21

فوریه
2020

جزییات پذیرش جدید کبک از طریق Arrima

ارسال شده توسط :کاناداهوم/ 77

جزییات پذیرش جدید کبک از طریق Arrima

۲ اسفند ۱۳۹۸

اخبار, اخبار مهاجرت در

خبرها حکایت از این دارند که وزارت مهاجرت کبک در تاریخ ۱۶ ژانویه پذیرشی را از طریق پرتال Arrima برگزار کرده است و به تازگی جززیات آن را منتشر نموده است. در این پذیرش برای ۲۳ متقاضی مهاجرت دعوتنامه صادر شده است؛ این متقاضیان درخواست خود را از طریق برنامه اسکیلد ورکر کبک ارائه کرده بودند.
متقاضیان دعوت شده در این پذیرش در بین ۱۶۰۰۰ نفری بوده اند که چند ماه پیش درخواستشان به موجب اصلاحات مهاجرتی در ماه ژوئن ۲۰۱۹ لغو شده و بلاتکلیف بود.  پیش ازاین دولت کبک اعلام کرده بود که تا ۱۶ ژانویه ۲۰۲۰ طی پذیرش های متوالی از متقاضیانی که اولویت بندی شده اند دعوت خواهد کرد. از جمله شرایط این متقاضیان این بوده که هنگام ارائه درخواست یا باید ساکن موقت کبک می بوده اند یا مشغول کار و تحصیل در این استان.
متقاضیان علاقه مند به مهاجرت به کبک از طریق برنامه اسکیلد ورکر عادی باید ابتدا از طریق پرتال Arrima ابراز تمایل یا Expression of Interest خود را ثبت کنند. وزارت مهاجرت کبک سپس پروفایل ها را بررسی می کند و برای افرادی که شرایط آنها مطابق با نیاز بازار کار کبک است دعوتنامه صادر می کند.
سیستم Arrima چیست؟
گفتنی است سال پیش بود که کبک از پورتال Arrima رونمایی کرد؛ این سیستم برای دریافت EOI از طریق برنامه Quebec Skilled Worker طراحی شده است و درخواست متقاضیان را مدیریت می کند. EOI درخواست نیست بلکه صرفا راهی است برای اینکه متقاضی تمایل خود را به وزارت مهاجرت کبک جهت دریافت گواهی انتخاب کبک اعلام کند.
در سیستم جدید Arrima که مبتنی بر ابراز تمایل یا EOI است و جایگزین سیستم قبلی شده است، متقاضیان پروفایل می سارند و بر اساس عواملی نظیر سن، تحصیلات، حوزه تخصص، سابقه کار و تسلط بر زبان فرانسه امتیاز دریافت می کنند. متقاضیان بر اساس این امتیاز و عواملی نظیر کمبود نیروی کار در مناطق حاشیه ای استان کبک انتخاب می شوند تا درخواست خود را برای دریافت CSQ ارائه کنند. متقاضیانی که CSQ دریافت می کنند درخواست اقامت دائم خود را به وزارت مهاجرت فدرال ارائه می کنند و پس از آزمایش های پزشکی و عدم سوء پیشینه موثر اقامت دائم کانادا را دریافت می کنند.

۵
/
۵
(
۱

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

۲ اسفند ۱۳۹۸


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.