16

مارس
2019

تقاضا برای آموزش زبان فرانسوی در کانادا رو به رشد است

ارسال شده توسط :کاناداهوم/ 275

با افزوده شدن به تعداد والدینی که تمایل دارند فرزندشان یک زبان دوم یاد بگیرد، تقاضا برای آموزش زبان فرانسوی در سراسر کانادا در حال رشد است. با گسترش موج ثبت نام دانش آموزان در مدارس دوزبانه، اکنون سیستم آموزشی با مشکلاتی روبرو شده است چرا که هرچه تعداد متقاضیان بیشتر می شود، مدارس بیشتر با کمبود معلم زبان فرانسه مواجه می شوند. در ماه ژانویه در شهر Vernon در بریتیش کلمبیا خانواده های زیادی شب قبل از ثبت نام را در هوای سرد بیرون سپری کردند تا بتوانند فرزند خود را در یک مدرسه دو زبانه ثبت نام کنند. بسیاری از افراد شب خود را بر روی صندلی ها یا کیسه خواب و در چادر در کنار آتش به صبح رساندند به امید این که نام فرزندشان در فهرست مدرسه دوزبانه قرار بگیرد.

Graham Fraser، از کارکنان سابق زبان های رسمی کانادا، گفت که تقاضا برای آموزش فرانسه یا French Immersion در حال افزایش است، زیرا والدین به طور فزاینده ای آگاهی یافته اند که یادگیری زبان دوم برای کارکرد مغز کودکان خوب است.

کمبود معلم

مطالعه ای که اخیرا توسط دفتر کمیسیون زبان های رسمی منتشر شد، عنوان می کند که با توجه به وجود محدودیت در زمینه آموزش و تقاضای بالای والدین، سیستم آموزشی کانادا در بخش آموزش زبان فرانسه به عنوان زبان دوم (FSL) با چالش هایی روبرو شده است.

چرا تقاضا برای یادگیری زبان فرانسوی در حال افزایش است؟

این مطالعه نشان می دهد تعداد دانش آموزان ثبت نام شده در مدارس دو زبانه در سال تحصیلی ۲۰۱۶-۲۰۱۵ در حدود ۴۳۰ هزار نفر بوده است که در مقایسه با ۳۶۰ هزار نفر در سال تحصیلی ۲۰۱۲-۲۰۱۱ نزدیک به ۲۰ درصد افزایش در طول ۴ سال نشان می دهد؛ این در حالی است که تعداد کلی دانش آموزان ثابت بوده است.

گزارش ها می افزاید اکثر مردم کانادا معتقدند تلاش های بیشتری باید صورت بگیرد تا جوانان بتوانند زبان دوم یاد بگیرند.

مدارس برخی از مناطق کانادا از سیستم های لاتاری برای پذیرش دانش آموزان استفاده می کنند، در حالی که برخی دیگر تعداد دانش آموزانی را که ثبت نام می کنند محدود کرده و یا همانند انتاریو ثبت نام آنلاین محدود انجام می دهند.

اما همچنان عرضه با تقاضا برابری نمی کند.

برخی مدارس فقط به دنبال استخدام معلمی با لهجه روان فرانسوی هستند و تسلط به زبان فرانسوی جزو شروط اصلی آنها قرار می گیرد. سال گذشته دولت بریتیش کلمبیا به قدری از یافتن معلمان زبان فرانسه ناامید شده بود که هیاتی را برای استخدام معلم فرانسوی زبان از کشورهای فرانسه و بلژیک اعزام نمود.

در سال ۲۰۱۷، هیات مدرسه کاتولیک Halton در انتاریو اعلام کرد به دلیل نبود نیروی متخصص قصد دارد برنامه آموزش به زبان فرانسوی را لغو کند.

فرصت های شغلی:

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.