01

اکتبر
2020

جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری با دعوت از ۴۲۰۰ متقاضی برگزار شد

Posted By : کاناداهوم/ 70

جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری با دعوت از ۴۲۰۰ متقاضی برگزار شد

۹ مهر ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

کانادا امروز ۳۰ سپتامبر جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری را برگزار کرد. در این پذیرش که سومین پذیرش متوالی بود، متقاضیان Federal Skilled Worker Program هدف گرفته شدند. حداقل امتیاز این متقاضیان در سیستم جامع رتبه بندی ۴۷۱ بود که نسبت به پذیرش ۱۶ سپتامبر حاکی از کاهش یک امتیازی است. صدور این تعداد دعوتنامه نشانگر این است که کانادا خود را متعهد به استقبال از تعداد بیشتری مهاجر در سال ۲۰۲۱ و بعد از آن می داند.
گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب می شوند ۶۰۰ امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می کنند و بدین ترتیب در پذیرش بعدی اکسپرس انتری حتما از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد. متقاضیانی که مایل به ارائه پروفایل اکسپرس انتری خود هستند می توانند علیرغم برقراری محدودیت های کرونایی این کار را انجام دهند. اداره مهاجرت کانادا پروفایل های جدید را می پذیرد و به درخواست های اقامت دائم رسیدگی می کند. 
در سیستم اکسپرس انتری متقاضیان واجد شرایط برنامه های مهاجرتی  FSWC, FSTC, CEC و برخی از متقاضیان برنامه مهاجرت استانی بر اساس سیستم جامع رتبه بندی یا CRS امتیازدهی می شوند. در سیستم CRS عوامل متعددی منجمله سن، تحصیلات، سابقه کار، تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسه ارزیابی می شوند. از متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند دعوت می شود تقاضای خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه کنند. کانادا تا به اینجای سال ۲۰۲۰ مجموعا ۷۸,۳۵۰ دعوتنامه صادر کرده است که نسبت به  ۶۹,۴۲۰ در ۹ ماه نخست سال ۲۰۱۷ که یکی دیگر از سال های رکوردشکن در اکسپرس انتری بود بسیار بیشتر است.
در این پذیرش از قاعده tie-break استفاده شده است: ۲ مارس ۲۰۲۰ راس ساعت ۱۲:۳۷:۲۵ به وقت استاندارد شرقی. این بدین معنی است که تمام متقاضیانی که امتیاز آنها در سیستم جامع رتبه بندی ۴۷۱ و بالاتر بوده است و قبل از این تاریخ و ساعت پروفایل اکسپرس انتری خود را وارد صف انتظار کرده اند در این دور از صدور دعوتنامه ها موفق به دریافت دعوتنامه شده اند. لازم به ذکر است که پذیرش ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۰ صد و شصت و چهارمین پذیرشی بود که اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی برگزار کرده است. این پذیرش همچنین سی و یکمین پذیرش سال جاری میلادی و پنجمین پذیرش مختص تمام برنامه های مهاجرتی از زمانی که کانادا در ۱۸ مارس محدودیت های کرونایی را اعمال کرد بود.
با اینکه اکثریت قریب به اتفاق پذیرش های اکسپرس انتری معمولا متقاضیان سه دسته مهاجرتی را هدف می گیرند اداره مهاجرت کانادا از آغاز همه گیری کرونا و محدودیت های سفر استثناهایی قایل شده است. اداره مهاجرت کانادا پذیرش ها را یکی در میان به متقاضیان برنامه مهاجرت استانی و متقاضیان دسته تجربه کانادا اختصاص داده است اما تعداد دعوتنامه های هر دو پذیرش روی هم رفته مجموعا معادل ۳,۹۰۰ می شد.
چه کسانی دعوت شدند؟
در زیر به نمونه های فرضی از متقاضیانی که در این پذیرش دعوتنامه دریافت کردند توجه کنید:
کاملیا ۲۶ ساله و مجرد است. او لیسانس خود را در مهندسی هیدرولوژیک گرفته است و در زادگاه خود یک سال سابقه کار دارد. او با شرکت در آزمون آیلتس در مهارت های خواندن و نوشتن نمره ۶٫۵، مهارت مکالمه نمره ۷ و مهارت شنیداری نمره ۸ گرفته است. او همچنین زبان فرانسه را در سطح متوسط می داند. او اخیرا سابقه کار یک ساله ای را به عنوان تکنیسین مهندسی در یک شرکت کانادایی کسب کرده است. کاملیا با داشتن ۴۷۲ امتیاز توانسته در پذیرش ۳۰ سپتامبر دعوتنامه دریافت کند.
گلناز ۲۰ ساله و مجرد است. زبان انگلیسی را در سطح متوسط رو به پایین می داند (معادل نمره CLB 5 در تمام مهارت های زبانی). او در زادگاه خود گواهی دوره یک ساله مهارت های امور دفتری را کسب کرده است. گلناز در کلگری یک سال در شغلی نیازمند مهارت کار کرده است و به عنوان دستیار امور دفتری/اداری در یک شرکت طراحی و دیزاین پیشنهاد کار دریافت کرده است. او در دسته تجربه کانادایی در سیستم اکسپرس انتری واجد شرایط شناخته شد و از طرف مسیر مهاجرتی اکسپرس انتری آلبرتا انتخاب شد. امتیازCRS گلناز ابتدا ۳۱۴ بود اما با انتخاب شدن از طرف آلبرتا ۶۰۰ امتیاز دیگر گرفت و امتیازش مجموعا به ۹۱۴ رسید.

۴
/
۵
(
۲

votes
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
تعداد کاندیدهای اکسپرس انتری که کاندید استانی شده اند رو به افزایش است
اکسپرس انتری همچنان می تازد
جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری برگزار شد و حدنصاب امتیاز هم دوباره پایین آمد
در جدیدترین پذیرش ساسکاچوان برای متقاضیان اکسپرس انتری دعوتنامه صادر شد
صدور ۳ هزار و ۳۵۰ دعوتنامه در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری
انتاریو در اولین پذیرش مختص شاغلان بخش تکنولوژی، برای بیش از ۱۶۰۰ متقاضی دعوتنامه صادر کرد
اولین پذیرش اکسپرس انتری در سال ۲۰۲۰ برگزار شد
انتاریو برای ۹۵۴ متقاضی اکسپرس انتری دعوتنامه صادر کرد
جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری برگزار شد
صد و شصت و یکمین پذیرش اکسپرس انتری برگزار شد

۹ مهر ۱۳۹۹