جدید صادر کرد

۲۹ فروردین ۱۳۹۹


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.