26

فوریه
2020

حمل و نقل عمومی تورنتو؛ هر آنچه باید بدانید

Posted By : کاناداهوم/ 216

حمل و نقل عمومی تورنتو؛ هر آنچه باید بدانید

۶ اسفند ۱۳۹۸

جالب, متفرقه, مقالات در

اگر از تورنتو بازدید می کنید و یا تازه به این شهر کانادا مهاجرت کرده اید، قطعا فاقد خودروی شخصی هستید. بهترین راه برای گشت و گذار در تورنتو و انجام دادن کارهای شخصی، استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی است. این روزها در غرب با گسترش حمل و نقل عمومی و حتی تاکسی های اینترنتی کمتر کسی به فکر تملک خودروی شخصی می افتد. تازه اگر خودروی شخصی هم داشته باشید ترافیک تورنتو مخصوصا در ساعات اوج ترافیک شما را منصرف می کند. پارکینگ ها هم هزینه زیادی روی دست شما خواهند گذاشت. اما با این حال در تورنتو شرکت های کرایه ماشین هم وجود دارند که می توانید ماشین دلخواه خود را از آنها بگیرید. گذشته از این، می توانی داز دوچرخه و پای پیاده خود هم کمک بگیرید تا هم به مقصد برسید  وهم ورزش کرده باشید.
اما اگر بخواهید از سیستم حمل و نقل عمومی تورنتو بهره مند شوید باید بدانید که کمیسیون ترانزیت تورنتو یا TTC در سه حالت مسافران را جا به جا می کند: مترو، تراموا و اتوبوس – برای همه ی این وسائل نقلیه در مرکز و حاشیه ی تورنتو مسیرهای معین و گسترده ای تدارک دیده شده است.
برای استفاده از این سه نوع وسیله نقلیه عمومی نیاز به بلیت دارید؛ بلیت های روزانه و هفتگی به شما امکان استفاده نامحدود از این وسائل نقلیه را می دهد. مترو و تاکسی شما را به فرودگاه بین المللی پیرسن تورنتو یا YYZ می رسانند. اما تاکسی ها طبیعتا کمی گران تر از مترو هستند.
متروی تورنتو
اگر عجله دارید متروی تورنتو طبیعتا بهترین گزینه برای رسیدن به مقصد است. اما این مترو به گستردگی شبکه حمل و نقل روی زمین نیست. متروی تورنتو دو خط اصلی دارد : خط زرد از شمال به جنوب و مجددا از جنوب به شمال می رود. خط دیگر خط سبز است که با عبور از ناحیه تورنتوی بزرگ از شرق به غرب می رود. در طول هفته و روزهای یکشنبه متروی تورنتو از ساعت 6 صبح شروع به کار می کند و تا 1:30 نیمه شب فعالیت خود را ادامه می دهد. قطارها هر چند دقیقه یک بار سر می رسند؛ در روزهای شنبه متروی تورنتو از ساعت 8 صبح تا 1:30 نیمه شب فعالیت دارد.
یک سفر ساده از طریق هر وسیله نقلیه متعلق به TTC حدود 3.25 دلار کانادا تمام می شود اما اگر بیش از یک بار در هفته و روز سفر درون شهری دارید، بهترین گزینه خرید بلیت های روزانه و هفتگی خواهد بود. بلیت های روزانه 12.50 دلار کانادا و بلیت های هفتگی 43.75 دلار هزینه خواهند داشت.
اتوبوس ها و ترامواهای تورنتو
جاهایی که متورو شما را نمی رساند، اتوبوس و تراموا می رساند. در اینجا هم به بلیت نیاز خواهید داشت. اکثر ترامواها 24 ساعته فعالیت دارند؛ اتوبوس ها هم از 6 صبح (و یکشنبه ها از 8 صبح) تا 1 بامداد فعالیت دارند.
کشتی
تنها راه برای تردد در جزایر تورنتو سوار شدن بر کشتی است. کشتی ها از ترمینال جک لیتن که در مرکز شهر واقع شده است حرکت کرده و توریست ها را به جزایر مختلف می برند. بلیت این کشتی ها معمولا 7.71 دلار کانادا برای بزرگسالان و 3.72 دلار کانادا برای کودکان زیر 14 سال است.
تاکسی های تورنتو
تاکسی های تورنتو هم مانند تاکسی های بسیاری از شهرهای بزرگ دنیا در دسترس هستند. کافی است کنار خیابان دست تکان دهید و یا مقابل یک هتل بزرگ یا مرکز تفریحی منتظر بمانید. اما فراموش نکنید که کرایه تاکسی ها سزیع افزایش می یابد. استفاده از وسائل حمل و نقل عمومی نظیر مترو و تراموا ممکن است دردسرهایی داشته باشد اما به شما امکان صرفه جویی در هزینه را خواهد داد و شما از آن پول برای خرید سوغاتی و تفریح استفاده خواهید نمود. همانطور که می دانید شرکت های تاکسی اینترنتی نظیر اوبر و لیفت هم در سراسر تورنتو فعالیت دارند.    

5
/
5
(
1

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
۶ نکته برای عبور از مرز کانادا – امریکا
انتاریو؛ رکورددار بیشترین اشتغال در ماه آگوست
پرداخت جریمه ۲۱۰۰۰ دلاری Air Canada به یک زوج!
این کیوسک در نوا اسکوشیا با همه کیوسک ها فرق دارد!
برای ثروتمند بودن در کانادا چقدر درآمد لازم است؟
ارزش املاک مهاجران تازه وارد نسبت به بومیان کانادا بیشتر است
پنج دلیل برای زندگی در کلگری
چرا مردم هنوز به بهترین کارفرمایان کانادا اهمیت می دهند
واقعیت هایی جالب درباره شهر کبک
در ماه های رکود بازار املاک، خانه بخریم یا بفروشیم؟

۶ اسفند ۱۳۹۸


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.