16

ژوئن
2020

خسارت میلیارد دلاری کرونا به دانشگاه های استرالیا

Posted By : کاناداهوم/ 65

خسارت میلیارد دلاری کرونا به دانشگاه های استرالیا

۲۷ خرداد ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

جدیدترین برآوردها از این حکایت دارند که دانشگاه های استرالیا تا سال ۲۰۲۳ با کسری بودجه ۱۶ میلیارد دلاری (معادل ۱۱ میلیارد دلار آمریکا) روبرو خواهند بود. این پیش بینی مبتنی بر مدل های چهارساله ی جدیدی است که به بررسی اثرات کرونا بر کاهش ثبت نام دانشجویان در دانشگاه های استرالیا پرداخته است.
پیش بینی می شود که در سال ۲۰۲۰ درآمد دانشگاه های استرالیا بین ۳٫۱ تا ۴٫۸ میلیارد دلار استرالیا کاهش یابد. گفتنی است سازمانی موسوم به Universities Australia این برآوردها را انجام داده است. مدیر این سازمان گفته است که مدلسازی چهارساله جدید به بررسی اثرات کرونا بر امور مالی دانشگاه ها نه تنها در سال جاری بلکه سال های پیش رو نیز می پردازد.
وی در ادامه بیان داشته که مساله اصلی این است که محدودیت های سفرهای بین المللی باعث شده که دانشجویان نتوانند تحصیلات خود را در ماه جولای آغاز کنند؛ ماه جولای در استرالیا وقتی است که ترم دوم سال تحصیلی شروع می شود. مدیر سازمان مزبور در ادامه می گوید “تقریبا نیمی از دانشجویان خارجی ترم دوم را شروع می کنند اما هنوز شروع نکرده اند و الان مشخص است که قادر به ورود به استرالیا نخواهند بود و بنابراین خیلی از دانشجویان هستند که نمی توانند تحصیلات خود را در ترم دوم شروع کنند.”
“بنابراین یک دانشجوی سال اولی که امسال ترم خود را شروع نمی کند دانشجوی سال دومی است که سال بعد اینجا (استرالیا) نخواهد بود و یک دانشجوی سال سوم نیز سال بعد از آن اینجا نخواهد بود. این مساله ی کرونا مساله یک سال نیست بلکه صحبت از مشکلی دو ساله و حتی چهار ساله است.”
داده های مرکز آمار استرالیا تاثیر اقتصادی آموزش و تحصیلات بین المللی در سال ۲۰۱۸/۲۰۱۹ را ۳۷٫۶ میلیارد دلار استرالیا برآورد کرده است؛ حدود ۲ میلیارد دلار از این رقم مستقیما به شکل شهریه و سایر هزینه ها بوده است. همچنین، داده های مرتبط از اداره آموزش استرالیا نشان می دهد که در سال ۲۰۱۹ حدود ۴۶ درصد ثبت نام ها در موسسات آموزش عالی استرالیا را خارجی ها انجام داده اند (در آن سال ۷۶۰ هزار دانشجوی خارجی در استرالیا به تحصیل می پرداخته اند).
داده های دیگر به ما نشان می دهند که بین سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸ مجموع درآمد سب شده از تحصیل دانشجویان خارجی بیش از دو برابر شده است. حالا اما دانشگاه های استرالیا با مشکل بزرگی به نام کرونا دست و پنجه نرم می کنند. به گفته ی مدیر سازمان Universities Australia ” نمی توان تظاهر به این کرد که این مشکل تاثیر چندانی ندارد. نه تنها درآمد و عواید حاصل از ثبت نام دانشجویان از کارکنان موسسات آموزش عالی جهت تربیت نسل تحصیلکرده و باسواد حمایت می کند بلکه بخش بزرگی از هزینه تحقیقات و نوآوری را که باعث رقابتی ماندن استرالیا در سطح جهان می شود تامین می کند.”
چنانچه علاقه مند به تحصیل در استرالیا هستید مطالب زیر را از دست ندهید:
در کدام شهر استرالیا تحصیل کنیم؟
چگونه ویزای تحصیلی استرالیا بگیریم؟
اقامت پس از تحصیل در استرالیا
چرا استرالیا را برای ادامه تحصیل انتخاب کنیم؟

۵
/
۵
(
۱

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
ویزای کانادا در وحشت کرونا!
کرونا: جدیدترین خبرها برای دانشجویان خارجی
برنامه مهاجرت استانی انتاریو؛ جدیدترین خبرها
کرونا و کمک کانادا به دانشجویان خارجی
آلبرتا دو پذیرش در ماه آوریل برگزار کرد
دو روز؛ دو پذیرش اکسپرس انتری!
پزشک مجرب هستید؟ به خط مقدم انتاریو بروید!
قرنطینه، کرونا و وظایف کارفرمایان کانادایی در برابر نیروی کار خارجی
جدیدترین پذیرش آلبرتا برگزار شد
مرز مشترک آمریکا-کانادا بسته شد

۲۷ خرداد ۱۳۹۹


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.