23

اکتبر
2020

دانشگاه ها/مدارس کانادا به روی دانشجویان خارجی باز شد

Posted By : کاناداهوم/ 99

دانشگاه ها/مدارس کانادا به روی دانشجویان خارجی باز شد

۱ آبان ۱۳۹۹

اخبار, اخبار تحصیلی در

جدیدترین خبرها حکایت از این دارند که از تاریخ بیستم اکتوبر آندسته از مدارس و دانشگاه های کانادا که دارای برنامه برای قرنطینه دانشجویان/دانش آموزان و جلوگیری از گسترش ویروس کرونا هستند شروع به پذیرش درخواست تحصیل دارندگان ویزای تحصیلی کرده اند. این دانشگاه ها که به Designated Learning Institutions (DLIs) موسوم هستند هم اکنون آماده پذیرش دانشجویان خارجی فارغ از اینکه ویزای تحصیلی خود را چه تاریخی گرفته اند هستند.
گفتنی است منظور از DLI آندسته از کالج ها، دانشگاه ها و سایر موسسات آموزشیست که دولت کانادا به آنها اجازه پذیرش دانشجویان خارجی را داده است. پیش از این، تنها دانشجویان خارجی که ویزای تحصیلی خود را تا 18 مارس 2020 ، یعنی روز آغاز محدودیت های سفر به کانادا، گرفته بودند می توانستند وارد کانادا شوند.
اگر دانشجو هستید و قصد تحصیل در کانادا را دارید، باید واجد شرایط زیر باشید تا بتوانید در دوره کرونا به کانادا رفته و تحصیل خود را حضوری ادامه دهید:

باید ویزای تحصیلی معتبر یا معرفی نامه ای داشته باشید که نشان می دهد ویزای تحصیلی شما تایید شده است؛
باید در یکی از موسسات آموزشی موسوم به DLI که دارای برنامه آمادگی برای مبارزه با کروناست تحصیل کنید؛ برنامه این دانشگاه یا موسسه آموزشی باید توسط استان یا منطقه مربوطه تایید شده باشد.

سفر شما به کانادا در صورتی که تمام مدارک لازم را داشته باشید و دانشگاه یا موسسه DLI در لیست تاییدشده قرار داشته باشد ضروری تلقی می شود. اما اگر دارای شرایط زیر باشید سفرتان به کانادا به عنوان دانشجو غیرضروری تلقی می شود و طبیعتا حق ورود به کانادا را نخواهید داشت :

برنامه تحصیلی تان لغو شده یا به حالت تعلیق درآمده است؛
به هر دلیلی غیر از تحصیل قصد ورود به کانادا را دارید.

دانشجویان همچنان باید در بدو ورود به کانادا خود را تا 14 روز قرنطینه کنند. موسسات DLI برای استقبال از دانشجویان خارجی جدید می بایست برنامه ای برای مبارزه با کرونا داشته باشند. در این برنامه که باید به تایید مقامات استانی یا منطقه ای هم رسیده باشد، نحوه مدیریت دوره قرنطینه اجباری دانشجویان منجمله انتقال آنها به مکان قرنطینه بیان شده باشد.
در این برنامه همچنین باید اطلاعاتی در مورد نحوه دسترسی دانشجویان خارجی در حین قرنطینه به خوراک، دارو و بیمه درمانی مشخص شده باشد. دانشجویان خارجی می توانند سوالات خود را در مورد برنامه دانشگاه برای قرنطینه مستقیما با خود دانشگاه مطرح کنند. تنها دانشجویانی که به دانشگاه ها و موسسات موسوم به DLI می روند اجازه سفر به کانادا را خواهند داشت. اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا گفته است تعداد بیشتری از دانشگاه ها به فهرست DLI افزوده شده اند. در وبسایت اداره مهاجرت کانادا فهرست کاملی از DLI های تایید شده آمده است و در صورت اضافه شدن تعداد بیشتری از دانشگاه ها این فهرست به روزرسانی خواهد شد.
همچنین آندسته از DLI هایی که از مقررات استانی ای منطقه ای در رابطه با سلامتی تبعیت نمی کنند از این فهرست حذف خواهند شد. به علاوه اعضای خانواده های دانشجویان نیز نمی توانند قبل از آنها با کانادا بیایند.
تمامی موسسات آموزش عالی DLI در استان کبک کانادا اجازه استقبال از دانشجویان خارجی را دارند؛ اما دولت کبک همچنان توصیه می کند که این فهرست مطالعه شود.
در استان های آلبرتا و بریتیش کلمبیا 39 موسسه آموزش عالی باز هستند. در استان منیتوبا 10 مدرسه، در استان نیو برانزویک 13 مدرسه، در نیوفاندلند و لابرادور 3 مدرسه، در استان انتاریو 14 مدرسه، در جزیره پرنس ادوارد 5 مدرسه، در ساسکاچوان 7 مدرسه و در یوکان 1 مدرسه باز هستند. اما در نوا اسکوشا، نوناوات و مناطق شمال غرب کانادا مدارس و موسسات آموزش عالی اجازه بازگشایی ندارند.     
مدارس ابتدایی و دبیرستان ها بر حسب استان
اما مدارس ابتدایی و دبیرستان های کانادا  برای بازگشایی از مقررات استانی یا منطقه ای تبعیت می کنند. هم اکنون تمامی مدارس ابتدایی یا دبیرستان های کبک به روی دانش آموزان خارجی باز هستند. تمامی مدارس ابتدایی و دبیرستان های خصوصی و دولتی در استان های نیوبرانزویک، جزیره پرنس ادوارد، منیتوبا و بریتیش کلمبیا اجازه بازگشایی دارند.
مدارس ابتدایی و دبیرستان ها در این استان ها و مناطق کانادا حق بازگشایی و پذیرش دانش آموزان خارجی را ندارند: آلبرتا، انتاریو، ساسکاچوان، یوکان، نوناوات، نوا اسکوشا، مناطق شمال غرب و نیز نیوفاندلند و لابرادور.

5
/
5
(
1

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
رتبه بندی دانشگاه های کانادا بر اساس اشتغال به کار دانش آموختگان در سال 2018
تمدید مهلت تقاضا برای ویزای کار پس از فارغ التحصیلی
کانادا به عنوان برترین کشور دنیا در زمینه تحصیلات عالی رتبه بندی شد
آموزش بودجه بندی به دانش آموزان سال دهم تحت برنامه درسی جدید انتاریو
رتبه بندی 3 دانشگاه کانادایی در میان بهترین دانشگاه های جدید جهان
آلمان به عنوان سومین مقصد جذاب تحصیلی در جهان رتبه بندی شد
دعوت منیتوبا از ۲۴۲ متقاضی مهاجرت
استقبال کانادا از بیش از ۴۰۰ هزار دانشجوی خارجی در سال ۲۰۱۹
کرونا و تحصیل در کانادا
تحصیل در کانادا؛ تازه ترین خبرها از سوی اداره مهاجرت کانادا

۱ آبان ۱۳۹۹