03

سپتامبر
2020

دعوت از ۴۲۰۰ متقاضی در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری

Posted By : کاناداهوم/ 104

دعوت از ۴۲۰۰ متقاضی در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری

۱۲ شهریور ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

جدیدترین خبرها حاکی از این هستند که امروز دوم سپتامبر 2020 دولت کانادا با برگزاری صد و شصت و دومین پذیرش اکسپرس انتری برای 4200 متقاضی دعوتنامه صادر کرده است. حداقل امتیاز متقاضیان در سیستم جامع رتبه بندی 475 و نسبت به پذیرش قبلی که در 5 آگوست برگزار شد حاکی از کاهش یک امتیازی بوده است. صدور این تعداد دعوتنامه ( برای 4200 نفر) از پذیرش 19 فوریه 2020 تا کنون بیشترین تعداد در یک پذیرش طی همه گیری کرونا بوده است.
اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا تقریبا در تمام طول سال 2020 تا به اینجای سال از طریق اکسپرس انتری هر دو هفته یک بار 3900 دعوتنامه یا ITA صادر کرده است. با اینکه اداره مهاجرت کانادا دو بار در تاریخ 18 مارس و 8 جولای تنها متقاضیان دو برنامه مهاجرتی خاص یعنی دسته تجربه کانادایی و برنامه مهاجرت استانی را هدف گرفته بود این روند را از ماه پیش تغییر داد. اداره مهاجرت در 8 جولای پذیرش جامع و مختص تمام برنامه های مهاجرتی را برگز ار کرد و بعد در 22 و 23 جولای پذیرش مختص برنامه های مهاجرتی خاص را برگزار نمود و این حکایت از این داشت تا عادی شدن اوضاع همین روند را ادامه خواهد داد و هر چند وقت یک بار پذیرش هایی مختص تمام برنامه ها و هر از گاهی هم پذیرش هایی مختص برخی برنامه های مهاجرتی خاص را برگزار خواهد نمود.
گفتنی است تغییرات موقت در سیاست ها تاثیری بر تعداد دعوتنامه های صادره در سال 2020 نداشته است. سال جاری میلادی در حالی آغاز شد که در ژانویه دو پذیرش اکسپرس انتری برگزار شد و طی هر دو پذیرش 3400 دعوتنامه صادر شد. سپس در ماه فوریه طی یک پذیرش 3500 و طی پذیرشی دیگر 4500 دعوتنامه صادر شد. از ماه مارس نیز اداره مهاجرت 21 پذیرش برگزار کرده و طی آنها مجموعا حدود 40 هزار دعوتنامه صادر کرده است.
در این پذیرش از قاعده tie-break استفاده شده است: 2 سپتامبر 2020 راس ساعت 14:17:32 به وقت استاندارد شرقی. این بدین معنی است که تمام متقاضیانی که امتیاز آنها در سیستم جامع رتبه بندی 475 و بالاتر بوده است و قبل از این تاریخ و ساعت پروفایل اکسپرس انتری خود را وارد صف انتظار کرده اند در این دور از صدور دعوتنامه ها موفق به دریافت دعوتنامه شده اند. گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب می شوند 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می کنند و بدین ترتیب در پذیرش بعدی اکسپرس انتری حتما از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد.
با اینکه داشتن پیشنهاد کار یا جاب آفر در سیستم اکسپرس انتری فدرال الزامی نیست اما در صورت داشتن پیشنهاد کار در سیستم جامع رتبه بندی امتیاز اضافی نصیب متقاضی می شود. معمولا هر دو هفته یک بار مجموعه ای از متقاضیانی که بالاترین از امتیاز را دارند طی پذیرش اکسپرس انتری انتخاب می شوند. دولت کانادا به درخواست های اقامت دائم که از طریق سیستم اکسپرس انتری ارائه شده باشند طی شش ماه رسیدگی خواهد کرد. به نمونه ی فرضی زیر از یکی از منتخبین در پذیرش امروز توجه نمایید:
کیارش سی ساله و فوق لیسانس است؛ سطح زبان انگلیسی وی پیشرفته است. چهار سال سابقه کار در حسابداری دارد. با اینکه تا به حال در کانادا نه کار کرده و نه تحصیل با داشتن 476 امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی یا CRS برای دریافت دعوتنامه در پذیرش امروز دوم سپتامبر 2020 کافی بوده است.

5
/
5
(
1

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
دعوت ساسکاچوان از متقاضیان مسیرهای مهاجرتی اکسپرس انتری و مشاغل مورد نیاز
دعوت آلبرتا از متقاضیان اکسپرس انتری با ۳۵۰ امتیاز
انتاریو برای ۹۵۴ متقاضی اکسپرس انتری دعوتنامه صادر کرد
اولین پذیرش اکسپرس انتری در سال ۲۰۲۰ برگزار شد
یک تغییر بزرگ! ساسکاچوان بیش از ۲۰۰ شغل را به مشاغل مورد نیاز اضافه کرد
پذیرش انتاریو؛ دعوت از متقاضیان اکسپرس انتری با سابقه کار در مدیریت و امور مالی
پذیرش ۲۴ جولای برگزار شد؛ دعوت از ۳۶۰۰ متقاضی دیگر برای تقاضا جهت اقامت دائم
انتاریو در اولین پذیرش مختص شاغلان بخش تکنولوژی، برای بیش از ۱۶۰۰ متقاضی دعوتنامه صادر کرد
صدور ۳ هزار و ۳۵۰ دعوتنامه در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری
در جدیدترین پذیرش ساسکاچوان برای متقاضیان اکسپرس انتری دعوتنامه صادر شد

۱۲ شهریور ۱۳۹۹