20

جولای
2020

تمدید یک توافق؛ مرز آمریکا-کانادا همچنان بسته می ماند

Posted By : کاناداهوم/ 101

تمدید یک توافق؛ مرز آمریکا-کانادا همچنان بسته می ماند

۳۰ تیر ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

کانادا و همسایه جنوبی اش یعنی ایالات متحده آمریکا بار دیگر به توافق رسیده اند که مرز مشترک خود را 30 روز دیگر یعنی تا 21 آگوست بسته نگه دارند. نخست وزیر کانادا آقای جاستین ترودو تایید این خبر را به گزارشگران اعلام کرده است. علیرغم اینکه سیاستمداران آمریکایی برای بازگشایی مرز مشترک آمریکا-کانادا رایزنی هایی داشته اند اما کانادا برای حفاظت از جان شهروندان خود با کسی شوخی ندارد آن هم در نقطه ای از تاریخ که نگرانی ها در مورد افزایش موارد ابتلا به کرونا بلای جان کانادایی ها شده است.
ترودو نگران موارد ابتلا به کرونا در آمریکاست و می ترسد مبادا این ویروس شوم بیشتر از پیش در کانادا جا خوش کند. بنابراین مرز مشترک بین کانادا و ایالات متحده آمریکا به روی تمام افراد به غیر از اکسانی که سفر ضروری انجام می دهند بسته خواهد ماند. اما منظور از سفر ضروری چیست و کدام افراد را شامل می شود؟ مثلا محموله های تجاری از طریق کامیون ها و قطارها، کارگران شاغل در بخش های حساس و ضروری و نیز کارگران خارجی موقت. علاوه بر این، شهروندان کانادا و دارندگان اقامت دائم این کشور نیز اجازه عبور از این مرز را دارند.
گفتنی است مقامات دولت های استانی کانادا نیز از این اقدام حمایت کرده و مخالفت خود را با بازگشایی مرز مشترک کانادا و آمریکا اعلام کرده اند. برای نمونه Doug Ford نخست وزیر انتاریو که نگران شیوع گسترده کرونا در ایالت فلوریدای آمریکاست مخالف بازگشایی این مرز است. اما پرزیدنت دانلد ترامپ رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا پیش از این طی فرمان اجرایی ورود دارندگان گرین کارت جدید و نیروی کار موقت به داخل آمریکا را ممنوع اعلام کرده بود. ترامپ بر این باور است که این اقدام به کمک آمریکایی هایی خواهد شتافت که شغل خود را به خاطر شیوع کرونا از دست داده اند.
از سوی دیگر کانادا خود را متعهد به استقبال از نیروی کار خارجی موقت و مهاجران بیشتری کرده است. وزیر مهاجرت کانادا آقای مارو مندچینو باور دارد که استقبال از مهاجران بیشتر بیشتر از اینکه برای اقتصاد کانادا مضر باشد به شکوفایی و رونق آن کمک خواهد کرد. عدم قطعیتی که بر سیاست های مهاجرتی آمریکا سایه انداخته است نیز در هجوم مهاجران از آمریکا به کانادا نقشی کلیدی ایفا کرده است. افرادی که قبلا علاقه مند به مهاجرت به آمریکا بودند حالا بر این باورند که کانادا گزینه بهتری است مخصوصا اینکه راه های مهاجرت به کانادا بیشتر است.
گفتنی است در حال حاضر در آمریکا 3.5 میلیون مورد ابتلا به کرونا گزارش شده است که از این تعداد 130000 نفر تسلیم شده و جان خود را از دست داده اند. این در حالی است که در کانادا تنها 100 هزار مورد ابتلا به کرونا و 8000 مورد مرگ و میر به ثبت رسیده است. البته عامل جمعیت را هم باید در نظر داشت؛ جمعیت آمریکا بیش از 300 میلیون نفر است اما حتی وقتی این عامل را هم در نظر بگیریم تعداد ابتلا و مرگ و میر در آمریکا بسیار بیشتر از موارد کانادایی است. در واقع نیم درصد جمعیت کانادا به کرونا مبتلا شده اند در حالیکه در آمریکا این رقم یک درصد است.  

5
/
5
(
1

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

۳۰ تیر ۱۳۹۹


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.