17

آوریل
2020

دعوت کانادا از منتخبین استانی در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری

Posted By : کاناداهوم/ 101

دعوت کانادا از منتخبین استانی در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری

۲۸ فروردین ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

دولت کانادا دیروز مورخ ۱۵ آوریل ۲۰۲۰ در جدیدترین دور از صدور دعوتنامه ها از طریق اکسپرس انتری از متقاضیانی دعوت کرده است که منتخب استانی بوده اند. جدیدترین خبرها حکایت از این دارند که اداره مهاجرت کانادا در تاریخ ۱۵ آوریل از ۱۱۸ متقاضی دعوت به عمل آورد تا تقاضای خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه کنند. حد نصاب امتیاز این متقاضیان در سیستم جامع رتبه بندی ۸۰۸ بوده است. همه ی این متقاضیان قبلا از طرف استان انتخاب شده بودند و بدین ترتیب ۶۰۰ امتیاز نضیبشان شده بود؛ این بدین معنی است که متقاضیان بدون احتساب ۶۰۰ امتیاز، می بایست حد اقل ۲۰۸ امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی می داشتند.
به بیان دقیق تر، اگر شما در صف انتظار اکسپرس حضور داشتید و حداقل ۲۰۸ امتیاز در CRS یا سیستم جامع رتبه بندی داشتید، و به علاوه از طرف یکی از استان های کانادا انتخاب شده بودید در این جدیدترین پذیرش ITA یا دعوتنامه جهت تقاضا برای اقامت دائم کانادا را دریافت می کردید. اما در سیستم جامع رتبه بندی به چه ویژگی های شما امتیاز تعلق می گیرد؟ سن، تحصیلات، سابقه کار و سطح زبان انگلیسی یا فرانسه عواملی هستند که احتمال موفقیت شما در بازار کار کانادا را تعیین می کنند.  
علیرغم کندتر شدن خدمات اداره مهاجرت کانادا به خاطر عالمگیر شدن ویروس کرونا باید گفت که کانادا هنوز سعی دارد به هدف تعیین شده برای سال ۲۰۲۰ در راستای جذب مهاجر برسد. بسیاری از این مهاجران از طریق سیستم اکسپرس انتری وارد کانادا خواهند شد. گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست.
کانادا قصد دارد طی سال های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ مهاجران بیشتری را جذب کند؛ کانادا قرار است از طریق برنامه مهاجرت استانی نیز که بخشی از آن توسط سیستم اکسپرس انتری مدیریت می شود تعداد مهاجران را افزایش دهد. استان ها و مناطق کانادا در این برنامه شرکت دارند و برنامه مهاجرت استانی آنها به سیستم اکسپرس انتری مرتبط است. این مسیرها که بسیاری از آنها حداقل امتیاز کمی دارند و یا حتی فاقد شرط حد اقل امتیاز هستند به استان ها و مناطق کانادا اجازه می دهند سالانه تعداد معینی از متقاضیان اکسپرس انتری را برای اقامت دائم کانادا انتخاب کنند. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب شوند ۶۰۰ امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می کنند و بدین ترتیب در دور بعدی حتما از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد.
برنامه مهاجرت استانی کانادا هم به استان ها و مناطق کانادا اجازه می دهد تا افرادی را که برآورنده ی نیازهای بازار کار و اهداف جمعیتی شان هستند را انتخاب کنند. برنامه مهاجرت استانی اکثر استان ها و مناطق کانادا به غیر از کبک و نوناوات با اکسپرس انتری هماهنگ شده اند. گفتنی است از ابتدای سال ۲۰۲۰ تا کنون برنامه های مهاجرت استانی کانادا ۳۰ پذیرش برگزار کرده اند.
پذیرش ۱۵ آوریل مجموع دعوتنامه های صادره در سال ۲۰۲۰ را به ۲۶,۶۱۸ رساند. دولت کانادا قصد دارد طی سال های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲ تعداد مهاجران بیشتری را بپذیرد: در سال ۲۰۲۰ قصد دارد از ۳۴۱,۰۰۰ مهاجر، در سال ۲۰۲۱ از ۳۵۱,۰۰۰ و در سال ۲۰۲۲ می خواهد از ۳۶۱,۰۰۰ مهاجر جدید استقبال کند.
قبل از شیوع کروناویروس در جهان و عوض شدن مناسبات جهانی، پذیرش های اکسپرس انتری به طور مرتب هر دو هفته یک بار برگزار می شدند. اما از ۱۸ مارس پذیرش ها دیگر به طور مرتب و منظم برگزار نمی شوند. قبلا پذیرش ها معمولا دربردارنده متقاضیان از تمام مسیرهای مهاجرتی بود اما چهار پذیرش اخیر اکسپرس انتری منجمله پذیرش دیروز ۱۵ آوریل منتخبین استانی یا متقاضیان دسته تجربه کانادایی را هدف گرفته اند.
گفتنی است اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در این پذیرش از قاعده tie-break استفاده کرد: ۱۸ مارس ۲۰۲۰ راس ساعت ۱۰:۳۰:۵۵ به وقت استاندارد شرقی. این بدین معنی است که تمام متقاضیانی که در سیستم جامع رتبه بندی حد اقل ۸۰۸ امتیاز داشتند و قبل از این تاریخ و ساعت پروفایل خود را وارد صف انتظار اکسپرس انتری کردند در پذیرش دیروز مورخ ۱۵ آوریل ۲۰۲۰ دعوتنامه دریافت کرده اند.
به نمونه های فرضی زیر از دعوت شده ها توجه نمایید:‌
علی و سارا زوج متاهل ۳۵ ساله و هر دو دارای مدرک لیسانس هستند. سطح زبان انگلیسی هر دوی آنها متوسط است. علی شش سال به عنوان مهندس سابقه کار دارد. نه علی و نه سارا تا به حال در کانادا نه کار کرده بوده اند نه تحصیل. علی متقاضی اصلی بود و امتیاز وی در سیستم جامع رتبه بندی ۳۰۳٫ پس از اینکه علی از طرف استان آلبرتا انتخاب شد امتیاز وی به ۹۰۴ رسید. این زوج در پذیرش اکسپرس انتری دیروز مورخ ۱۵ آوریل توانستند دعوتنامه جهت تقاضا برای اقامت دائم دریافت کنند.   
مهدیس ۲۷ ساله است و دوره لیسانس خود را در انتاریو در ماه ژوئن ۲۰۱۸ به پایان رسانده است و از آن زمان تا کنون در تورنتو به عنوان مشاور مدیر مشغول به بوده است. دانش وی در هر دو زبان انگلیسی و فرانسه در سطح متوسط است. مهدیس با ۴۳۶ امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی وارد صف انتظار اکسپرس انتری شد. پس از آنکه از طرف برنامه مهاجرت استانی انتاریو – مسیر مهاجرتی اسکید ورکر فرانسه زبان انتخاب شد امتیازش به ۱۰۳۶ رسید. همانطور که می بینید امتیاز مهدیس برای دریافت دعوتنامه در پذیرش اکسپرس انتری دیروز کفایت می کرده است.  

۵
/
۵
(
۱

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری و صدور ۳۹۰۰ دعوتنامه
دعوت از ۷۶۹ متقاضی در جدیدترین پذیرش ساسکاچوان
رویدادی کم سابقه در اکسپرس انتری؛ سه شنبه و وقفه ای هشت روزه!
صدور ۴۷۱ دعوتنامه در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری آلبرتا
جدیدترین پذیرش ساسکاچوان با صدور ۳۸۱ دعوتنامه برگزار شد
کاهش مجدد حداقل امتیاز در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری
آلبرتا برای ۳۳۵۷ متقاضی اکسپرس انتری دعوتنامه صادر کرده است
ساسکاچوان جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری را برای متقاضیان مشاغل مورد نیاز برگزار کرد
انتاریو برای کاندیدهای اکسپرس انتری دعوتنامه های جدید صادر کرد
آلبرتا پذیرش دیگری برگزار کرد

۲۸ فروردین ۱۳۹۹


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.